Види плойок для завивки волосся

Плойка для завивки волосся – незамінний прилад для створення красивої зачіски. Це можуть бути об'ємні хвилі, великі завитки або дрібні кучерики. Термоприборы відрізняються своїми характеристиками та призначенням.

Види плойок для волосся

Є безліч різновидів цього інструменту, що ускладнює зробити вибір. Не варто економити, купуючи дешеву плойку. Тільки якісні моделі дозволять мати красиві локони і збережуть здоров'я волосся при частому застосуванні. Знання основних характеристик та особливостей допоможе вибрати свій варіант.

Конфігурація

Електричні плойки мають різні розміри і форми, що дозволяє моделювати різноманітні зачіски.

 1. Циліндрична плойка (класична) – найпростіша. З її допомогою можна завивати однакові локони по всій довжині. Прилади відрізняються діаметром, підходять для випрямлення кучерявого волосся.
 2. Конусна. Завдяки поступовому звуженню до верхівки формує природні завитки – більш широкі біля коней і дрібні на кінчиках. Додає прикореневій обсяг. З-за відсутності затискача пасма доводиться притримувати рукою в термозахисного рукавичці, яка йде в комплекті з інструментом.
 3. Спіральна. У цьому приладі пасма під час завивки укладають в спеціальний жолобок, що оперізує циліндр плойки. В результаті виходять пружні спіральки-завитки. На розмір завитків впливає діаметр жолобка і відстань між витками.
 4. Гофре. З допомогою насадок різного розміру, що входять в комплект, можна створювати хвилеподібні дрібні кучерики. З-за агресивного впливу прилад не підходить тонким ламкому волоссю і вимагає якісного покриття.
 5. Потрійні і подвійні. Такі плойки складаються з декількох, розташованих поруч один з одним, паралельних циліндрів. Це дозволяє створювати красиві хвилеподібні локони в стилі ретро. Такі плойки відносяться до категорії професійних інструментів.

Конструкція

Будь-який різновид плойок сконструйована за принципом щипців, складається з ручки і валика з затиском, всередині якого знаходиться нагрівальний елемент. Всі функції управління приладом розміщені на ручці:

 • кнопка включення і відключення;
 • світлові індикатори;
 • дисплей;
 • кнопка обертання валика.

Дріт, закріплений через вертлюг, дозволяє вільно повертати прилад у всі сторони.

Матеріал

Прилад для завивки виготовляють з різних матеріалів. Тільки якісний матеріал впливає щадяще на волосяний покрив.

 1. Міцне турмалінове покриття наноситься зверху керамічного або титанового. Це дорогий варіант, але він дає шанс зберегти шовковистість і блиск волосся.
 2. Керамічне покриття забезпечує рівномірне розподілення тепла по поверхні плойки, що зручно для створення швидкого укладання. Іонізуюче дію матеріалу зберігає вологу і не пересушує пасма.
 3. Тефлонове покриття має низьку зносостійкість, але прогрівається рівномірно і не сушить волосся.
 4. Металеве покриття має низьку вартість, що раніше робив такі плойки популярними. Фахівці вважають його одним з найгірших. Регулярна завивка таким інструментом помітно погіршує здоров'я волосся, тому попит на них поступово падає.

Довідка! Зустрічаються моделі з комбінованим покриттям.

Діаметр

Товщина стержня приладу впливає на розмір і форму отриманих завитків. Діаметр підбирається по довжині і структурі волосся і може варіювати від 10 мм до 45 мм Для великих кучерів на довгому волоссі підійде найбільший розмір. Для коротких завитків треба вибирати розмір від 10 до 18 мм. Для зачісок середньої довжини рекомендовані розміри 19-25 мм

Довідка: плойки зі знімними насадками мають додаткові переваги у створенні різноманітних укладок.

Температурний режим

Пластини можуть нагріватися від 100* 230*. Підвищення температурного режиму негативно позначається на стані волосся. Звичайно, кучері, завиті на гарячому приладі, виходять більш пружними, але все-таки до вибору температури треба ставитися з обережністю:

 • для тонких сухих пасм – не вище 150*;
 • для нормального волосся у хорошому стані – 150-180*;
 • для жорстких волосся – 180-220*.

Щоб не пошкодити волосяний покрив, рекомендується користуватися приладом з терморегулятором.

Важливо: щоб зменшити негативний вплив високих температур на стан волосся, необхідно користуватися термозахистом.

Потужність

Стандартні плойки розраховані на 20-50 Вт. Більш потужні прилади мають великі розміри, що робить їх незручними в роботі. Тільки якісне покриття вбереже волосся при користуванні потужними плойками.

Що таке універсальні плойки

Крім стандартних варіантів плойок є універсальні мультістайлери з безліччю функцій. Вони укомплектовані різними елементами і насадками, що дозволяє швидко завивати різні варіанти кучерів. Такі прилади можуть працювати в різних температурних режимах, часто доповнені функціями кондиціонування і парового зволоження, що забезпечує м'який вплив на локони.

Багато знамениті бренди випускають термоприборы високої якості та помірної вартості.