Як відтерти кров з шпалер?

Плями від крові можуть з'явитися будинку на будь-якій поверхні або речі. Забруднення на шпалерах є наслідком недбалого знищення комах або результатом бризок з-за нещасного випадку. Якщо забрати кров з одягу нескладно, достатньо віднести в ванну, то як бути з предметами, які не можна зняти і запрати вручну. Але є способи для видалення кров'яних забруднень з шпалер досить ефективно.

РАДА! Ймовірність зараження від плями мала. Але якщо воно велике і нанесено нещодавно, особливо в громадських приміщеннях, не зайвим буде перестрахуватися. Перед процесом треба надягти гумові або латексні рукавички.

Чим відтерти кров з паперових шпалер?

Паперові покриття вимагає дбайливого ставлення до себе. Тому їх не можна терти жорсткою щіткою або абразивними матеріалами, так як розлучення може збільшитися в діаметрі, а шпалери порвуться.

Для видалення свіжого плями слід прийняти заходи:

 • Нещодавно з'явився слід можна відтерти холодною водою. Для цього змочіть бинт або ватку, і промокніть поверхню кілька разів.

ВАЖЛИВО! Із застарілими плямами впоратися складніше, тому чим швидше ви приступите до їх видалення, тим якісніше відбудеться очищення.

 • Добре справляється з кров'яними плямами гідроперит. Нанесіть На ватний диск 3% розчин перекису водню і акуратно притисніть до поверхні. Таку процедуру слід повторювати декілька разів, змінюючи ватку.
 • Для видалення дрібних бризок можна скористатися гострим бритвеним лезом.

Лезом варто користуватися в тому випадку, якщо маленьке плямочка, інакше ви пошкодите тонку структуру покриття.

 • Шматочок м'якушки білого хліба, допоможе впоратися з проблемою. М'якуш притисніть до плями і потримайте кілька секунд.
 • Для кардинального вирішення завдання можна використовувати канцелярський коректор, замазавши вади.

РАДА! Цей спосіб зручний коли пляма невелика, а шпалери білих або світлих тонів.

Чим відтерти кров з флізелінових і вінілових шпалер?

Матеріал на щільній основі хороший тим, що стійкий до забруднень і допускає використання більш радикальних заходів при чищенні. Якщо кров потрапила на флізелінові або вінілові вироби, крім перерахованих вище рад можна застосувати і інші.

Якщо у вас залишився шматок рулону, подивіться тип догляду за ними. На них ставиться позначення допустимого контакту з рідиною і інтенсивність очищення.

 • Для видалення плям з флізелінових настінних покриттів, можна скористатися мильним розчином. Господарське мило настругайте і розчиніть в прохолодній воді. Обережно протріть ділянку і змийте мильний складу губкою.
 • Хорошою очисної здатністю володіють гелі для миття посуду і шампуні. На склянку води додайте 1 ст ложку кошти і довівши до піни, добре промийте пляма щіткою. Залишки гелю видаліть і насухо витріть губкою.

Більш товсті шпалери відтирати потрібно з обережністю, уникаючи стиків на швах. При перенасиченні рідиною і сильному тиску вони можуть відокремитися від стіни.

 • При крихкому вініловому покритті візьміть водну суміш з зубним порошком. Таку сметаноподібну кашку нанесіть на поверхню і залиште на добу. Потім зчистите залишки пасти щіточкою.
 • Допомагає картопляний крохмаль. Розведіть 1 ст ложку крохмалю в 1 склянці води і протріть забруднення. Після засихання крохмалю, акуратно видаліть його сухою серветкою або ганчіркою.
 • Можна вдатися до сольового розчину. Сумішшю в співвідношенні 30 г соди на літр води обробіть матеріал, через 2-3 години змийте і протріть насухо.
 • Є й спеціальні засоби для догляду за шпалерами. В складі вони містять ферменти, що розщеплюють багато тілесні рідини.

РАДА! Перед тим як використовувати спеціалізовані речовини, перевірте шматочок шпалер на стійкість до деформації і розлучень.

 • Підійде нашатирний спирт, розведений водою у співвідношенні 1 до 3. Занурте в нього ватяну паличку і промокніть розлучення, не розтираючи поверхню.

Не поспішайте вбивати комах на стінах, а при появі проблеми, приступайте до негайного очищення шпалер.