Що можна зробити зі старого музичного центру

У кожного обивателя залишилися старі музичні центри, з дев'яностих і двотисячних років. Навіщо витрачати гроші на купівлю нових колонок на комп'ютер, або Bluetooth-колонки, коли можна використовувати стару акустичну систему в різних варіаціях.

Робимо з старого музичного центру сучасний музичний пристрій

Автомобільна акустика. Як зробити її?

 1. Дістаємо з комори старий музичний центр, беремо від нього колонки.
 2. Знаходимо в автомобілі підсилювач (за відсутністю, відключаємо тилові динаміки) гарненько зачищаємо проводу на старих колонках, важливо не переплутати полярності, підключаємо.
 3. Звук від старих колонок з центру, набагато голосніше і якісніше звичайних автомобільних лопухів, деякі з них замінять сабвуфер, головне, не спалити і не включати на максимальну величину гучність звучання музики. Доведеться знайти оптимальний варіант налаштування гучності, що б не булькало.

Мінус такої збірки — невеликий термін служби і ймовірність того, що динаміки згорять.

Універсальна Bluetooth-акустична система. Як зібрати її?

 1. Щоб зробити її, беремо старий музичний центр, купуємо Bluetooth-перехідник з ауксом або стандартним 3,5-міліметровим джеком.
 2. Все залежить від входів на вашої акустичної системи. Ціна перехідників варіює в межах двохсот п'ятисот рублів.
 3. Важливо правильно підібрати перехідники, щоб надалі не довелося паяти їх.
 4. Підключаємо Bluetooth в наш музичний центр, налаштовуємо комп'ютер, ноутбук, смартфон.

Така збірка чудово підійде для квартири. Можна взяти пристрій із собою в заміський будинок, підключивши свій смартфон. У машині можна підключити Bluetooth-перехідник в магнітолу і слухати музику, безпосередньо з інтернету, через смартфон (мобільний телефон).

Це самий ідеальний варіант за ціною, якістю звуку, простоті підключення і по багатофункціональності (USB-ресивери треба паяти, біганина з флешками, тому не раджу).

Робимо колонки для «щит контролю»

Важливо! Всі роботи з апаратурою потрібно проводити, вимкнувши від мережі живлення.

В даному розділі описаний самий недорогий і багатофункціональний спосіб реанімації вашого старого музичного центру, який підійде для «щит контролю».

 1. Все дуже просто: купуємо прості дротові перехідники — один кінець зі стандартним роз'ємом від навушників, інший тюльпани або аукс-роз'єм. Все залежить від портів вашої музичної системи.
 2. Таким перехідником можна приєднати телевізор, стаціонарний комп'ютер, ноутбук, смартфон, DVD, будь звуковідтворюючі пристрій, що є в наявності.
 3. З мінусів — зайві дроти.
 4. Можна придумати багато способів компонування старої апаратури. Варіантів багато, опишу найбільш оптимальний. Беремо голову, відокремлюємо і викидаємо касетні реверси, CD-блок. Залишається підсилювач і материнка, до неї ми і будемо монтувати наявні модулі.
 5. Робимо новий корпус під колір нашої меблів (те ж саме робимо з динаміками), рада з матеріалу — фанера 80 мм. (він буде компактніше в два-три рази).

От і все! Старий музичний центр вам ще знадобиться.