Як заповнити систему опалення двоконтурного котла

Безумовно, кожній людині необхідно, щоб він був в теплі. Тому нагріває пристрій будь-якого роду — обов'язкове для існування. Вибираючи з усіх варіантів котел — найпопулярніша модель в сучасний час, бажано знати його особливості, нюанси в експлуатації і всі подробиці взаємодії з ним. Все це постараємося докладно розібрати в даній статті.

Запуск котла

Розглядаючи таку різновид розширювального бака з використанням води як теплоносія, варто пам'ятати, що він найбільше підходить для застосування в приватному будинку. Таким чином, з-за відкритого типажу конструкції рідина лише випаровується. І відбувається природна циркуляція. Що стосується самого процесу, так це нагрівання теплоносія на максимальному рівні. Коли показник доходить до найвищої позначки, теплова маса надходить у спеціальні регістри через трубопроводи.

Крім цього, в деяких пристроях існують опалювальні батареї. І саме з названих виробах надходить температура з високими показниками. При охолодженні потік знову повертається на вихідне місце знаходження — в котел. Як зазначалось раніше, всі дії проходять за природних обставин. Звідси випливає, що висока ймовірність виникнення тиску. Щоб йому запобігти, використовується спеціально призначений бак, який при описані ситуаціях стравлює воду або розчин. У ньому є отвір, за допомогою якого ліквідується зайва частина теплоносія.

Завдяки цьому користувачеві гарантується відсутність ймовірності розриву зовнішньої оболонки конструкції. Варто не забувати також, що існують моделі з закритим типом. У таких випадках теплової носій виявляється в постійному положенні, де тиск є високим.

Як заповнити котел

З-за того, що існує два типи пристроїв, ясна річ, що і сам процес заповнення можуть у них істотно відрізнятися. Крім цього, розрізняють кілька варіантів і способів, всіх з розберемо нижче. Заповнення водою — процес нелегкий. Першим буде згаданий метод через використання підживлення двоконтурного котла.

  • Закритий тип. Можливо тільки в тому випадку, якщо є підключення до водопроводу.

УВАГА! Оптимальним варіантом буде застосування кульового крана для того, щоб надалі самостійно регулювати потік.

  • Попередньо рекомендується оновлювати воду, так як стара може бути забруднена. Після чого можна відкривати крани Маєвського і безпосередньо підживлення. Ви можете помітити, що потекла рідина і це нормально. Коли вона закінчиться, варто закрити всі вироби. Коли пристрій буде заповнено, можна його включати. Однак стежте за внутрішнім тиском за допомогою приладу. При утворенні повітряних пробок, треба буде їх ліквідувати.
  • Якщо ж відсутня підключення до водопроводу, немає причин для занепокоєння. Спосіб буде іншим, але дієвим — з допомогою насоса. Сам прилад являє з собою якийсь металевий резервуар. Щоб його запустити, слід виконати наступний порядок дій: приєднання шланга, наповнення ємності теплоносієм, перекачування рідини в центр пристрою.

ВАЖЛИВО! Щоб захистити котел від ймовірних поломок, рекомендується спостерігати на манометром, як і в попередньому пункті.

  • І, мабуть, останній спосіб — це застосування через котел з двома контурами. Він вважається найбільш простим з вище згаданих методів, так як для цього не потрібно додаткові кошти. Для початку рекомендується відкрити всі наявні воздухоотводчики. Після чого відкрити підживлення і заповнити повністю систему тепловим носієм. Далі можна закривати вироби. Важливо з'ясувати нормальний тиск, воно може бути вказано на паспорті самого об'єкта. Його бажано досягти в завершенні процесу за допомогою манометра.

Особливості першого запуску

Звичайно ж, буде краще, якщо спочатку двоконтурним котлом займуться кваліфіковані фахівці. Тому що саме вони зможуть достовірно виконати роботу напевно, а також перевірити раніше пройдений монтаж і правильність встановлення конструкції. Надалі буде недоцільно щоразу викликати майстрів, так як це займається багато часу і грошових коштів. Тому так важливо спочатку подивитися, як це роблять професіонали і вилучити для себе вірність подачі теплоносія в систему.

  • Таким чином, приступаючи до роботи, необхідно перевірити наявність правильно приєднаних деталей.
  • Після чого котел можна фіксувати до електроживлення.
  • Далі потрібно простежити за працездатністю байпасів і водопроводу, а також встановлюється оптимальний тиск.
  • Потім можна приступати безпосередньо до пуску.

ДОВІДКА! На даному етапі важливо стежити за технікою безпеки.

Особливості запуску взимку

Безсумнівно, представлений питання є важливим, оскільки тут необхідно враховувати особливий температурний режим удома і системи опалення. Таким чином, дуже важливо, щоб приміщення, де знаходиться конструкція, було прогріти до прийнятної температури зі знаком плюс. Для цього можна застосувати будь-які прилади обігрівання.

ВАЖЛИВО! Головне — дотримуватися середнього показника.

Далі, прогріваючи теплоносій до 20 градусів, потрібно наповнити короткий контур. Поступово слід просуватися далі, але не забувати про властиву теплоті. Краще всього виконувати маніпуляції з партнером, який би стежив за потрібним тиском і допомагав з процесом.