Шифоньєр своїми руками

Якщо потрібно вигідно зайняти вільне місце в приміщенні, можна встановити шифоньєр. Ця конструкція стала популярною завдяки своїй функціональності.

Як зробити шифоньєр своїми руками

Установка шкафа починається з планування. Необхідно розміряти приміщення. Наступний крок – створення каркасу. Потім внутрішнє наповнення (штанги, полки і ящики). Потім створюються двері. Останній крок – створення необхідного фасаду, щоб конструкція вписувалася в приміщення.

Підготовка інструментів і матеріалів

Шифоньєр можна зробити з одного, з наступних матеріалів:

 1. Вагонка і деревина. Вони міцні, надійні і екологічні. Але все ж цей варіант не найкращий. Якщо шафа буде встановлений в нішу, постійні скупчення вологи призведуть до пошкодження матеріалу.
 2. Гіпсокартон. Цей матеріал легко обробляти. Але його неможливо використовувати в якості опори. Каркас необхідно робити з металу.
 3. Ламінат МДФ або ДВП. На даний момент ці матеріали вважаються найкращими. Вони змогли зберегти у собі всі переваги деревини (міцність і міцність). А ще вони стійкі до підвищеної вологості.
 4. ДСП. Перевага в низькій ціні матеріалу. Але він погано тримає кріплення і не є безпечним у плані екології.

Для роботи потрібні наступні інструменти:

 1. Шуроповерт.
 2. Ножівка.
 3. Рулетка.
 4. Рівень.
 5. Ніж.
 6. Штапель.
 7. Гладилка.
 8. Косинець.

Увага! У деяких випадках при складанні можуть знадобитися й інші інструменти.

Як правильно зробити заміри

На цьому етапі необхідно зробити креслення. Але ще краще зробити візуальну модель.

Для початку потрібно розміряти приміщення. Якщо планується монтована конструкція, необхідно вимірювати ніші або стіну. Після цього приступаємо до вимірів внутрішніх відсіків.

Створення ескізу самий важливий і важкий крок складання. Найбільше помилок виникає саме тут, адже потрібно максимально точно розміряти приміщення і габарити майбутнього шкафа. Будь-яка помилка в цьому кроці може призвести до того, що створена конструкція не поміститься на запланованому місці, або буде дуже маленькою.

Увага! Якщо ви будете збирати шафа на підлозі, необхідно враховувати додаткові 10 см, інакше не вийде встановити його. Це відстань між потоком і рамою приміщення.

Існує безліч готових проектів, які можна знайти в інтернеті. Згідно з ним, середні значення шаф такі:

 1. Висота 2,5 м.
 2. Глибина 50см.
 3. Ширина 1,5 м.

Розміри шафи будуть залежати від його експлуатації. Якщо потрібна конструкція для зберігання дрібних побутових предметів, підійде невеликий шифоньєр. Якщо в шафі буде одяг та інші речі (можливо, побутова техніка), необхідна велика конструкція. Згідно з цим робляться розрахунки.

Як тільки ми визначимо глибину, висоту і ширину шафи, потрібно заміряти двері. Тут все залежить від розрахунку ширини шафи. Тобто якщо ширина 1,5 метрів, а ширина 15 см, то потрібно слідувати цій формулі 1500 – 2 * 15 = 1470 – ширина дверей шафи. Висоту дверей необхідно вимірювати також, але тут враховується цоколь.

Шифоньєр самостійно: покрокова інструкція

Після того, як ми зробимо все ескізи, і купимо матеріали, необхідно приступити до складання каркаса. Спочатку збирається цоколь. Дно треба розмічати так, щоб на все ніжки шкафа була рівномірна навантаження. Для монтажу цоколя використовуються кріплення, які називаються шканты. Щоб конструкція була стійкою, потрібно, щоб цоколь прилягав до стіни.

Наступний крок – установка бічних панелей. Потрібно заздалегідь відшліфувати торці, щоб забезпечити їх прилягання до задньої стіни. Найважливіше – звернути увагу на надійність шкафа. Щоб бічні стіни розмістилися рівному, використовуйте рівень.

Тепер потрібно зробити внутрішнє наповнення шафи. Встановлюємо штанги, полки і ящики. Зверніть увагу. В процесі монтування ящиків, спочатку потрібно встановити направляючі механізми, потім відповідь. Фасади будуть останніми.

Останній крок – установка дверей. Можна купити вже готовий меблевий щит, а можна вирізати його самостійно з деревної плити. Установка дверей – важливий етап, адже необхідно враховувати вага і габаритність дверей. Якщо ви зробите їх великими і важкими, шафа буде складно використовувати.

Зробити шифоньєр своїми руками досить просто. Необхідно приділити особливу увагу вибору матеріалу і створення ескізу.