Як зібрати кутовий шафа: покрокова інструкція

Кутовий шафа — це чудовий спосіб раціонально розподілити кімнатна простору в невеликому приміщенні. Також перевагою цієї меблів є те, що шафа можна зібрати своїми руками, не використовуючи послуги фахівців.

Збірка кутового шафи

Кутові конструкції найчастіше вибирають для невеликих приміщень або для кімнат з нестандартними розмірами. Ці вироби відрізняються від класичних шаф особливістю конструкції, і мають свої переваги і недоліки.

Щоб зібрати конструкцію своїми руками, потрібно відзначити особливості цього предмета меблів:

 • перед тим як вибрати модель певне приміщення, потрібно заміряти розміри: ширину, висоту, глибину;
 • у кутовому шафі знаходиться чотири стінки, на відміну від традиційних виробів: дві знаходяться біля стіни, інші дві є опорними частинами, розташованими з боків;
 • кутові моделі можуть укомплектовуватися розсувними і орними дверима;
 • меблі може мати різну форму.

Які матеріали та інструменти необхідні

Від використовуваного матеріалу для виготовлення шафи, буде залежати його тривалість експлуатації. Всі матеріали умовно поділяються на дві основні групи:

 1. ДВП.
 2. натуральне дерево.

Увага! Натуральні матеріали виглядають більш привабливо, але досить дорогі. Зовні ці моделі виготовляють в вишуканому стилі, який нагадує ретро. Меблі з ДВП трохи гірше за якістю, але має величезне різноманіття колірних рішень. Монтаж виробів з ДВП відбувається набагато простіше.

Самостійна збірка конструкції потребує наявності певних інструментів:

 • шуруповерт потрібний для вкручування шурупів і кріплень при розстановці полиць;
 • перфоратор або дриль необхідні для виконання отворів в дереві;
 • ножівка потрібно для обрізки матеріалу;
 • викрутка найчастіше використовується для глибокої посадки саморізів;
 • набір шестигранників потрібен для кріплення фурнітури.

Важливі моменти при складанні кутового шафи

Особливості виготовлення шафи кутового типу:

 1. Можна спиратися на вже готові креслення або створити свої.
 2. Кутові вироби вимагають особливої обережності під час створення схеми і збірки, на відміну від класичних варіантів, бо у недосвідченого майстри можуть з'явитися проблеми. Якщо недостатньо досвіду, то бажано довірити вирізку всіх елементів фахівця.
 3. Щоб не зібрати елемент меншого розміру, необхідно врахувати товщину леза пилки.
 4. Товщина стін вибирається не менше 20 мм. Інакше буде недостатня міцність конструкції.
 5. Створюючи креслення, потрібно звернути увагу на нерівності підлоги. Якщо він кривий, то між дверима з'являться щілини. Для двопільної системи це можна виправити за допомогою регулювання навісів, а для розсувний – зміною висоти роликів.
 6. Напрямні для дверей зобов'язані кріпитися паралельно.
 7. Уважно потрібно підходити до розмітки та кріплення напрямних рейок для ящиків.
 8. Кріплення дзеркала потрібно починати з приклеювання ущільнювача по контуру.
 9. Ламінат до зрізах ДВП фіксується праскою.

Збірка в залежності від дизайну і моделі шафи

Зібрати конструкцію досить просто, необхідно лише знати основні моменти і дотримуватися креслень.

Перед тим як складати схему, треба визначити форму майбутньої моделі:

 • трикутник;
 • Г-подібний;
 • трапеція.

Існує також модель з 5 стінами.

Серйозну помилку роблять люди, які набувають ролики поганої якості або не використовують сталеві профілю з-за їх уявною дорогою вартості.

Якщо потрібно прискорити процес складання та провести роботу акуратно, доцільно замовити розкрій дерев'яних листів в майстерні. Розмір шафи зобов'язаний відповідати площі приміщення і принципам наповнення. Так, під сорочки, кофти потрібно відсік більше 90 см і не нижче 150 див.

Форма моделі шафи на його виготовлення практично не впливає. В першу чергу кріплять металеві кутники, які будуть утримувати бічні частини, не даючи можливості їм відхилитися від рівня.

Щоб зібрати каркас використовують елементи. Після кріплять напрямні і встановлюють двері на ролики.

Внутрішня збірка шафи так само важлива, як і створення короби.

У цьому випадку виконуються наступні етапи робіт:

 • встановлюють кронштейни;
 • кріплять полиці в необхідному місці;
 • встановлюють фурнітуру (в першу чергу перегородки, після вішалки, полички, ручки прикручуються в останню чергу).

Вертикальні перегородки, встановивши їх в направляючі, необхідно закріпити підвісами. Не варто нехтувати ребрами жорсткості, тим більше необхідно встановити їх в місцях, у яких будуть перебувати полиці і ящики. Заміна сталевого профілю на бруски можлива тільки в особливих випадках, при цьому дерево зобов'язана бути добре просушеним, в іншому випадку при усадці деформується повністю шафа.

Така схема складання без значних змін використовується і під час виготовлення шаф з гіпсокартону, але деякі відмінності все-таки існують.

Початковим етапом робіт в цьому випадку буде не монтаж каркасу, а розмітка стельової і підлогової поверхні з урахуванням креслення. Бажано розмічати амортизуючою силіконовою стрічкою і по ній точно кріпити металеві профілю.

Після заготівлі встановлюються на свої місця і кріпляться саморізами (вкручуючи їх з кроком 25 см). Потрібно простежити, щоб капелюшки заглибилися в гіпсокартон на міліметр.

Важливо! Не робіть самостійно або не замовляйте двері на шафу, поки конструкція повністю не буде готова. В іншому випадку можна зіткнутися з тим, що розміри трохи змінилися і двері не підходять.

Після потрібно подбати про ґрунтуванні гіпсокартону, закладенні швів штукатуркою, встановлення куточків, шпаклювання, сушінні, шліфовці і фінішної обробки.

Покрокова інструкція складання кутового шафи

Збірка кутового шафи покроково:

 1. Виконати креслення, враховуючи пропорції та масштаб. Потрібно показати всі параметри.
 2. Зробити трафарет з фанери у формі трикутника. Він зможе допомогти правильно нанести розмітку, визначити межі конструкції і розміри дверей.
 3. Збірка каркаса. На цьому етапі необхідно використовувати рівень. Якщо вертикальність конструкції буде порушена, то через деякий час двері переклинить або вони почнуть мимоволі відкриватися.
 4. Кріплення бічних частин.
 5. Розмітка місць розташування полиць і стійок, їх кріплення.

Початківцям радять попередньо виконати макет шафи з картону. Це дасть можливість уникнути помилок ще на стадії проектування. З урахуванням заготовок з картону в подальшому можна замовити розпилювання деталей.

Шафи кутового типу не тільки дають можливість раціонально використовувати всю площу приміщення, але і є по-справжньому прикрасою в будь-якій кімнаті, підкреслюючи смак і індивідуальність свого власника.