Висота розетки над тумбочкою в спальні

Де краще всього розміщувати розетки в спальні? Звичайно біля ліжка: для зарядки гаджетів, для електричних годинників, настільного світильника та інших потреб. Можна розмістити її біля ліжка близько до підлоги. Але іноді люди вважають за краще встановлювати їх високо. У такому разі її можна вмонтувати над тумбою. Розберемо, на якій висоті повинна знаходитися розетка в цьому випадку.

Від яких критеріїв залежить висота розташування розетки в спальні

Найважливіший показник – це зручність. Тому спершу визначте, в яких цілях буде використовуватись розетка. Якщо тільки для світильника, то, може, краще розташувати її за тумбою? Але якщо ви розглядаєте варіант розташування над тумбочкою, тоді до роз'єму повинен бути зручний підхід.

Розташовувати виріб варто так, щоб зручно було до нього дотягуватися. Це найважливіший показник. Продумайте заздалегідь, що буде перебувати на тумбі, і не будуть предмети загороджувати доступ до електроживлення.

Важливо! Розетка повинна знаходитися на такій висоті, щоб до неї було зручно дістати.

Другий критерій – це органічність вписування в інтер'єр. Якщо ви не плануєте приховувати цей пристрій, подбайте, щоб воно органічно вписувалося в кімнату. Погодьтеся, біле пляма з дірками посередині стіни виглядає недоречно, а ще й підключеним проводом тим більше. Добре, якщо розетка знаходиться на рівні узголів'я ліжка.

Слідувати стандартам

За стандартами розташування розетка повинна знаходитися на рівні 10 см від підлоги. Ми розглядаємо приватний випадок, коли вона знаходиться над тумбою. Проте ці критерії застосовні і в цьому випадку. Слідувати їм?

Вирішувати тільки вам, якщо стандарти вписуються в два основних критерії (зручність і органічність), тоді такий варіант стане ідеальним. При такому розташуванні прилад виглядає органічно, і до нього є простий доступ. Але якщо щось заважає використанню при такому розташуванні, змініть його.

Кращий варіант розміщення розетки над тумбочкою

Виходячи зі сказаного, кращий варіант – зручний варіант. Головне, щоб виробом було комфортно користуватися.

Важливо! Не забувайте про довжині проводів на наявні гаджети.

Прорахуйте все заздалегідь: мета, завдання, довжину проводів, можливу перестановку, і тоді приступайте до монтажу. Ідеальний варіант – це на 10 см над тумбою стандартної висоти. Таким чином, виходить розташування розетки 70 см від підлоги.