Що таке тумбочка

Тумба характеризується компактними розмірами і зручністю при зберіганні речей. Виріб відрізняється від шафи і комода по багатьом параметрам. Щоб правильно підібрати модель, слід вивчити різновиди та особливості.

Що таке тумбочка

Дерев'яні меблі з дверцятами і висувними ящиками називається тумбою. Спочатку її використовували, як доповнення до спального гарнітуру. Її розміщували поруч з ліжком для зберігання речей. Тумбу також використовували в якості підставки для каганця. Сучасні моделі мають різноманітні модифікації і призначення.

ВАЖЛИВО! Тумбу можна підібрати під будь-який дизайн інтер'єру.

Зустрічаються високі тумби, що нагадують вузький шафа або комод. Меблі може бути на ніжках або колесах для зручності переміщення по кімнаті.

Різновиди тумбочок

Асортимент моделей дуже різноманітний. Залежно від особливостей конструкції, меблі можна розділити на п'ять основних груп:

 1. Класичний варіант з ящиком і дверцятами застосовується для зберігання дрібних предметів. Дана різновид зручна, практична і проста у використанні.
 2. Відкриті моделі використовують для установки речей, які не потрібно приховувати від сторонніх очей. Виріб візуально виглядає стильно, але вимагає додаткового догляду за відкритими ділянками.
 3. Навісна тумба допоможе заощадити місце в невеликих приміщеннях. Особливістю є кріплення до стіни за допомогою кронштейнів. Варіант може бути відкритого типу і з ящиками.
 4. Вироби кутової форми дуже місткі і займають мало місця, але вибір місця установки в кімнаті дуже обмежений.
 5. Моделі трансформери є сучасним рішенням. Принцип полягає в перетворенні меблів за допомогою рухомих елементів. Зазвичай таку тумбу можна використовувати для різного призначення.

Вироби можна поділити також за призначенням і місцем установки:

 • тумбочка в спальні є найпоширенішим варіантом;
 • моделі, встановлені в передпокої, використовуються для зберігання взуття;
 • у дитячій кімнаті ящики можна застосовувати для книжок та іграшок;
 • меблі у вітальні застосовується в якості підставки для техніки;
 • у кабінеті тумби для документів встановлюють поруч зі столом.

Якою повинна бути тумбочка

Перш ніж вибрати необхідну модель, важливо визначитися з її функціоналом і призначенням. У великі кімнати можна встановлювати місткі і високі тумби. Така меблі може стати основою для дзеркала і замінити туалетний столик. Навісні і класичні конструкції підійдуть для маленьких приміщень.

УВАГА! Необхідно правильно розпланувати кількість і розташування меблів у просторі кімнати, щоб інтер'єр був не тільки сучасним, але й приносив комфорт.

Якщо планується переміщати меблі, то необхідно вибирати вироби з колесами. Продукція, оббиті шкірою або текстилем безпечна в застосуванні, оскільки відсутні гострі кути.

Критерії, на які слід звернути увагу:

 1. Габарити. Тумба повинна відповідати місцю установки. Неприпустимо проводити розміри після покупки продукції, вона може просто не підійти.
 2. Колірні рішення. Підбираються в залежності від загальної концепції дизайну приміщення. Світлі моделі здатні робити простір візуально ширше. Темна меблі менше забруднюється і виглядає стильно.
 3. Особливості конструкції. Слід розглядати в залежності від необхідного функціоналу меблів. Класичні моделі підійдуть в спальню, а більш сучасні рішення призначені для інших кімнат.
 4. Матеріал виготовлення. Повинен бути якісним без шкідливих домішок. Рекомендовано віддавати перевагу натуральним дерев'яним матеріалів. Більш бюджетними варіантами є ДСП, МДФ, обрамлені шпоном дерева.
 5. Фурнітура. Повинна бути стійка до механічних навантажень. Ящики з рухомими елементами повинні відкриватися легко, не створюючи шуму.

Тумба є зручними меблями для зберігання великої кількості речей. Сучасні моделі представлені на будь-який випадок життя. Головне, щоб виріб гармонійно вписувалося в готовий інтер'єр і виглядало стильно. Натуральні матеріали є запорукою якості.