Як зібрати тумбочку з висувними ящиками

Купуючи в магазині корпусні меблі для дому і дачі, багато керуються принципом простоти. Вибрав щось більш-менш підходяще за розмірами, оплатив, отримав з доставкою додому. Залишається тільки зібрати. Добре, що в комплекті завжди присутня інструкція по збірці. Однак для багатьох і це стає проблемою. Не маючи досвіду і відповідного розуміння, проста збірка перетворюється в катування.

Щоб спростити таким майстрам завдання, розберемо процес складання на прикладі тумби з висувними ящиками. Знаючи, як зібрати тумбочку з висувними ящиками, ви впораєтеся і з іншими предметами. Адже вся решта меблів збирається аналогічно.

Інструменти і матеріали, необхідні для складання

Перш ніж приступити до складання меблів, щоб уникнути сюрпризів, слід перевірити комплектацію придбаних матеріалів і кріпильних елементів, що знаходяться в коробці. Найменування і кількість зазначено в прикладеній інструкції. Як правило, в комплекті знаходяться такі деталі.

  • Плити з деревної фанери, розкроєні по необхідним розмірам. Стінки, кришка, підстава вироби, а також фасадна, бічна і задня частина висувних ящиків. Дно ящиків і задня стінка тумбочки, часто виконані з більш тонкого матеріалу.
  • Ніжки або коліщата для підстави.
  • Елементи для кріплення деталей між собою: дерев'яні шпунти, спеціальні гвинти для дерева, саморізи і дрібні цвяхи.
  • Фурнітура (ручки і напрямні рейки).

Інструмент, який знадобиться

Щоб зібрати тумбу, подбайте про таких інструментах.

  • Викрутка хрестова для гвинтів. Якщо виробник для кріплення запропонував використовувати спеціальний евровинт, то в комплекті повинен знаходитися шестигранний ключ.
  • Молоток.
  • Шуруповерт.

Порядок складання тумбочки

Якщо все робити акуратно і по порядку, часу до моменту, коли ви побачите результат, пройде зовсім небагато. Та й сам процес досить простий.

Збираємо підстава

Вибираємо плиту, позначену в інструкції як підстава. Відмінні риси: вона менше кришки і на нижній площині є отвори для кріплення ніжок.

Потім за допомогою викрутки або шуруповерта саморізами закріплюємо ніжки (колеса) на площину підстави.

У протилежну площину у готові отвори вставляємо дерев'яні шпунти і забиваємо молотком до упору.

Стінки і кришка

Підготовка стінок перед складанням корпусу

Перш ніж приступити до остаточної зборки, на стінки тумбочки слід прикріпити напрямні рейки. Викруткою (шуруповертом) в заздалегідь розмічені виробником отвори вкручуємо саморізи, закріплюючи ними рейки. На кожній стороні по три штуки.

Основний каркас

Залишилися шпунти забиваємо в кришку. Беремо призначені для стінок плити і акуратно насаджуємо підготовленими отворами в нижніх торцях на шпунти в підставі. Зверху таким же чином кріпимо кришку.

Важливо! Щоб закріпити і надати жорсткість конструкції, фанеру, призначену для задньої стінки, гвоздиками пробиваємо по периметру зібраного виробу.

Доповнюємо тумбу висувними ящиками

Порядок складання висувних частин такою ж, за винятком дна.

У всіх частинах скриньки існує проріз у фанері по всій довжині дошки глибиною близько 5 мм. В неї слід вставити денце і тільки після цього приступати до остаточного закріплення каркаса.
З зовнішньої сторони закріплюємо відповідну частину направляючого рейки.

Готово! Залишається тільки прикрутити гвинтами ручки і вставити ящики на належне їм місце.

Корисні поради

  • Щоб шпунти і саморізи легше закручувались у фанеру, змастіть робочу частину господарським милом.
  • Обов'язково працюйте в рукавичках, так ви вбережете руки від скалок, утворення мозолів і випадкового защемлення шкіри.
  • Забезпечте вільний робоче місце і окремі коробочки для різних типів кріплення.