Як зробити висувну вертикальну полицю для ганчірок

Якщо на кухні є вільний простір, можна зробити вертикальну полицю для ганчірок. Ця конструкція дуже зручна, адже в ній можна зберігати не тільки ганчірки, але і побутові предмети.

Висувна вертикальна полиця для ганчірок

Конструкції можуть бути різними, залежно від фантазії. Можна зробити кутову конструкцію. Існує можливість змайструвати шафа з полицями для зберігання. А можна зробити поличку з висувними ящиками. Остання дуже зручна адже ви зможете класти різні речі в різні ящики.

Інструменти і матеріали

Для створення такої полички своїми руками знадобляться наступні інструменти:

 1. Рулетка або лінійка для вимірювання.
 2. Олівець або маркер для розмітки.
 3. Будівельний кут.
 4. Електричний лобзик або пила.
 5. Шуруповерт.
 6. Ганчірка.
 7. Ніж.
 8. Праска.
 9. Фарба.
 10. Колеса або інші деталі для висувних ящиків. Також колеса потрібні для дна полиці, якщо ми хочемо, щоб вона була пересувний.

Матеріали для створення шафи можуть бути різними. Все залежить від розміру і моделі конструкції. Дуже часто будівельники комбінують кілька матеріалів. В якості основи використовують:

 1. Ламінована пластик.
 2. Деревно-стружкова плитка (як шліфована, так і нешлифованная).
 3. Деревина.
 4. Сітка або дріт на основі металу.

Як зробити правильні заміри

Для початку потрібно зробити ескіз. Для цього здійснюються заміри. Розмір конструкції буде залежати від вільного простору. Середня висота всі конструкції від 1 до 1,5 метрів. Середня глибина близько 50 см. Довжина одного ящика повинна бути на 3-4 см менше, ніж глибина конструкції, адже враховується і товщина дощок. Середня товщина близько 3-6 див. Середня ширина полиці близько 40-50 див.

Увага! Всі представлені вище цифри середні. Можна зробити більше або менше, залежно від кількості вільного місця. Зверніть особливу увагу на товщину дощок, адже помилки в розрахунках можуть знизити довговічність конструкції.

Збірка вертикальної полиці: покрокова інструкція

Для того щоб зібрати вертикальну полицю необхідно зробити наступне:

 1. Почати потрібно з основи. В першу чергу необхідно монтувати колеса до дна. Нам знадобиться 4 колеса. Можна вибрати як поворотний, так і неповоротний варіанти. Все залежить від того, де полку буде стояти. Коліщатка повинні бути країв, щоб конструкція була стійкою.
 2. Тепер потрібно встановити стінки. Якщо ви вибрали варіант на колесах, потрібно зафіксувати їх, щоб вони не рухалися в процесі роботи. Для початку робимо задню стінку, а потім бокові. Свердлимо в них пази для поличок.
 3. Тепер потрібно полички. Їх кількість залежить від розміру конструкції. Їх можна встановити за допомогою цвяхів або гайок. Як варіант, можна встановити 2 невеликих дерев'яних бруса на стінки полиці, і використовувати їх в якості власника полиць. Тоді ви зможете їх витягувати.
 4. Ви можете зберігати ганчірки прямо на полицях, або зробити ящики для них. Якщо ви вибрали варіант без ящиків, потрібно зробити дверцята, щоб всередину не потрапляла пил.
 5. Використовуючи будівельний клей, зафіксуйте всі кріплення та з'єднання.
 6. Тепер потрібно пофарбувати шафа і покрити його лаком або грунтовкою.
 7. При необхідності можна встановити ручку. З її допомогою буде зручніше рухати шафа.

Увага! Якщо було обрано варіант з висувними ящиками, то нам знадобиться зробити ще й кілька ящиків. Їх кількість залежить від розміру полички.

Щоб створити скриньку, нам потрібно:

 1. Вирізати деталі. Ящик складається з днища, бічних стінок, задньої і передньої стін ручки і фасадного покриття (на передній стіні).
 2. Всі вирізані деталі потрібно обробити наждачним папером.
 3. Потрібно просвердлити отвори в передній, задній і бічних стінках. Встановіть кріплення. У нас вийде квадрат.
 4. Тепер потрібно прикріпити днище.
 5. Наступний крок – фасадна стінка. Її можна прибити цвяхами або приклеїти будівельним клеєм.
 6. Фасадну стінку слід покрити фарбою і лаком.
 7. Потрібно прилаштувати ручку.
 8. Встановіть ящик в шафу.

Зробити конструкцію своїми руками досить просто. Головне бути уважним на кроці проектування, адже в ньому можна допустити помилки.