Реставрація тумбочки своїми руками

В наш час люди не тримаються за речі. Вони запросто беруть і викидають їх, замінюючи на нові. Може, це й на краще. Але часом, річ зберігає в собі цілу історію, її якість, як кажуть, на віки і дуже шкода її викидати, або просто не вистачає грошей на покупку чого-то нового. Це в основному відноситься до меблів. У нашій статті ми розповімо, як відреставрувати тумбу, якщо вона підлягає відновленню, які матеріали та інструменти для цього потрібні.

Чим можна реставрувати стару тумбочку

Для того щоб здійснити перетворення вам не знадобиться багато часу сил і грошових витрат. Для цього необхідні лише основні інструменти, які є в кожному будинку:

 1. Молоток з цвяхами.
 2. Гайковий ключ.
 3. Набори шурупів, гайок, болтів. Причому необов'язково знайти однакові. Можна, наприклад, зробити стильний арт з використанням шурупів різних розмірів. Буде виглядати яскраво і зухвало.
 4. Олівець.
 5. Кілька хороших дощок.
 6. Ножівка.
 7. Наждачний папір.
 8. Додаткові матеріали для оздоблення та декорування: фарба, кольорові мозаїки, фарбоване дерево.

ВАЖЛИВО! Перед початком очистіть поле своєї майбутньої діяльності. Уважно огляньте всі дефекти і ступінь зіпсованості деревини. Наведіть порядок в тумбочці. Витягніть всі полки і прочистіть їх, то ж зробіть з внутрішньою поверхнею. При наявності прогнилих потрісканих чи дощок слід прибрати їх і замінити в подальшому на нові.

Які техніки підійдуть для реставрації тумбочки своїми руками

Справа реставрації давно цікавить людей. Це відноситься не тільки до предметів домашнього інтер'єру, але і великим будівель і творів мистецтва. Завдяки довгому розвитку з'являлися нові техніки відновлення та надання нового виду пошарпаної роками речі. Вибір залежить від того, скільки часу є в запасі, глибини ураження, матеріальних витрат і, головне, від вашого власного бажання.

Існує кілька основних технік:

 1. Косметичний ремонт: до даного типу підлягають ті тумби, основні деталі яких добре збереглися і вони впевнено стоять на ногах. Можна пофарбувати, покрити лаком і просоченням. Зробити декор дверцят і стінок, використання декупажу і кракелюра.
 2. Повна або глибока реставрація: тумбочки, які не пройшли тест на міцність і збереження своїх основних деталей корпусу. Необхідно замінити ці деталі і доповнити конструкцію підсилюючими елементами.
 3. Додавання спеціальних декорованих дощок для зміни зовнішнього вигляду і удосконалення моделі ліжок.

Як відреставрувати стару тумбочку своїми руками: покрокове керівництво

З метою повного розкриття даної тематики, хотілося б зупинитися на техніці повної реставрації з елементами декорування складових частин. Тут вдасться розглянути відновлення ліжок на всіх етапах і способи її прикраси.

Приступимо до плану робіт:

 1. Огляд зовнішнього вигляду і внутрішніх конструкцій з метою виявлення всіх недоліків.
 2. Очищення поверхні від пилу і зайвих речей для зручності.
 3. Зміцніть конструкцію опори. Для цього на місце старих ніжок поставте нові, спеціально заготовлені для цього.
 4. При наявності зіпсованих дощок також необхідно їх замінити.
 5. Тепер, після того, як ми знову повернули тумбочці її міцність, можна взятися за її красу. Знежирюємо поверхню і видаляємо всі щербини за допомогою наждачного паперу. Вся поверхня повинна бути ідеально гладкою.
 6. Ще раз протираємо поверхню від пилу і стружки.
 7. Покриваємо шаром фарби, лаку. Залишаємо сушитися на 12 годин. Потім ще раз проходимо шаром фарби. Робіть всі роботи в рукавичках і в добре провітрюваному приміщенні, щоб уникнути запаморочення і головного болю.
 8. Тепер стара тумбочка знову повернула свою новизну. Можете прикрасити її.
 9. Прекрасним доповненням буде власна розпис по дереву. Можна наклеїти спеціальну фотодрук або плівку. А також зробити елементи декоровані за допомогою фігурної різьби по дереву.

УВАГА! Для дотримання меж фарбування та уникнення фарбування деталей, які ви не хочете обробляти, можна наклеїти скотч, тим самим захистивши область фарбування. Фарбувати йдуть тільки по напрямку волокон деревини для кращого зчеплення фарби з поверхнею.

Результат приємно здивує. Навіть стара річ здатна постати перед нами в новому світлі і знову радувати око.