Реставрація крісла своїми руками

Крісло – один з небагатьох елементів інтер'єру, які присутні в абсолютно будь-якій квартирі. Вона використовується щодня, отчого і термін її експлуатації порівняно невеликий. Однак, виправити отримані з часом дефекти все-таки можна. Для цього існує реставрація крісел. Оптимальний варіант — звернутися до фахівця, щоб він все зробив, результат буде набагато краще. Але допускаються і варіанти, при яких ви можете самостійно відремонтувати крісло.

Як можна переробити старе крісло

Варто враховувати, що ремонт — важка процедура, яка знаходиться в прямій залежності від характеру і тяжкості поломки. Якщо відчуваєте, що шансів впоратися із завданням самостійно у вас мало, то рекомендуємо скористатися допомогою професіонала.

Виділяють і реставрацію. Головна відмінність від ремонту — відновлення візуальної складової і функцій. Основна трудність реставрації домашніх меблів — наявність в останньої тканини, що виступає в ролі оббивки. При будь-якому роді робіт, її доведеться замінювати, так як без її зняття розібрати крісло не вийде.

Варіантів реставрації маса. Ви можете зробити крісло в вінтажному стилі, або зробити з нього модну новинку. Використовуйте всі можливі техніки: декупаж, випалювання, малювання – все, чим володієте.

Покрокова реставрація крісла своїми руками

Для початку необхідно підготувати всі необхідні інструменти і матеріали. Обов'язково вам знадобиться:

  • шуруповерт;
  • викрутка;
  • рулетка;
  • тканина для перетяжки;
  • скоби;
  • будівельний степлер.

Інші матеріали та інструменти залежать від того, як хочете реставрувати старе крісло. Ми розглянемо найпростіший варіант – заміна оббивки.

Розбираємо крісло

Розібрати виріб не складе труднощів, головне — бути гранично акуратним. Дати універсальну інструкцію по розбору кожного виду даної меблів не представляється можливим через велику кількість всіляких варіантів. Радимо знайти інструкцію по збірці в інтернеті і діяти від зворотного.

Реставрація основи

Реставрація основи увазі під собою зміни головних елементів крісла. Щоб їх замінити, вам необхідно придбати деталі, які в точності підходять на роль тих, що ви хочете замінити. Велика частина сучасних крісел тримається виключно на болтах або саморізах, рідше використовуються цвяхи. Вам необхідно замінити деталь, діставши всі сполучні пристосування.

Коли будете збирати, не потрапляйте в одну і ту ж різьбу, щоб кріплення було міцним.

Робимо новий наповнювач

Вам необхідно визначитися, який вид поролону ви будете використовувати. Їх існує 6 видів. Найкращий, який використовується при створенні меблів — HR. Його краще і використовуйте, якщо є така можливість. В ідеалі, у вас повинна бути тканина для перетяжки (дивіться наступний пункт), так як тканина, що знаходиться на кріслі, вже має отвори. Заміна поролону праці не представляє, необхідно зняти тканину і прикріпити матеріал.

Міняємо оббивку

Оббивка — одна з найважливіших частин крісла, адже саме по ній часто судять: купувати товар або ж звернути увагу на більш красивий. Її заміна являє собою досить трудомісткий процес, який займе багато часу і нервів.

Інструкція:

  • На самому початку, необхідно провести демонтаж оббивки, що знаходиться знизу сидіння. У більшості простих моделей фіксація здійснюється виключно в нижній частині. Однак, є й ускладнені варіанти. Саме з цієї причини важливо спочатку звільнити низ.
  • Якщо ви все зробили правильно, то тепер можна приступити до процесу зняття оббивки з цілої конструкції.

ВАЖЛИВО! Робіть все в чіткій послідовності, тому що при пошкодженні поролону, вам доведеться міняти і його. Варто пам'ятати, що окремий елемент крісла, обшивають окремий шматком тканини.

  • Необхідно дістати поролон. Акуратно, не пошкодите її. Дістаньте всі металеві скоби. Вони більше не потрібні, так як доведеться купити нові. Однак, постарайтеся не зіпсувати наповнювач.
  • Завершальним етапом є фіксація нової тканини. Використовуйте шматки з трохи більшими показниками довжини і ширини, щоб тканина краще села.

Далі ви можете зробити будь-які прикраси як для м'якої частини, так і для твердої основи.