Що краще: ковролін або килим

Головна відмінність килима від ковроліну — розмір. Перший має чітко окреслені межі, а другий може бути як завгодно довгим і вшир досягати 5 м. Але це не все. Вирішуючи що краще, важливо дивитися на структуру матеріалів та їх експлуатаційні характеристики.

Відмінні риси

Килимові покриття виготовляються з натуральних або синтетичних волокон і призначені для захисту ніг від прохолоди підлоги. Іноді їх використовують для декорування або додаткової звукоізоляції стін. Прив'язуючись до ключових відмінностей, ці вироби можна умовно розбити на три великі категорії.

Килим полотно заданого виробником розміру з ворсом і чітко позначеними малюнком кордонами. Буває двостороннім, що характерно для ручної роботи, або одностороннім — частіше при автоматизованому виробництві. Як окремий підвид виділяються килими — безворсові килими з високими естетичними, але низькими тепло і звукоізоляційними якостями.

Ковролін — полотно необмеженої довжини і заданої виробником ширини. Характерна риса — відсутність позначених малюнком кордонів. Візерунок зазвичай використовується нейтральний, не заважає при необхідності підганяти суміжні відрізи один до одного з метою створення ілюзії єдиного цілого. Відрізняється високими тепло-і звукоізоляційними якостями незалежно від довжини ворсу.

Килимова доріжка — середнє арифметичне попередніх варіантів. Виробник задає лише ширину полотна. Але від килима їй дісталася завершеність візерунка уздовж довгих боків. Найчастіше виготовляється з застосуванням характерних для килимів технологій.

Плюси і мінуси ковроліну

Він розроблявся як підлогове покриття, яке можна стелити прямо поверх чорнової підлоги. Цим і пояснюється його структура:

  • ворс — стрижений чи ні, довгий, короткий або багатошаровий;
  • база — в неї і вплітаються волокна ворсу;
  • що закріплює шар, що запобігає «розповзання» ниток;
  • вторинна основа — відповідає за збереження форми в процесі експлуатації.

Ковролін вигідний за рахунок відсутності необхідності укладання «чистового» підлоги під ним, можна стелити прямо на чорновий бетон.

Термін служби покриття зазвичай визначається ворсом. Він може бути зі штучної або натуральної вовни, її суміші з нейлоном, поліпропіленовим або поліестеровим. Остання пара варіантів найбільш популярна з-за дешевизни і помірною зносостійкості.

Чим коротше і густіше ворс, тим більше термін експлуатації ковроліну.

Чистота такого покриття підтримується за допомогою пилососа. Важливо регулярно обробляти всю поверхню ковроліну, оскільки лише так вдасться уникнути ущільнення грудочок бруду між волокнами. Але навіть ретельний догляд нездатний замінити прання і хімчистку, які недоступні через габаритності та, досить часто, надійної фіксації полотна. Тому його термін експлуатації менше, ніж у килимів.

Найчастіше ковролін доводиться міняти не з-за зносу, а через сильні забруднення, які не вдається усунути без хімчистки.

Плюси і мінуси килимів

Обмежені розміри вимагають обов'язкового монтажу «чистового» статі. Полотно на поверхні не закріплюється, з-за чого може ковзати по ній, підвищуючи ризик отримання травм. Через меншу кількість шарів (закріплює і вторинна основа відсутні) міцність покриття залежить від способу переплетення його волокон. Це збільшує вартість виробництва.

Килим завжди дорожче рівного за розмірами відрізу ковроліну.

Такі вироби досить легкі, що в поєднанні з порівняно скромними габаритами дозволяє їх безперешкодно переміщати в будь-яке зручне місце. А це шанс продовжити термін служби.

Килим можна доставити в хімчистку або навіть самостійно попрати.

При виборі гідного прикрасити квартиру варіанти важливо орієнтуватися на його розміри — змінити їх уже не вийде. А це досить серйозна перешкода для тих, хто хоче застелити весь підлогу. Для маленької кімнати килим може виявитися занадто великим або навпаки, потрібно кілька виробів для покриття серйозної площі.

Підводячи підсумки

Вибираючи, що ж краще, слід орієнтуватися насамперед на свої смакові уподобання. Ковролін добре підійде цінителям великих площ з м'яким покриттям. Він ідеальний варіант в дитячу кімнату, оскільки убезпечить дитину від контакту з твердим і холодною поверхнею підлоги. Однак розраховувати на дуже довгий термін служби не варто. Особливо при використанні у вітальні, їдальні або на кухні.

Килим ж кращий варіант для естетів, охочих розставити «теплі» акценти в приміщенні. Завдяки порівняно невеликим розмірам і мобільності його завжди можна відправити в хімчистку, ніж продовжується термін «життя» виробу. Але це досить дороге придбання, так і площа під собою воно приховає невелику. Що означає додаткові часові та фінансові витрати на догляд за «голим» підлогою.