Як обрізати ковролін в домашніх умовах

Ковролін є важливим елементом в інтер'єрі кімнати. Як правильно розмітити і яким саме інструментом обрізати ми розглянемо в даній статті.

Що краще використовувати для обрізання ковроліну

Щоб підлогове покриття лягло рівно, для початку його необхідно правильно розкроїти. Обрізати ж слід лише спеціальними інструментами, розглянемо кожен з них.

Ніж для ковроліну

У побуті необхідно мати такий ріжучий інструмент, як ніж. Він чудово підходить для обрізки підлогового покриття, розпакування коробок і т. д. Існує безліч моделей даного інструменту, а придбати його можна за ціною від 300 рублів.

Електроножиці

Цей універсальний інструмент спеціально призначений для обрізки ковроліну і лінолеуму. Його вартість становить 1000 рублів, як мінімум. На відміну від звичайного ножа, електроножиці володіють наступними властивостями:

 • безпека під час роботи з підлоговим матеріалом;
 • простота в експлуатації і висока якість роботи;
 • компактність;
 • ергономічність конструкції;
 • цей інструмент працює на акумуляторних батареях, що дозволяє не залежати від електромережі.

Інші інструменти

Звичайно, можна скористатися ножицями або звичайним гострим ножем, але тільки слід врахувати той факт, що ковролін буває різної товщини і може не піддатися даних інструментів. Також при розрізуванні підлогового покриття використовують шевський ніж, канцелярський ніж зі змінними лезами або скальпель.

Вибір різального інструменту буде залежати, звичайно ж, від уподобань господаря, але і наслідки також можуть бути різними, адже нерівності можуть зіпсувати полотно.

УВАГУ Не слід занадто багато обрізати ковролін по краях.

Як різати ковролін в домашніх умовах

Для того щоб обрізати ковролін в домашніх умовах, для початку слід зробити чіткі виміри, а потім акуратно і ретельно обрізати зайвий матеріал. Щоб ковролін був добре укладений на поверхні підлоги, необхідно взяти його за край і затиснути між ногами, виконуючи удари однією ногою. Потім натягнути матеріал до потрібного місця, щоб ковролін щільно ліг на підлогу. Захід на стінки не повинен перевищувати 5 сантиметрів, зайве потім обрізається.

Для обрізання слід виконати кілька кроків. Насамперед, розстеліть ковролін на підлозі і зробити розмітку з виворітного боку підлогового покриття.

Щоб правильно розкроїти ковролін, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Різати підлогове покриття необхідно уздовж підстави ниток, з виворітного боку.
 2. Розмітку периметра кімнати слід попередньо перенести на ковролін.
 3. Для точної підгонки, залишайте запаси близько 10 сантиметрів. Зайве завжди можна обрізати.
 4. Ковролін з петлевим ворсом обрізати слід дуже акуратно, інакше полотно може розпуститися.

Потім:

 • постелити матеріал виворітного стороною вгору і з допомогою метрової лінійки розкреслити відповідні розміри периметру кімнати;
 • з допомогою ріжучого інструменту відрізати зайві шматки підлогового покриття;
 • постелити ковролін на підлогу відповідно розмітці.

Обрізати ковролін можна кількома способами, тому розглянемо ще один варіант.

Обрізка ковроліну під плінтус

Для обрізки підлогового покриття під плінтус необхідно розстелити ковролін уздовж самої довгої стіни в кімнаті, впритул без накладання.

ВАЖЛИВО! Перед тим як ви зберетеся підганяти ковролін за розмірами кімнати, рекомендується його розстелити і дати відлежатися близько 2 діб. Протягом цього часу згладяться всі нерівності і горби.

Матеріал варто добре розгладити, усуваючи при цьому всі нерівності і хвилі, можна навіть придавити вантажем деякі місця. Потім підігнати полотно по трьом іншим стін і з допомогою ріжучого інструменту акуратно зробити прокол на стику стінки і підлоги, рухаючись знизу вгору.

Після надрізу ви зможете намітити точки зрізу зайвого матеріалу вздовж стінок. Далі, акуратно придавлюючи підлогове покриття до підлоги, зрізаємо зайве, при цьому кожні 10 см перевіряємо правильність вимірів.

У дверних отворах обрізка ковроліну проводиться аналогічним чином.