Як доглядати за ковроліном в домашніх умовах

Ковролін підлогове покриття, яке вимагає особливого підходу в плані чищення. Якщо неправильно вибрати розчин, є ризик пошкодження виробу. Тому доглядати за нею потрібно правильно.

Правила догляду за ковроліном в домашніх умовах

При правильній експлуатації виріб прослужить багато років. Існують деякі правила, які допоможуть зберегти таке покриття як можна довше:

 1. Біля входу в приміщення слід покласти килимок (він допоможе видалити пил із взуття).
 2. Пилососити виріб слід раз в 1-2 тижні.
 3. Здійснювати вологе прибирання слід 1 раз на місяць.
 4. При появі на матеріалі плями, слід відразу ж видалити (поки воно свіже. При засиханні, позбавиться від нього стане складніше.

Чистка за допомогою пилососа

Найчастіше, на виробі накопичується проста бруд з вулиці. Якщо її занадто багато, виріб стає подібно наждачним папері, оскільки між ворсом накопичилося багато бруду і пилу.

Такі забруднення можна видалити за допомогою обертових насадок пилососа. Щітки способи вирівняти ворс, і вивести сміття між ним. Чистити виріб таким способом потрібно частіше.

Рада! Щоб уникнути постійного поширення бруду з вулиці, біля порога варто покласти килимок на основі гуми.

Суха чистка

Цей спосіб дуже поширений, оскільки не шкодить покриттю і не потрібно чекати, поки останній висохне. Спосіб чищення наступний:

 1. На нього наноситься порошок.
 2. Чекаємо деякий час.
 3. Видаляємо суміш за допомогою щітки.
 4. Прибираємо залишки пилососом.

Вологе прибирання

Вологе прибирання більш ефективна, але здатна пошкодити основу виробу. Для миття використовуються миючі засоби. Є кілька нюансів вологої чистки килимового покриття:

 1. Цей спосіб не підійде для виробу на джутовою основі.
 2. Мокрий спосіб прибирання також протипоказаний, якщо покриття зроблено з натурального волокна.
 3. Вироби з синтетичних елементів швидше сохнуть. Але навіть для них не рекомендується часте вологе прибирання, оскільки вода роз'їдає закріплює шар.
 4. Вологе прибирання робиться раз на місяць.

Як видалити плями з ковроліну

Якщо потрібно вивести плями з такого покриття, використовуються спеціальні засоби. При їх купівлі, необхідно прочитати інструкцію.

Для жирних плям підійде розчинник. Наносимо його на ганчірку і просто кладемо на пошкоджене місце. Терти поверхню заборонено. Залишки бруду і розчину прибираємо ганчіркою, вимоченої в мильному розчині. Тому змиваємо мило водою і сушимо покриття.

Увага! Звичайні плями (наприклад, чай) можна видалити розчином на основі мила. А якщо необхідно видалити плями вина, кави або соку, використовується оцет.

Як усунути запахи

Існують способи чищення, які допоможуть не тільки вивести неприємні запахи, але і надати покриттю свіжість:

 1. Чистка порошком. Може бути як сухого, так і вологого. У приємний запах порошку, а його активні елементи допоможуть позбутися від неприємного.
 2. Миючі засоби. Тут передбачається тільки вологе прибирання. Характеристики миючих засобів дуже схожі з порошками.
 3. Мильний розчин. Вважається найкращим способом, оскільки не ушкоджує основу матеріалу.
 4. Сода. Не надає килиму запаху свіжості, але здатна усунути неприємні аромати.

Правила сушіння ковроліну

Після чищення, покриття обов'язково необхідно висушити. Якщо цього не зробити, є ризик появи цвілі і бактерій. У килима з'явиться неприємний запах. Сушити килим можна наступним чином:

 1. За допомогою фена.
 2. Використовуючи вентилятор.
 3. На вулиці.

Перші два способи підходять, якщо необхідно висушити виріб як можна швидше, а останній найкращий (дозволить волозі випаруватися самостійно).