Покриття сходів ковроліном

У більшості дачних будівель і приватних будинків є сходи, які для зручності експлуатації обшивають підлоговим покриттям, адже гладкі сходи можуть бути небезпечні. Ковролін вважається найбільш доступним і красивим підлоговим покриттям.

Який ковролін підійде для оздоблення сходів: фото

Вибираючи підлогове покриття, слід приділити особливу увагу наступним аспектам:

 • килимове покриття повинне бути призначене спеціально для сходів і з легкістю укладатися на будь-яку поверхню;
 • матеріал не повинен ковзати і містити у своєму складі шерсть, так як через неї ковролін важко буде відмити від забруднень — краще зупинити свій вибір на матеріалі з поліпропіленових та поліамідних волокон, так як вони легко піддаються чищенню;
 • необхідно, щоб ковролін поглинав звук, не пропускав холод і захищав сходинки від механічних дефектів під час експлуатації;
 • матерія повинна мати естетичну привабливість.

Як розрахувати потрібну кількість покриття для сходів

Щоб зробити правильний розрахунок підлогового покриття необхідно для початку виміряти саму верхню сходинку, а потім її висоту, додаючи до даного показника 4 см і так прораховувати для кожної щаблі — всі дані у підсумку слід скласти між собою. Якщо гвинтова драбина, то розрахунок роблять по зовнішньому краю, так як саме він має великий розмір. Розрахунок проводять від початку першої сходинки до її подступенка.

Як обшити сходи ковроліном

Перед тим як приступити до обшивки сходи підлоговим покриттям необхідно:

 • усунути нерівності, якщо вони є (вид усунення нерівностей залежить від матеріалу, з якого зробила сходи);
 • розхитані та східці, що скриплять, слід укріпити.

УВАГА! Температурний режим у приміщенні, де проводяться ремонтні роботи, повинен бути не менше 16 градусів. А підлогове покриття слід розкласти на підлогу за 24 години до покриття, щоб після укладання він не кривився.

Використовуючи штанги

При використанні штанг, для початку підлогове покриття слід розстелити не на всю ширину сходів. Також слід попередньо приробити спеціальні кільця для штанг. Ковролін застеляють прямим полотном, закріплюючи його на сходах штангами.

ВАЖЛИВО! При обшивці даними способом, матеріал легко можна дістати і почистити.

За допомогою планок

Перед обшивкою, слід підготувати з бруса рейки з шипами, за які потім матеріал буде чіплятися, як за гачки. Шипи роблять з цвяшків, розташованих у два ряди. Вістря їх будуть виходити назовні.

УВАГА! Звичайно, бруски можна приклеїти за допомогою клею, але тільки в тому випадку, якщо сходи рівна. При нерівній поверхні сходинок краще їх прибити.

Порядок дій:

 1. Збоку кожної щаблі, уздовж нижньої частини східця слід прибити бруски з шипами. Далі, на стику підсходинки з виступом необхідно прикріпити брусочные куточки з шипами.
 2. Прибивши бруски, по всій довжині конструкції слід покласти повстяну підкладку, яка кріпиться з допомогою скоб. Вони повинні щільно притискати підлогове покриття до виступам сходів.
 3. У щілинах між рейками матеріал необхідно натягнути, за допомогою зубила. Потім постукати їм у місцях, де перебувають бруски.
 4. Щоб ковролін після обшивки не кривився, на ньому роблять однакові клиноподібні вирізи в подвернутом краї.
 5. У місці, де килимовий матеріал знаходить на стіну, з допомогою ріжучого інструменту по лінії згину відрізається весь зайвий матеріал.
 6. Після чого стамескою краю притискають до східців.
 7. На останньому підступі кінець матеріалу затискається рейкою, зігнутим у вигляді V, який потім пригвинчують до підлоги і всі краї закривають металевою планкою.

Використовуючи клей

Якщо ви вирішили скористатися цим способом, то перед обшивкою сходинки необхідно очистити і вимити, і тільки після цього приступати до основної роботи:

 1. Спочатку змішати клей і розчинник. Добре розмішати. Далі, нанести цю суміш шпателем на сходи.
 2. На шар клею накласти заготовлену заздалегідь смужку ковроліну, притиснути її і пропрасувати шпателем з гумовим наконечником.
 3. Ті ж самі дії повторити з подступенками конструкції.
 4. Після того як шар клею повністю висохне, необхідно видалити надлишки, які псують зовнішній вигляд.

Особливості укладання ковроліну на гвинтових сходах

При обшивці підлоговим покриттям спіральних сходів слід враховувати деякі моменти:

 1. Обробка килимовим покриттям здійснюється деталями, раскроенными і вирізаними для кожного окремого виступу конструкції.
 2. Ковролін необхідно розрізати на окремі частини, розміри яких повинні бути більше розміру подступенка і проступи разом.

Накладки з ковроліну на щаблі

Щоб оригінально обшити сходинки, можна з ковроліну зробити накладки для кожної з них. Такі деталі мають наступні плюси:

 • при обшивці, даний спосіб легкий і простий;
 • такі накладки мають оригінальний вигляд;
 • можна використовувати підлогове покриття різних тонів;
 • вони не дають сходинках швидко зіпсуватися, під час експлуатації.

Накладкам можна надати будь-яку форму і колір, які підійдуть до навколишнього інтер'єру.