Як просвердлити керамогранітную плитку на підлозі

Керамограніт являє собою унікальний матеріал для декорування як підлоги, так і стін. Просвердлити його досить складно, так як матеріал відрізняється великою твердістю і стійкий до будь-якого впливу. Читайте далі про те, які пристосування потрібні і як правильно зробити отвір в плитці з цього матеріалу.

Ніж необхідно свердлити керамогранітную плитку на підлозі?

Щоб швидко зробити отвір необхідно приготувати специфічний інструмент. Найкраще для цієї мети підійде дриль без ударного режиму. Якщо є така функція, то її по-можливості треба відключити. В іншому випадку є ймовірність пошкодження поверхні. Знадобляться спеціальні інструменти:

 1. Алмазне свердло. Робить отвір за одну хвилину, що є його безперечною перевагою. Їм свердлять і кахельну плитку. Також володіє великим терміном служби і можливість працювати насухо, тобто без постійного підлива води.
 2. Коронка з алмазної гальваникой. Це найбільш бюджетний і доступний варіант. Крім того, вона скорочує натиск і дає можливість збільшити обороти і швидкість роботи. З мінусів виділяють їх нетривалий термін експлуатації. Наприклад, просвердлити плитку розміром 8 мм можна близько п'яти разів. Придатне лише для мокрого різання.
 3. Кільцеве алмазне свердло, виготовлене способом спікання. Робить отвір за 3-5 хвилин, на низькому темпі. Створює велику торцевый натиск, що позначається на якості, особливо у недосвідчених майстрів.

УВАГА! У промислових масштабах використовують технологію гідроабразивного різання. Тому, якщо необхідно зробити велике число виїмок, то краще знайти спеціалізовану організацію.

Як правильно робити отвори

Після того як обраний прилад, можна приступити до процесу свердління. В першу чергу важливо знати, що свердління виконують тільки на дві третини товщини виробу. Інша частина елемента вибивається стрімким рухом стрижня. Виконуйте наступні рекомендації:

 • Інструмент необхідно тримати суворо вертикальному положенні і без сильного натискання.
 • Роботу роблять тільки з лицьового боку, щоб на поверхні не залишилося відколів і тріщин. Адже зворотна сторона не потребує красі, а всі вади приховає цементний розчин.
 • Використання підкладки. Щоб не зіпсувати робочу поверхню під керамограніт підкладають лист фанери, ДСП або інший дерев'яний матеріал.
 • Дриль слід підносити вже у включеному стані, щоб свердло вже працювало на максимальній швидкості
 • Щоб інструмент не зісковзнув з місця, на поверхню плитки можна наклеювати скотч.
 • Для простоти слід накреслити орієнтири запланованого отвори. Для цих цілей можна приготувати шаблон і заздалегідь закріпити його. Шаблон легко зробити з непотрібного спилювання дерева, просвердливши в ньому отвори тієї ж насадкою, яка буде використовуватися для плитки.
 • Для охолодження свердла використовують звичайну воду. Її можна налити як на робочу поверхню, так і в спеціальну ємність.

ВАЖЛИВО! В процесі роботи слід дотримувати техніку безпеки. Зокрема, не варто спрямовувати вістря свердла на обличчя, так як гаряче масло має властивість розширення та може вилитися.

Особливості керамогранітної плитки

Основна складність свердління керамограніта полягає в тому, що поряд з винятковою твердістю матеріал відрізняється високою крихкістю. Можна виділити наступні особливості матеріалу, які надають безпосередній вплив на процедуру:

 1. виняткова міцність;
 2. стійкість до механічних пошкоджень;
 3. стійкість до стирання;
 4. різноманітність кольорів і фактур;
 5. низький коефіцієнт водопоглинання;
 6. однорідність;
 7. легко переносити перепади температур;
 8. стійкий до ковзання.

ДОВІДКА! Різні типи керамогранітної плитки можуть мати твердістю від 6 до 8 одиниць по шкалі Мооса.

Завдяки унікальним особливостям і износотойкости покриття з керамограніта придбали велику популярність. Для ефективної роботи з ним необхідно мати спеціальне обладнання і володіти специфічними знаннями. Сподіваємося, що рекомендації в цій статті допоможуть зробити роботу якісно і швидко.