Укладання плитки на осб плиту на підлогу

До числа найбільш популярних матеріалів використовуваних при виконанні предфинишного шару внутрішніх оздоблювальних робіт належать орієнтовано-стружкові плити (англійською — OSB або Oriented Strand Board). Демократична ціна і можливість вирівняти поверхню підлоги, стелі та стін в короткі терміни зробили цей універсальний матеріал незамінним. Розповімо про особливості виконання укладання плитки на горизонтально розташовану OSB плиту.

ВАЖЛИВО: Якісне покриття на тривалий період можливо тільки за умови правильної підготовки поверхні плити, підбору відповідних просочень і грунтовок з метою поєднати різні за своїми фізичними якостями матеріали.

Можна класти плитку на ОСБ плиту на підлогу?

Єдиної думки з цього питання немає. Одні фахівці у сфері внутрішньої обробки заперечують доцільність укладання плитки на ОСБ, інші є прихильниками використання орієнтовано — стружкових плит у якості основи для укладання плитки на підлогу, акцентуючи увагу на необхідності враховувати особливості різних матеріалів і необхідність дотримання технології виконання робіт.

Кожен повинен зробити свій вибір. Але для цього слід розуміти особливості матеріалів і визначитися: або чітко дотримати технологію і використовувати можливість отримати результат за доступною ціною, або підготувати інша підстава для укладання плитки на підлогу.

Плитка на ОСБ плиту на підлозі — поради фахівців

УВАГА: Основна вимога полягає в правильній підготовці основи з урахуванням особливостей OSB плити.

  • Відстань між лагами має бути 40-60 см, в залежності від товщини плити. Підпільне простір повинно мати добру вентиляцію.
  • Використовувати плиту товщиною 15-25 мм
  • Якщо в матеріалі використано сировину з дробової нарізкою і площа приміщення велика перед укладанням плитки краще зробити настил з ГВЛ листів, цементно-стружкової плити або вологостійкого гіпсокартону. У невеликому приміщенні необхідності в додатковому настилі немає. Але поверхня OSB плити необхідно обробити крупнозернистою наждачним папером, щоб посилити адгезію.
  • Коефіцієнт адгезії між покриттями та захист від вологи забезпечать ефективні ґрунтовки. Рекомендується використовувати вологостійку плиту.
  • Після ґрунтовки можна покривати лаками або фарбами. Всі ці заходи покликані зменшити водопоглинання плит, які при підвищенні вологості збільшують свій об'єм і знижують фізичну міцність.
  • Інший варіант: поверх обробленої плити укладають армовану металеву сітку. У такому разі плитку кладуть з використанням клеючих сумішей, що застосовуються при укладанні в стандартних умовах.
  • Найпростішим способом є укладання безпосередньо на плиту. При цьому необхідно використовувати тільки спеціальні склеювальні суміші, розроблені для укладання плитки на дерев'яну основу.