Відмінність керамограніта від керамічної плитки для підлоги

На ринку будівельних матеріалів представлений широкий асортимент виробів для оздоблення приміщень. Одними з найпопулярніших є керамічна плитка і керамограніт. Обидва ці вироби відрізняються високою міцністю, зручністю в укладанні і великим вибором різноманітних квітів, малюнків і фактур. Незважаючи на те, що ці матеріали досить важко відрізнити один від одного, кожен з них має свої переваги, недоліки, а також нюанси в монтажі.

Основні характеристики керамограніта

Незважаючи на те, що при виготовленні керамограніта використовуються ті ж матеріали, що і для виготовлення кахлів, сама технологія відрізняється. При виробництві виробу застосовується пресування під високим тиском, завдяки чому керамограніт набуває такі риси:

  • Його поверхня досить точно імітує натуральний камінь;
  • Великий термін експлуатації;
  • Висока зносостійкість і стійкість до механічних пошкоджень;
  • Не схильний до перепадів температури;

Керамограніт має пористу поверхню, завдяки чому володіє високою стійкістю до утворення плям. Практично будь-яке забруднення можна видалити звичайною теплою водою.

Головні риси керамічної плитки

Черепиця є одним з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів. Він універсальний і застосовується для обробки будь-яких приміщень, стін і підлоги. Плитка досить проста в монтажі і не вимагає особливої прибирання. До основних плюсів матеріалу можна віднести:

  • Виріб має невелику вагу;
  • Вологостійкість;
  • Гігієнічність;
  • Невисока вартість;
  • Довгий термін експлуатації;
  • Має широкий вибір кольорів і малюнків;

Є у вироби і свої мінуси. Кахельна плитка досить тендітна і має схильність до вигорання.

Що відрізняє керамограніт від кахельної плитки для підлоги

Характеристики, якими володіє кожний з виробів, впливає на сферу його застосування.

Завдяки своїй відмінній морозостійкості, керамограніт є ідеальним матеріалом для поверхонь, розташованих на вулиці. У той час як кахель підійде для ванної кімнати та оздоблення стін в приміщенні, він відрізняється високою міцністю і не вицвітає з часом, стане відмінним рішенням для застосування в приміщеннях з високою прохідністю. Кахельна плитка має більш широкий вибір кольорів і малюнків, тому краще підходить для створення декоративних поверхонь. Ще однією відмінною рисою цих двох виробів є їх вага. Керамограніт важкий, тому для його монтажу потрібен спеціальний клей, який має досить високу вартість.

При виборі найбільш відповідного варіанту, варто враховувати всі його характеристики, а також умови, за яких воно буде експлуатуватися. Якщо враховувати всі нюанси і правильно вибрати обробний матеріал, то він зможе прослужити досить тривалий час.