Розміри збройового сейфа

Згідно з чинним законодавством РФ, кожен, хто має у своєму арсеналі вогнепальну зброю, зобов'язаний мати спеціальний сейф для його безпечного зберігання. Це необхідно для того, щоб запобігти доступ до небезпечних предметів всіх бажаючих. Під обов'язкове зберігання в сейфі потрапляють:

  • гладкоствольну зброю;
  • травматична;
  • газове.

Боєприпаси до неї повинні також знаходитися під замком.

ВАЖЛИВО! Зберігання боєприпасів повинно бути строго окремо від самої зброї! Для цього необхідно використовувати додатковий сейф або відсік.

Види збройових сейфів

Завдяки великій кількості різноманітної зброї на руках у населення (від газового до колекційного), виник високий попит на сейфи для його зберігання. Проні різняться розмірами, формою, орієнтацією в просторі і ступенем захисту.

Деякі сейфи доповнені пожежостійкістю, що дозволяє їм з легкістю витримувати вибухи боєприпасів всередині них. Саме із-за нерідких випадків мимовільного вибуху набоїв, їх і зберігають окремо від зброї. Деякі моделі сейфом можуть захищати боєприпаси від вибуху у випадках високих температур навколо сейфа.

Розміри збройового сейфа

Розміри сховища для вогнепальної та газової зброї маю досить велике значення. Розмір збройового сейфа залежить від того, який саме примірник там планується зберігати. Якщо кілька стовбурів, слід заздалегідь потурбуватися про це, та придбати такий сейф, який може вміщати їх всіх одночасно як короткоствольные, так і гладкоствольні примірники. Крім цього, до уваги варто брати і спосіб монтажу сейфа. Буде він монтуватися на стіну або стояти окремим шафою.

ВАЖЛИВО! Практично всі сейфи відкриваються виключно в праву сторону. Це необхідно врахувати при установці і плануванні інтер'єру приміщення.

Довгоствольні мисливські рушниці вимагають до себе особливої уваги. На відміну від двустволок і карабінів, для яких підходять практично всі збройові шафи, мисливську рушницю вимагає спеціального виміру. У середньому, його довжина стовбура досягає 760 мм, однак, переконається в цьому все-таки не завадить. Досвідчені мисливці рекомендують новачкам набувати плоский і високий збройова шафа. Він підходить практично для будь-якого виду рушниці, а розміри дорівнюють 1500*360*90 мм відповідно. Така шафа не займає багато місця в кімнаті, практично непомітний і не відрізняється від звичайних залізних шаф. Для пістолетів і короткоствольної рушниці слід вибирати невеликі, місткі види шаф. Такого ящика буде цілком достатньо для того, щоб убезпечити себе і своїх близьких від нещасного випадку внаслідок недбалого поводження зі зброєю.

Фізичні характеристики

Незважаючи на те що законом дозволено використовувати замість спеціального збройового сховища дерев'яні шафи на замку, оббиті залізом, краще всього використовувати для подібних цілей спеціальне обладнання. Воно повинно бути воістину зломостійким, щоб запобігти можливі неприємні наслідки.

При виборі шафи для зберігання рушниці, слід враховувати наступні характеристики:

  1. Товщина стінок. Хоча цей показник не регулюється законодавством, і може виходити лише з бажань і потреб покупця, все-таки варто звернути свою увагу на ті вироби, які мають максимальну товщину сталевого листа.
  2. Замки. За регламентом, їх мінімальна кількість дорівнює двом. Однак, в хорошому сейфі їх може бути необмежена кількість, 2, 3 і більше, в залежності від цілей і кількості зберігається в ньому зброї.
  3. Секретність замків. Чим складніше замок, тим важче його розкрити. Цим показником характеризується стійкість вироби до злому.
  4. Відсік для боєприпасів. Бажано, щоб це була окрема секція, обладнана замком.
  5. Кріплення. Так як звичайний варіант виробу — це довга і висока виріб, варто заздалегідь подумати про його монтажі та можливості кріплення до стіни або підлоги. Для цього зазвичай застосовуються великі анкерні болти. Крім того, існує варіант монтування збройового шафи в стіну, що забезпечить додатковий захист, як від злому, так і від викрадення з приміщення.
  6. Розміри повинні відповідати наявному вогнепальної зброї. Крім того, також важливо і кількість одиниць зброї. Чим їх більше, тим більше повинен бути шафа.
  7. Вогнетривкість. Важливо дотримуватися правила установки сейфа — його не можна розташовувати близько різних нагрівальних приладів. Це може стати причиною вибуху зберігаються всередині боєприпасів.

Найчастіше зброю купують не тільки в якості хобі, але і для захисту себе і своєї сім'ї. Однак завжди необхідно забезпечити правильне зберігання зброї, щоб уникнути різноманітних нещасних випадків.