Для чого необхідний осушувач повітря?

При перших ознаках появи в будинку цвілі або грибка варто задуматися про придбання осушувача повітря. Цей вид техніки спеціально створений для підтримки сприятливого рівня вологості повітря. Далі розглянемо основні моделі приладів, навіщо вони потрібні і як підібрати найбільш підходящий.

Чи небезпечна сирість у квартирі?

Першим ділом підвищена вологість відображається на приміщенні. З'являється неприємний запах, починають псуватися книжки, їжа, настінні покриття та інші речі.

Важливо! Найстрашніше – це цвілеві грибки, вкрай небезпечні для людини. Щоб від них позбутися, доведеться докласти багато зусиль.

Критичний максимум показників зазвичай спостерігається в міжсезоння, коли в будинках відключено батареї, а на вулиці досить сиро і неприємно. В цей час рівень вологості піднімається до 90%, в той час як взимку він тримається на рівні 50%.

Увага! Згідно численним дослідженням, найбільш комфортний діапазон вологості складає 40-60%. При таких показниках людина найбільш активний і здатний боротися з багатьма інфекціями.

Навіщо необхідний осушувач повітря?

Найдієвіший спосіб відрегулювати рівень вологості – це скористатися осушувачем повітря. Прилад підтримує сприятливий клімат шляхом очищення повітря від пилу і небезпечних мікроорганізмів. Надлишкові водяні пари він збирає в спеціальний відсік.

Осушувач повітря використовують у квартирах, будинках, офісах, виробничих приміщеннях, СПА-зонах і багатьох інших просторах. Він допомагає вирішити ряд проблем:

 • Захищає приміщення і збільшує їх термін служби. Надлишок водяної пари і його постійне осідання призводять до збільшення дерев'яних балок, появі іржі на металі, зниження теплоізоляції оздоблювальних матеріалів. Штукатурка та фарбування в цьому випадку не рятують. Може зруйнуватися фундамент приміщення, а підвали наповняться шкідливими клопами, грибками і мікроорганізмами.
 • У складських приміщеннях допомагає зберегти в цілості овочі і фрукти, зерно та іншу продукцію. В іншому випадку вони можуть втратити свої споживчі якості.
 • В домашньому використанні запобігає надмірне зволоження одягу, книг, картин, шпалер та інших речей.
 • Підтримує в робочому стані комп'ютерну техніку, побутові прилади, так як попадання вологи може бути причиною короткого замикання.
 • Забезпечує безперебійний цикл роботи підприємств, оскільки надлишкова вологість повітря може стати причиною збоїв і неполадок в машинах і механізмах.
 • Запобігає побутові травми: їх нерідко служить причиною утворення патьоків на підлозі.

Перелік проблем, які можуть з'явитися у перезволожених приміщеннях, можна продовжувати довго.

Види осушувачів повітря

Більшість моделей мають функцію автоматичного відключення і антизледеніння. По особливостям роботи виділяють наступні типи:

1. Конденсаційні. Ідеальні для квартир і приватного сектора. Працюють за принципом кондиціонера. Механізм складається з холодного та теплого радіатора, тобто випарника і конденсатора. Вентилюючі лопаті просувають повітря на випарник, де він охолоджується. Отриманий конденсат стікає в резервуар для збору вологи. Далі повітряні маси надходять на конденсатор, де відбувається їх незначний нагрів (на 3-5 градусів вище початкової температури) і видув назад в приміщення. Істотним мінусом моделі вважається необхідність постійного зливу води з контейнера, так як при його заповненні прилад відразу ж вимикається.

2. Асиміляційні. Використовують лише на виробництвах, де необхідно осушити великі об'єми повітря. Робота приладу зводиться до постійного обміну повітряних мас, внаслідок чого вологе повітря поступається місцем більш сухого, який подається зовні. Фахівці відзначають, що такі моделі найменш енергоефективними, так як разом з прогрітим повітрям виводиться багато цінного тепла. В кліматі, де завжди тримається високий рівень вологості повітря, наприклад, на морських узбережжях, цей прилад функціонувати не буде.

3. Адсорбційні. Принцип роботи пов'язаний з властивостями деяких речовин. Всередині механізму знаходиться сорбент, який і вбирає зайву вологу. Його потрібно періодично міняти. Новинка даного типу осушувачів − прилад, що працює за допомогою двокамерного ротора, який перемішує сорбент. Однак ці прилади ефективні тільки для невеликих обсягів. Часто їх використовують в гардеробних шафах, білизняних контейнерах.

Важливо! По конструктивному виконанню осушувачі можуть бути мобільними, так і стаціонарними.

Поради при виборі осушувача повітря

Перш, ніж купувати ту чи іншу модель, необхідно уточнити її технічні можливості і принцип роботи.

Слід звернути увагу на наступні характеристики:

 • Продуктивність. Це головний і вирішальний параметр, що розраховується в літрах − об'єм вологи, що збирається приладом за конкретний часовий відрізок. Фахівці радять помножити обсяг приміщення на 0,7. Проте завжди краще вибрати модель з запасом. Занадто слабкий прилад навіть при постійній роботі не зможе впоратися із завданням, на яку не розрахований. А при покупці осушувача з надмірною потужністю витрата енергії буде невиправдано високим.
 • Повітрообмін. Це кількість повітря, що проходить через механізм в одиницю часу. Так, необхідно, щоб прилад пропустив через себе повітря не менше чотирьох разів на годину.
 • Рівень шуму. Цей показник особливо важливий для житлових і офісних приміщень. Вибирайте середнє значення в діапазоні 0-45 дБ, щоб пристрій не заважало роботі та відпочинку.
 • Об'єм контейнера для збору конденсату. Необхідно оцінити приблизний обсяг води, яка буде збиратися в баку. Адже якщо її буде багато, а резервуар невеликий, то доведеться часто відволікатися і зливати рідину.
 • Розмір, вага і спосіб установки. Дані показники будуть залежати від потужності і продуктивності. У більшості випадків прилади для домашнього використання відрізняються легкістю, компактністю, легко кріпляться до стіни.
 • Додаткові функції. Зверніть увагу на наявність змінних фільтрів, авторестарту, воздухоочистки, індикації наповненості бака та інших функцій.

Довідка! Виробники пропонують широкий вибір приладів за кольором і дизайну. Виріб може ідеально вписатися в інтер'єр приміщення.

Сучасні осушувачі повітря здатні вирішити багато проблем, пов'язані з надмірною вологістю. Адже краще заздалегідь подбати про збереження свого майна і здоров'я.