Осушувач повітря для квартири своїми руками

Надмірна вологість у житло негативно впливає на самопочуття людини, також вона шкодить меблів, речей, ламінату та іншим предметам. В цих умовах поширюються грибки та пліснява, які згубно впливають на органи дихання, і алергічну реакцію організму. Це також може провокувати онкологічні та інші серйозні захворювання. Для того щоб підтримувати допустимий рівень вологості повітря в своєму житлі та в підсобних приміщеннях необхідно мати осушувач повітря. Покупної прилад досить дорогий, але це пристрій можна зробити власноруч.

Як зробити осушувач повітря своїми руками

Пристрої для осушення повітря, що продаються в торгових мережах, які відрізняються за функціональним можливостям, рівню ефективності та експлуатаційної надійністю. Основні деталі таких пристроїв:

 • вентилятор;
 • випарник;
 • ємність для збору води;
 • конденсатор;
 • панель управління.

Принцип роботи таких приладів такий:

 1. Вентилятор втягує у випарник повітря приміщення.
 2. Різке зниження температури всередині приладу призводить до того, що волога, яка знаходиться в повітрі переходить в жидкообразное стан і стікає в збірну ємність.
 3. Після наповнення ємності для вологи вона по дренажних трубках виводиться з приладу.
 4. Висушений повітря проходить через радіатор і виводиться з приладу, попередньо прогріваючись високою температурою.

Здавалося б, що для зниження вологості в кімнаті достатньо лише підвищити температуру повітря. Але це може сильно пересушити його, що також погано, як і перезволожений повітря.

Зверніть увагу! Правильний прилад для осушення повітря не повинен сильно пересушити його. Для контролю в саморобний прилад можна поставити придбаний гігрометр.

Які матеріали та інструменти потрібні

Щоб своїми руками зробити адсорбційний осушувач знадобляться наступні інструменти і предмети:

 • дволітрові пляшки з пластику – 2 штуки;
 • в'язальна спиця, голка або цвях;
 • коробка сірників або запальничка;
 • ножиці або ніж;
 • скотч;
 • герметик;
 • ножиці;
 • рукавички для роботи;
 • речовина для абсорбції;
 • вентилятор.

В якості речовини абсорбції набувають силікагель. Його можна використовувати багаторазово, досить тільки висушити після використання. При цьому його властивості не втрачаються. Для одного пристрою достатньо 200 г абсорбенту.

Можна використовувати зарядний пристрій до мобільного телефону, акумулятор або звичайні батарейки в якості живлення для вентилятора.

Важливі моменти при складанні пристрою

Вибираючи модель осушувача, який належить зібрати, слід врахувати, що конденсаційний осушувач повітря не тільки усуває підвищену вологість, але також може знизити температуру повітря приблизно на 5 градусів. Тому при його використанні слід включати обігрівач. Установку слід проводити таким чином, щоб повітряні потоки перетиналися.

Важливий момент! При організації осушення повітря слід визначити загальну вологість приміщення, щоб не відбулося дуже значне осушення. В тій кімнаті, в якій вологість перевищує поріг в 70%, слід обов'язково проводити осушення.

Прилад, створений своїми руками, не завжди має гарний вигляд, тому зазвичай його застосовують для приміщень, призначених під господарські цілі.

Осушувач повітря для квартири самостійно: покрокова інструкція

Є кілька варіантів самостійного виготовлення осушувачів повітря. Найбільш простий — зробити цей прилад з пластикових пляшок.

Варіант 1

Знадобиться 2 пляшки з пластику (обсяг кожної – 2 л.). В денці однієї з пляшок роблять дірочки за допомогою нагрітого на вогні цвяха або в'язальної спиці. Потім її розрізають ножицями впоперек, приблизно посередині.

Проробляють отвору у верхній половині і закручують її кришкою. Потім перевертають і поміщають її всередину нижньої половинки. У верхню частину насипають абсорбент (можна використовувати силікагель). Досить близько 250 г цього кошти.

У другої пляшки обрізають денце, і прикріплюють вентилятор на висоті 10 см від краю нижнього зрізу. Повітряний струмінь направляють в протилежному напрямку від горлечка. Можна використовувати звичайний невеликий вентилятор або кулер для комп'ютера.

Потім іншу пляшку з обрізаним дном вставляють в контейнер з абсорбентом. Стики деталей обклеюють скотчем.

Хоча цей прилад досить нехитрий пристрій, але він може допомогти впоратися з підвищеною вологістю. Причому витрати на його виготовлення (тимчасові, фізичні і фінансові) дуже низькі.

Його можна поставити в дитячій кімнаті або спальні. Якщо на пляшку надіти декоративний чохол або зробити декупаж, то може вийти оригінальний декоративний елемент.

Варіант 2

Осушувач можна зробити з холодильника. Головна умова, щоб у нього компресор працював. З нього слід скрутити всі дверцята. За формою двері вирізається оргскло. Посередині нього вирізають отвір за величиною дорівнює вентиляційної решітки. На наступному етапі проводиться монтування в нього вентилятора, щоб повітря надходило у внутрішню частину холодильника. Це можна зробити, використовуючи саморізи. Всі стики обов'язково закладають силіконовим герметиком.

Потім просвердлюють невеликі отвори у верхній частині оргскла. Замість цього можна приробити другий вентилятор, тільки поставити його навпаки, таким чином, щоб повітря видувався з холодильника.

Усередині приладу ставлять невеликий контейнер для збору конденсатної вологи. Для збору конденсату з'єднують за допомогою шланга патрубок над компресором з цією ємністю. Всі з'єднання закладають герметично за допомогою силікону або звичайного скотчу.

Зараз можна включити осушувач. Проводиться одночасне включення вентилятора і холодильника. Цей осушувач може знизити вологість у приміщенні приблизно на 10%. Основний недолік — великий об'єм приладу.

Осушувач повітря для підвалу

Щоб висушити повітря в підвалі можна зробити пристрій з матеріалів, що продаються в сантехнічному відділі магазину. Слід придбати трійник каналізаційний діаметром 110 див.

Внизу трійника закручується заглушка з виконаними в ній дірочками. В бічному отворі кришки–ревізії заглушка повинна бути з різьбленням. У ньому проробляється отвір за розміром вентилятора. Слід придбати вентилятор продуктивністю близько 95 кубометрів на годину. Його надійно встановлює в прокладеному отворі заглушки, і вкручують в трійник.

Потім по внутрішній поверхні каналізаційного трійника встановлюють металеву сітку з покриттям з дрібної тканинної сітки. Після цього внутрішність заповнюють адсорбентом (силиконогелем). Такий адсорбент виробляють у вигляді гранул, всередині яких є пори. Волога збирається всередині гранул. У готове пристрій вміщується приблизно 1 кг силиконогеля.

Готовий прилад для льоху кріплять за допомогою хомута до стіни. Після його установки можна включити в мережу. Достатньо однієї години роботи, щоб все повітря в підвалі пройшов через цей пристрій.

Така кількість засобу здатне поглинути до 0,5 кг вологи з повітря, яка осідає всередині адсорбенту за 1 годину роботи. Після цього гель можна просушити в мікрохвильовій печі, включивши її на 10 хвилин, а потім засіб можна використовувати повторно.