Чим відрізняється парогенератор від відпарювача

Жодна господиня не бажає розкривати будь-яким побутовим справах, а особливо монотонної прасування, багато часу. Раніше для її прискорення одяг сбрызгивали водою або накладали мокру марлю, а потім зверху вже проходили звичайною праскою. Пізніше ці прилади були додатково обладнані функцією парового удару, що дещо спростило завдання. Однак розвиток техніки не стоїть на місці, і зараз на ринку представлені парогенератор і техніка, які справляються з прасуванням куди швидше і якісніше звичайної праски.

У чому різниця між парогенератором і відпарювачем: порівняльний аналіз

Незважаючи на схожий функціонал ці пристрої значно відрізняються за принципом роботи, мобільності і іншим показникам. Не можна сказати, що один прилад гірше іншого. Їх переваги і недоліки компенсують один одного, змушуючи ретельно продумати покупку виходячи з цілей придбання техніки.

Принцип роботи

Відмінності в принципі роботи починаються з різним устроєм і комплектацією приладів.

Так, відпарювач звичайно складається з наступних елементів:

 • корпус з вбудованим генератором пари;
 • посудина для води (матеріалом часто служить пластик або нержавіюча сталь);
 • гнучкий шланг;
 • телескопічна трубка;
 • насадка (зазвичай являє собою щітку).

Генерація пари і його подача відрізняється в отпаривателе своєю природністю. ТЕН нагріває воду в ємності, яка по досягненні температури кипіння перетворюється в пар. Він надходить через шланг на щітку, якої вже обробляється поверхню.

Праска з парогенератором зазвичай представляється сукупністю:

 • посудини для води;
 • шлангу, матеріалом для якого використовується найчастіше силікон;
 • праски;
 • комплектуючих насадок (ними оснащені більш дорогі моделі).

Принцип роботи дещо відмінний від відпарювача. Вода, що нагрівається в ємності Теном, переходить в стан пари. При натисканні на кнопку подачі пар під тиском надходить через шланг і отвори насадки назовні.

Важливо!

Відпарювач видає вологий пар, тоді як парогенератор – сухий. Цей критерій необхідно враховувати, якщо з пристроєм в подальшому буде звертатися алергік або астматик.

Принципова відмінність у пристрої полягає в способі подачі пари і насадках – все це визначає їх можливості використання, а також особливості експлуатації.

Функціональність

Багато господинь використовують відпарювач і парогенератор інтуїтивно, не вдаючись у подробиці їх можливих режимів роботи. Це позначається на отриманому результаті. Часто з-за неправильного застосування відбраковується і відкидається в дальній кут прилад, який просто не був призначений для досягнення поставленої мети.

Якщо ви не плануєте покупку обох пристроїв, то уважно підійдіть до вибору одного, вивчивши можливості кожного, щоб не вийшло так, що ви купили для себе малополезный прилад. Для цього можна ознайомитися з такими відмінностями:

 1. Робоче положення. Відпарювачем можна працювати, тримаючи його вертикально, для парогенератора подібних обмежень немає. Цей пункт робить акцент на обмеженні можливостей. Якщо ви плануєте відпарювати тільки одяг і, наприклад, штори, то вам буде достатньо одного вертикального положення.
 2. Мобільність. Для домашнього використання часто вибирають ручні відпарювачі, які важать всього пару кіло. Їх легко можна взяти з собою в поїздку замість звичайної праски просто тому, що вони не вимагають прасувальної дошки. Парогенератор – сам по собі важкий, тому, вибираючи модель, варто враховувати, щоб довжина шланга була комфортною для роботи.
 3. Прасування. Що відпарювач, що парогенератор прекрасно справляються з цією функцією, однак, першим ніколи не вийде надати виробу складну форму, наприклад, стрілки, жорсткі складки.
 4. Дезінфекція. Обидва приладу подають пару, температура якого достатня для загибелі бактерій і вірусів.
 5. Чистка. З очищенням плям парогенератор справляється краще. Спробувати це зробити можна і відпарювачем, але тоді у воду потрібно додати трохи оцту.
 6. Прибирання. Для обробки меблів найзручніше використовувати відпарювач. Але при виборі парогенератора з великим комплектом насадок він теж справляється з цим завданням. Більш того, деякі моделі можуть використовуватися для обробки швів і миття підлог.

Потужність

Обидва приладу досить потужні: парогенератор видає пар при температурі до 160 градусів, відпарювач – до 98. Вони також позитивно справляються з обробкою поверхонь.

Важливо!

Високі температури говорять про те, що цими пристроями необхідно користуватися дуже обережно. Отримати серйозний опік можна і від нетривалого контакту з гарячим паром.

По тривалості роботи лідирує парогенератор, так як володіє великим резервуаром для води. Однак це ж на порядок уповільнює його підготовку до роботи: для розігріву води потрібно близько 10 хвилин, тоді як відпарювач можна використовувати вже після 1 хвилини прогріву.

Що вибрати: пароочисник або відпарювач

Вони обидва корисні по-своєму. Сказати, що один з них краще іншого неможливо, зважаючи на відмінності в їх функціоналі. Грамотно підійти до вибору, можна тільки чітко визначившись з метою придбання пристрою.

Покладаємося на відгуки

При наявності можливості рекомендують придбати обидва прилади. Однак це дорого, і часто в квартирі може не знайтися місця під всю придбану техніку. Якщо фінанси не обмежені, краще буде придбати просунутий парогенератор з великим комплектом насадок.

Якщо такої можливості немає, то необхідно чітко розмежувати сферу застосування майбутньої покупки. Для прасування вигідніше буде придбати ручний відпарювач і звичайний праска, так як навіть простий парогенератор не відрізняється дешевизною. Якщо пристрої планується застосовувати для дезінфекції та прибирання будинку, то слід звернути увагу на розташування поверхонь (пам'ятаючи при цьому, що техніка працює тільки у вертикальному режимі) та їх доступність (мала мобільність парогенератора).