Ручний відпарювач переваги і недоліки

Всі ті, хто стикався з елегантними нарядами з тонких, делікатних тканин знають, що звичайною праскою таку річ не випрасувати. У разі, якщо це вечірнє плаття з багатою обробкою стразами або намистинами обов'язково потрібно скористатися відпарювачем. Для періодичного використання підійде легкий і зручний ручний відпарювач. Він допоможе виглядати сценічний костюм, танцювальне сукню, ексклюзивний вечірній наряд.

Що таке відпарювач

Ручна модель дозволяє пропрасувати річ, що висить на вішалці. При цьому такий тип догляду є дбайливим для елегантних матеріалів, мереживний матерії, прозорих тканин, до яких застосування звичайної праски неможливо. У ручного відпарювача є свої плюси і мінуси.

Ручний відпарювач не стикається розжареною поверхнею з тканиною, а впливає за допомогою пари, температура якого складає всього лише 100 градусів. Таким чином, в результаті його застосування виключено пропалювання речі, розплавлення ділянок з фурнітурою, застібками, декоративними намистинами і стразами.

ДОВІДКА! Незамінний відпарювач при догляді за речами з великою кількістю воланів, рюшів. Тому, навіть не потрібно замислюватися, чи варто його купувати для дому.

Також відпарювач відмінно пропрасовує верхній одяг, яка має синтетичну підкладку, адже її не можна гладити звичайною праскою.

Багато господинь знають, що випрати штори нескладно, а ось виглядати гардинное полотно, так, щоб воно не зіпсувалося і не втратило форму проблемно. Тому без відпарювача в цьому випадку не обійтися.

У чому відмінності від праски?

Праска пропрасовує матеріал за допомогою розпеченої поверхні. Ковзаючи по тканині, праска залишає на ній сліди, механічно тканина зношується набагато швидше за частого прасування. Відпарювач впливає фрагментарно на певну ділянку тканини за допомогою пари, поданого під тиском.

Але існують ситуації, коли відпрасувати річ просто необхідно, і відпарювачем не обійтися, це:

  • прасування штанів зі стрілками;
  • дезінфекція одягу, наприклад, для новонароджених.

Відпарювач не здатний продезінфікувати поверхню тканини, в той час як праска так сильно розжарюється, що вбиває мікробів на одязі, постільній білизні, рушниках.

ВАЖЛИВО! Праска не дуже добре справляється з прасуванням важких тканин. Тому, покривала, гобелен, пледи, щільну джинсову тканину і шерсть все-таки краще відпарювати.

Переваги

  1. Відпарювач легко справляється з матеріалами, на яких нанесена аплікація або велика кількість декоративних деталей. Це пристрій більш маневренно і для нього не обов'язково виріб класти на горизонтальну поверхню.
  2. До того ж ручної відпарювач може бути досить потужний, так як у нього відсутня шланг, як у підлогової версії, а це значить, що пар у такого відпарювача гарячий, а струмінь пари більш сильна.
  3. Він ідеальний для швидкого відпарювання, компактний за розмірами, не так багато важить і його зручно зберігати.
  4. У моделях ручних продумано велика кількість насадок, які дозволяють працювати з різними за типом тканинами. А також такий пристрій зручно в застосуванні, так як обробляє парою поверхню речей легко і швидко. Варто тільки уважно стежити за наявністю води в резервуарі і уникати зіткнення двох різних температур ємності відпарювача, так як із-за перепадів температур, корпус пристрою може тріснути. Тому, перш ніж лити воду в відпарювач, треба почекати, поки резервуар охолоне.
  5. Для когось це може здатися не дуже зручним, але невелика ємність відпарювача швидше нагрівається і ефективніше працює з малим об'ємом речей.
  6. Ще з переваг можна виділити відсутність ризику пропалити. Речі виходять, як випрасувані, тільки без лиснючих смуг і залому тканини.
  7. Ціна на ручну модель відпарювача істотно нижче, ніж на інші варіанти цього пристрою.
  8. При використанні пристрою не потрібно використовувати прасувальну дошку. Незамінний такий прилад в поїздках, коли потрібно освіжити багато концертного одягу.

Недоліки відпарювача

Не замінить праски, якщо потрібно гладити в горизонтальному положенні. Менш зручний при тривалій роботі, так як ємність для води у ручних моделей невелика. Працює з перервами, коли резервуар остигає, і потім доливається вода знову. Тому, його не вистачає на стільки, щоб гладити за той же час, що і праскою.

У непрофесійних моделей невелика потужність, тому потрібно трохи чекати під час відпарювання, коли відбудеться вплив потоку пари на тканину.