Установка печі в лазні

Перед установкою печі в лазні необхідно визначитися з місцем, де вона буде перебувати. Це точно не повинно бути так: поставив в будь-якому кутку, і все готово.

Вибір місця для установки печі

До питання встановлення банних печей слід підходити серйозно. Для цього рекомендується дотримуватися таких нюансів:

 • По-перше, це габарити. Саме під них підбирається приміщення, яке буде відповідати об'єму печі;
 • По-друге, слід враховувати, до якого типу пічного палива підходить пристрій;
 • Матеріал стін;
 • Міцність фундаменту. При його ненадійність установку треба робити на негорючем підставі;
 • Крім вищеописаного важливо підібрати максимально безпечне приміщення, щоб не було ймовірність загоряння;
 • Відстань від агрегату до стіни. Воно повинно бути не менше половини метра;
 • Паливний кран виводиться через стіну з негорючого матеріалу, яка повинна становити 12,5 сантиметрів. До того ж відстань від цієї перегородки до дверцята топки варто дотримуватися 25 сантиметрів;
 • Проміжок між верхньою частиною конструкції і перекриттям дорівнює понад 80 сантиметрів, якщо стеля простору не захищений спеціальною фурнітурою.

Монтаж: покрокова інструкція

Безумовно, послідовність дій щодо встановлення печі в лазні досить проста, однак є певні нюанси.

Вибір підстави

Виділяють кілька різновидів підстави:

 • Пальово-ростверковое. (Для нього необхідно зняти верх шару ґрунту, окреслити масштаби агрегату. Вирити до 15 см по кутах приямки і вставити 4 палі = 108 мм Приварити до них оголовки. Далі застелити сталевий лист всередину і зафіксувати до швелеру. Залити бетон і чекати його висихання);
 • Мелкозаглубленное. (Також намітити габарити, і викопати котлован = 0,5 метра. Утрамбувати і засипати річковим піском, після чого залити його. Ущільнити щебенем щільністю 15 див. Потім залити цементом і треба почекати. Спочатку укласти руберойд, а потім опалубку (до завершення процесу її вийняти). Залити цементом до 25 см;
 • Дерев'яне.

Монтаж банної металевої печі вигідний тим, то важить вона трохи (не рахуючи, звичайно ж, камені і подібні необхідні вироби). Отже, необов'язково здійснювати заходи для додання додаткової міцності. Єдине що, при дерев'яних підлогах дозволено зробити вогнестійкі приклади.

А обов'язковим пунктом при встановленні печей в лазні є монтаж протипожежного підлогового екрану, який виготовляється з металевого листа. Щоб захиститися від високої температури, можна підкласти керамічну плитку або ж прошарок з цегли.

УВАГА! Пам'ятайте про максимальний вагу при установці металевої печі в лазні — 700 кілограм — сумарний показник в зборі. У протилежному випадку доведеться відтворювати фундамент, висота його може доходити до десяти сантиметрів, починаючи від межі корпусу.

Крім цього, при монтажі банних печей уваги варті ніжки приладу. Тому що саме від них залежатиме, наскільки швидко підлога стане непридатним для використання. Так, якщо вони є з собою чотири опори точкового виду, то основа з дерева в результаті деякого часу буде продавлений.

Підготовка стін

При установці печі в лазні з виносною топкою цей етап не потрібен тим, у кого стіни виготовлені з негорючого матеріалу або ж пічне пристрій знаходиться на відстані більше 50 див. В інших ситуаціях необхідно убезпечити приміщення від вогню наступними методами, попередньо зробивши нішу з допомогою бензопили або перфоратора:

 1. Провести встановлення залізної печі в лазні завтовшки не менше, ніж на один сантиметр. Це дозволить вам сприяти зменшенню рівня нагрівання, захистити відвідувачів лазні від шкідливих випромінювань.
 2. Оштукатурити сітку з металу (більше 25 см).
 3. Закріпити вогнетривке виріб на стіну і обшити його нержавіючої сталлю. Не забувайте передбачити отвори для вентиляції. Воно повинно знаходитися між обшивкою і дерев'яною стінкою. А відстань дорівнювати: не менше від двох до трьох див.
 4. Крім цього, допоможе запобігти небезпека вогнестійкий гіпсокартон. Він ізолює стіни в просторі і здатний затримати вогонь протягом 55 хвилин.
 5. Super Isol. Експлуатується навіть за 1 тис. градусів тепла. Для його закріплення знадобляться всього лише клей і дюбелі.
 6. Не менш значущим варіантом може виступати цегляний екран з товщиною 120 мм. При установці банної печі який потрібен цегла? Він повинен бути таким, щоб з його допомогою в приміщенні довго тримався тепловий ефект. До того ж він повинен розділяти піч і стіну. Також його можна розташувати ближче до приладу, або до стінки (5 – 15 див), але не нижче, ніж сама конструкція.

Пристрій каркаса

При установці банної печі відстань має становити не більше 5 сантиметрів від стінок. Можна використовувати для нижнього ряду підпори чи штирі з дроту і прутків.

Особливості установки печі з виносною топкою

Для початку, виконуючи варіанти установки печі в лазні, потрібно зробити ізоляцію для перекриття (1,5 — 2 см). Важливо дотримувати відповідність до норм при встановленні печі, а саме проміжок від неї і перегородки. Далі здійснити кладку в прорізі. Після потрібно закласти базальтову вату або монтажну піну, картон у зазор від цегли і матеріалу при установці банних печей з виносною топкою.

Також, виконуючи монтаж банної печі з виносною топкою, варто залишити місце до телескопічного каналу. Верхній ряд цегли викладається, на свій розсуд, можна трохи висунути його, щоб вийшла поличка.

Нюанси монтажу печі з димарем

В даному випадку, на відміну від установки банної печі з виносною топкою, треба пробити в стіні отвір. Воно повинно відповідати діаметру труби, що відводить дим. Якщо вони входять у вертикальному положенні, то рекомендується виконати монтажні вікна так, щоб вони знаходилися в стелі та/або даху.

Крім цього, установка банної печі з димарем може відбуватися з використанням різного матеріалу. Наприклад, сюди можуть входити метал або кераміка. Для кріплення застосовують оцинковані листи, в яких повинна бути дірка для відведення труби.

Далі засипається пісок, керамзит або шматки мінеральної вати. На завершальному етапі монтажу печі в лазні відбувається підключення печі. Приєднується труба до патрубка. І через перекриття можна провести димохід за призначеної для цього гільзі. Її заздалегідь купують або виготовляють самостійно прохідний вузол.

Правила установки на дерев'яну підлогу

При установці печі на дерев'яну підлогу в лазні найважливіше — подбати про жаростійкості підстави. Це можна зробити різними способами:

 1. Можна укласти металевий лист зверху на азбест або картон, який зобов'язаний виступати від топки не менше, ніж на 40 сантиметрів. Що забезпечити запобігання вогню в разі потрапляння гарячих каменів.
 2. Якщо у вас відсутній вище перераховані кошти, то до використання також може підлягати натуральний або штучний камінь.
 3. Завдяки керамічної та керамогранітної плитки гарантується безпека від пошкоджень.

УВАГА! Головне при установці чавунної печі в лазні — забезпечення достатньої ступеня ізоляції тепла.