Печі для гаража своїми руками

Зазвичай в приміщенні приватного гаража взимку буває дуже холодно. Застосовувати електричні прилади опалення дорого і малоефективно, тому багато автовласників воліють виготовляти печі самостійно, вибираючи для себе найбільш підходящий варіант.

Які печі можна зробити для гаража

Для гаражного приміщення найчастіше застосовують такі види печей:

 • пічки на дровах;
 • з двох бочок;
 • піч тривалого горіння;
 • агрегат на відпрацювання;
 • цегляний варіант опалювального приладу.

Кожен варіант має свої позитивні характеристики і мінуси. Тому для самостійного виготовлення кожен господар вибирає більш зручний і доступний пристрій.

Пічки на дровах для опалення гаража

Люди, що не мають відношення до слюсарній справі вважають виготовлення опалювального приладу для гаража трудомістким і складним. Насправді деякі агрегати настільки прості, що зібрати їх можна з матеріалів, які є практично у кожного автовласника в наявності.

Перед тим як розпочати складання конструкції необхідно не тільки скласти певний план роботи та накреслити схему майбутньої печі для гаража, але і вивчити всі плюси і мінуси обраного варіанту. Розглянемо найефективніші агрегати, і процес їх виготовлення.

Вертикальні

Це найпоширеніші варіанти гаражних печей, які можна виготовити з матеріалів:

 • труби;
 • бочки;
 • газового балона.

Конструкція компактна і ергономічна, не займає багато місця.

Алгоритм складання наступний:

 • підготувати циліндричну деталь, яка підходить по параметрам;
 • розділити її на 2 половинки, одна велика – для топки, друга маленька – зольник;
 • потім у цих елементах облаштовуються квадратні отвори для дверок, які виготовляються з відрізних деталей;
 • прикріпіть петлі до дверки;
 • у місці розрізу циліндра облаштовують ґрати – колосник із сталевих прутів, які приварюються до верхньої частини зольника на відстані не більше 2 см один від одного;
 • у верхній частині топки вирізають отвір під димохід;
 • закріпити трубу потрібного перерізу і довжини, для відводу чадного газу з приміщення.

Вертикальна буржуйка готова до використання.

Горизонтальні

Це другий варіант розташування топкової частини буржуйки. Негативною стороною такого агрегату є його громіздкість, тому і споруджують конструкцію тільки у великих гаражних приміщеннях. Для виготовлення можна використовувати як великий балон або трубу, так і листову сталь певного перерізу.

Інструкція по виготовленню печі:

 1. Розрізати деталь на 2 частини не потрібно, зольник виготовляється окремо.
 2. З одного боку балона просвердлити отвори, які будуть служити піддувом і відведенням золи і топки.
 3. Виготовити прямокутний зольник з листової сталі і приварити його до дна конструкції.
 4. З одного боку виробу вирізати отвір під дверку.
 5. Приварити петлі.
 6. У верхній частині облаштувати димар з труби певного перерізу, попередньо прокладеному отворі.
 7. Приварити ніжки, щоб конструкція рівно і міцно стояла на підлозі.

Піч для гаража готова, можна приступати до розпалюванні.

З двох бочок

Конструкція з двох бочок придумана для того, щоб стінки буржуйки не перегрівалися, як це трапляється в печах з листового металу. Опалювальний агрегат виготовляють наступним способом:

 • підбирають 2 бочки різного діаметра, таким чином, щоб можна було помістити одну в іншу зі збереженням проміжку, який заповнюється піском або галькою;
 • дверки для димоходу і зольника споруджують таким чином, щоб вміст внутрішнього простору не висипалося, закривши його смугами з листового металу;
 • у верхній частині облаштовують димар, з трубою для відводу продуктів горіння.

ВАЖЛИВО! Дана конструкція нагріватися буде набагато довше, але тепло вона буде зберігати тривалий період, що важливо в зимовий час.

Печі дров'яні тривалого горіння своїми руками

Ця конструкція дозволяє не підкладати дрова протягом тривалого часу – 15-20 годин. Це досягається облаштуванням помірної тяги за допомогою продухи. Для даної конструкції застосовується бочка об'ємом 200 літрів.

У верхній частині конструкції облаштовують димар діаметром не менше 150 мм. Також слід облаштувати спеціальний отвір під продух, через який буде надходити повітря.

Наступним етапом монтуються дверки, для топки і зольника. Останнім кроком буде облаштування вантажу, для цього потрібно:

 • виготовити коло з листового металу, меншого діаметру, ніж сама бочка;
 • до неї приварюють кілька відрізків швелера;
 • у колі облаштовують отвір під трубу перерізом 100 мм;
 • до дна бочки приварюють квадратний металевий лист для додання стійкості готової конструкції;
 • встановити вантаж в бочку і накрити заздалегідь підготовленої кришкою з отвором під димохід.

Готову піч тривалого горіння встановлюють на фундамент з бетону або цегли.

Печі на відпрацюванні для гаража

Це досить ефективна конструкція, спорудити яку буде складніше, ніж дров'яну буржуйку. Економічний аспект даної печі очевидний – відпрацьоване масло є у кожного автомобіліста, крім того, в автосервісах купити дане паливо не складе праці, і коштує вона недорого.

Основною відмінністю даної конструкції є облаштування двох відсіків, сполучені між собою трубою з просвердленими по всьому периметру отворами.
У нижньому відсіку буде згоряти масло, перетворюючись на газ, який переходячи в другу половину печі, перемішується з повітрям при горінні, дає дуже багато тепла. У першій ємності, яка може бути будь-якої конфігурації, монтують, регульований подув, для регулювання подачі повітря.

До дна приварюють ніжки з металевого куточка, які зможуть витримати всю конструкцію. Далі, до верхньої частини першої камери приварюють товстостінну трубу з перфорацією в підготовлений отвір.

До верхньої частини труби приварюють другу камеру, у формі циліндра, в якій облаштовується димар. У даній конструкції можна спалювати будь-яке рідке паливо, якому не властиве швидке займання.

Цегляна піч для гаража своїми руками

Іноді у великому гаражі встановлюють цегляну опалювальну конструкцію, незважаючи на те, що процес її монтажу набагато складніше всіх агрегатів, описаних вище. Плюсом цієї конструкції є той факт, що агрегат нагрівається тривалий час, але і остигає досить довго.

Цегляну піч розтоплювати заздалегідь, за 1-2 до початку роботи у гаражі. Для спорудження цієї конструкції слід підготувати потрібну кількість і вогнетривкої шамотної цегли.

 

УВАГА! Цегляна піч має досить велика питома вага. Тому під конструкцію бажано спорудити надійний фундамент.

Опалювальний агрегат споруджують у 9 рядів, на рівні 2-4 викладають піддувало та топку. Трубу споруджують з цегли і виводять її через стелю і дах, важливо, щоб кладка була рівною, інакше димар буде швидко забиватися.

Спорудити піч в гараж зможе будь-який автовласник, якщо грамотно підійде до облаштування конструкції і скористається радами, представленими вище.