Штукатурка печі з цегли своїми руками

Безумовно, кожен користувач популярного засобу обігріву бажає, щоб вона вписувалася в загальний інтер'єр приміщення. Для цього є можливість зробити його облицювання, причому з допомогою різних матеріалів. Асортимент буде виходити виключно з особистих уподобань і здібностей господарів. Опорядження печей керамічною плиткою своїми руками в приватному будинку вимагає наявності певних знань, точно так само, як і оштукатурювання. Для натхнення можна подивитися фото. Однак при цьому варто враховувати деякі нюанси. Про них і про все процесі і буде йти мова у цій статті.

Вибір матеріалу для облицювання печі

Щоб хід роботи був доцільним, бажано розуміти, з якою фурнітурою ви будете взаємодіяти. Причому варто звертати увагу на певні моменти, коли тема стосується вибору виробів. Наприклад, вибираючи керамічну плитку, потрібно враховувати наступне:

 • Найголовніше — екологічна безпека. Обов'язково щоб було наявність спеціального сертифіката.
 • Відповідні розмір і форма. Якщо дотримуватися рекомендацій, то краще всього придбати малогабаритну плитку. Це пояснюється тим, що при малих параметрах гарантується менше розшарування. Що стосується другого аспекту, то слід вибирати прості вироби, щоб не прикладати максимально зусиль. Але якщо ж ви хочете малюнок, то спосіб укладання буде відбуватися набагато складніше.
 • Технічні характеристики. До них належать міцність, стійкість до стресових ситуацій, так і рівень поглинання вологи з коефіцієнтом термічного розширення. Крім цього, важливо, щоб до властивостей виробів ставилися вогнетривкість і надійність.
 • Крім обов'язкових показників, існують і непрямі, але не менш важливі. Наприклад, відповідність між інтер'єром і відтінком матеріалу.

Крім цього, слід придбати нижче перераховані компоненти:

 • Штукатурка.
 • Розчин ґрунтувальний для того, щоб обробити стіни.
 • Спеціально призначений клей для плитки (жаростійкий).
 • Суміш для затирання. Вона знадобиться при затиранні швів.

УВАГА! Перед тим як купувати плитку, бажано вибирати з урахуванням плюс/хвилин 5-10 запасу. Так як ніхто не захищений від бракованого виробу і помилок у роботі.

Розробка дизайну

Дуже важливо попередньо приділяти увагу цьому питанню. Від того, який ви виберете інтер'єр, і буде залежати відповідь. Досить популярним вважає образ російської кухні. При цьому застосовується сільський стиль, де можна помітити трохи грубу обробку поверхонь. Але на цьому не закінчується опис. На все впливає виключно фантазія майстра. Тому можуть бути різні варіанти облаштування приміщення і зовсім несхожі на звичні, здавалося б, для суспільства докору.

При самостійному будівництві також володіє попитом цегляний вид укладання. Але при ньому, як правило, не використовується додаткова облицювання, так як він і сам вважається основним елементом декорування. Незважаючи на це, обробку все ж треба буде робити, щоб матеріал експлуатувався ще довгі роки. Що стосується інших варіантів дизайну, так це обкладывание конструкції плиткою або ж каменями. Але варто пам'ятати, що на завершальний результат завжди будуть позначатися ваші здібності і те, наскільки складний шлях ви обрали до досягнення мети.

Штукатурка для облицювання печі з каменю

Штукатурка печі з цегли своїми руками вважається самим простим і легким способом для перетворення зовнішнього вигляду споруди.

УВАГА! Перед початком роботи необхідно витримати певний строк, полягає в одному місяці для того, щоб вся конструкція встигла сісти. Після того, як цей період пройшов, можна сміливо приступати до подальших дій.

Вони представляють особливу послідовно з підготовки:

 • Ліквідувати всі можливі забруднення і пил.
 • Створити рівномірну поверхню шляхом ґрунтовки.
 • Поглибити всі шви.
 • З допомогою дрібнозернистої сітки зробити обтяжку пристрою.
 • Після чого можна сміливо починати опалення конструкції, а її стінки трохи зволожити за рахунок нанесення води.

Важливо пам'ятати, що сама штукатурка наноситься в кілька шарів. За рахунок цього має вийти один рівний пласт. Але між кожними разами повинен бути проміжок в чотири години. Нове завдання визначається після повного висушування попереднього. Крім цього, перший шар повинен утворитися досить рідкого розчину. Це потрібно для того, щоб вирівняти всі можливі кути та створити максимально гладку поверхню біля споруди. Підсумок — міцність агрегату завдяки обробці.

Облицювання плиткою: вигідно і просто

Однією з альтернатив може стати використання такого матеріалу, як керамічна плитка. Якщо говорити про склад і її виготовленні, то варто помітити наявність кольорової глини. Найчастіше прикрашається лицьова частина декоративним розписом. При бажанні заощадити, можна звернувши увагу на теракотове виріб. Для любителів великого асортименту малюнків цей варіант вважається найбільш прийнятним, до того ж, він бюджетний. Можна вибрати зображення, що імітує натуральний камінь або цегла. У випадку якщо ви серйозно підходите до питання про надійність конструкції, то бажано купувати один з видів кераміки — клінкер. Його властивості пояснюються тим, що в склад входять самі високоякісні сорти глини. Тому навіть різкі скачки температури не здатні проломити поверхню. А для додання максимальної стійкості можна використовувати спеціальний склад. Крім описаних плюсів, можна сказати і про простоту процесу. Перед початком вам всього лише необхідно поштукатурити і армувати всю поверхню.

Робота з каменем

У сучасному часу все більше набуває популярності саме даний вид облицювання. При виборі будівельного матеріалу можна звернути увагу, що надається для використання як штучний камінь, так і натуральний. Але і перший, і другий мають не тільки приємним зовнішнім виглядом, але і високими показниками вогнестійкості. При довгому періоді експлуатації, коли зовнішність матеріалу вже буде не така свіжа, як вона була початковою, можна запросто її оновити шляхом фарбування в новий відтінок. Тепер, коли з деякими нюансами розібралися, можна перейти до етапів, які належить виконати:

 • Перший крок полягає в грунтуванні всій наявні поверхні.
 • Далі, потрібно проводити укладання з нижньої частини споруди. Важливо на цьому моменті використовувати будівельний рівень, щоб напевно не помилитися з висотою.

ДОВІДКА! В роботі також застосовується спеціальний розчин. Він зазвичай складається з піску, цемент аі різних добавок.

 • Деякі додають дрібні частинки гіпсокартону. Він потрібний для розшивки шов.
 • Після чого обрізають камінь за допомогою болгарки і диска. Її слід налаштувати на низькі обороти. Цей принцип слід дотримуватися, щоб уникнути можливого попадання осколків.