Що таке ветчинница

Купівельна шинка апетитна і смачна. На цьому достоїнства закінчуються, адже емульгатори і стабілізатори — це мінімум добавок, які включені до складу недешевого продукту. Виробники стверджують, що використовують лише нешкідливу хімію. Лікарі сумніваються в цьому. У тих же, хто намагається їсти лише корисні продукти, є можливість не стежити за протистоянням медиків і промисловців, а готувати ароматну смакоту самостійно, з допомогою нехитрого пристосування.

Що таке ветчинница

Для приготування апетитною шинки знадобляться будь-яке м'ясо або птиця, трохи спецій, каструля або мультиварка і пристрій, здатне спресовувати оброблювані продукти без втрати ними соку. Саме цим пристосуванням і є ветчинница.

Як виглядає

Її легко впізнати. Вона нагадує велику витягнуту консервну банку, кришка якої притискаються пружинами. Корпус класичної ветчинницы може бути круглим або квадратним. У ньому є отвори і пази для фіксації пружин, які утримують кришку і підтягують її в напрямку дна ємності.

Герметичні ветчинницы, у яких не передбачена регулювання порції, бувають тільки круглими. Пружина в таких моделей вбудовується в верхню кришку. Від неї тиск передається на внутрішню.

Призначення приладу

Завдання ветчинницы — спресовувати продукти в процесі приготування і запобігати їх висушування. Соки зберігаються за рахунок високого рівня непроникності корпусу або за допомогою допоміжних засобів (фольга, рукав або пакет для запікання). Тиск забезпечується підтягуючими кришку пружинами. Незалежно від типу теплової обробки, ветчинница гарантує приготування м'яса, птиці або риби у власному соку. Саме завдяки цьому страви набувають характерні смак, аромат і зовнішній вигляд.

Комплектація

Базова комплектація включає:

  • круглу або квадратну прес-форму;
  • 2 кришки;
  • пружини, число яких зазвичай дорівнює 3 або 4.

Іноді виробники доукомплектовують ветчинницу фольгою, пакетами для запікання, термометром або збірником кулінарних рецептів. Такий бонус, безсумнівно, приємний. Але він впливає на підсумкову вартість. Тому є сенс придивитися — не прикривається додатковою комплектацією низькопробна виріб.

Яка вона, якісна ветчинница?

Зразковою є посуд від топових виробників. Redmond, Smile, Endever, Білобока пропонують великий асортимент якісних класичних або герметичних ветчинниц з нержавіючої сталі. Польський Biowin акцентує увагу на зручність використання одне-пружинних непроникних прес-форм. Китайський Tescoma солідарний з поляками, але попутно ще й доводить, що пластикова ветчинница не поступається сталевої у довговічності та практичності.

Право вибору завжди залишається за кулінаром, оскільки він набуває посуд згідно зі своїми потребами і можливостями. Ветчинницы від маловідомих брендів радують більш низькою вартістю і можуть не поступатися за якістю прес-форм від мастистых виробників. Але слід відмовитися від придбання, якщо:

  • стінки ємності занадто тонкі — така сталь схильна іржавіти;
  • дно ветчинницы незнімне — добре відмити її не вдасться;
  • пластик смердить — це не харчової варіант, при нагріванні він ще і виділяє токсини;
  • пружини тонкі — вони ненадійні, незабаром доведеться шукати нові;
  • крайки погано оброблені в процесі експлуатації про них легко порізатися.

У разі коли таких проблем немає, вподобану посуд можна сміливо купувати і готувати в ній оригінальні, смачні страви.