Що таке електретний мікрофон

Мікрофони — пристрої, що підсилюють гучність звуку, поширені повсюдно. Серед їх різновидів є професійні, а також більш прості варіанти для домашнього користування. Крім цього, мікрофони бувають конденсаторного і електретного типу.

Що таке електретний мікрофон

Щоб краще зрозуміти, що це за пристрій, спочатку необхідно уточнити, що таке електрети.

Електрет — спеціальний матеріал, здатний досить тривалий час бути поляризованим. Крім цього, він має властивість створювати електромагнітне поле.

Звичайні конденсаторні мікрофони мають досить низький опір, а у електретного варіанти, воно значно вище. Тому такі пристрої потребують під'єднання до підсилювача, які мають досить великий опір. Також їм необхідний зовнішній блок живлення.

В його корпусі знаходиться підсилювач і всі напругу, що надходить на апарат, потрібний для його живлення. В конденсаторних же варіантах, воно йде на зарядку.

Принцип дії електретного мікрофона

Пристрій складається з конденсаторів, у яких деяка частина пластин виготовлена з плівки. Ця плівка натягається на кільце. Далі, вона піддається впливу заряджених частинок. Електрони проникають на невелику глибину. В результаті цього в просторі навколо них створюється заряд. Цей заряд може існувати досить тривалий час.

Зверху плівка покрита шаром металу. Він також використовується в якості електрода. На невеликій відстані від неї розташовується ще один електрод — металевий циліндр невеликого розміру. Своєю плоскою стороною він повернений до плівці.

Поліетиленова мембрана створює звукові коливання, що передаються на електроди, в результаті чого виробляється струм. Сила одержуваного струму дуже мала, тоді як вихідний опір має високі значення. Тому передача аудіосигналу здійснюється досить складно. Щоб невеликої сили струм і великий опір були узгоджені, використовується спеціальний каскад. Виконується він у вигляді уніполярного транзистора, а знаходиться в корпусі пристрою, в спеціальній капсулі.

Принцип роботи електретного пристрою базується на здатності окремих видів матеріалів змінювати свій поверхневий заряд під впливом акустичної хвилі. Матеріали при цьому повинні володіти дуже великою діелектричною проникністю.

ДОВІДКА! Оскільки дані пристрої мають дуже високим вихідним опором, їх можна без проблем підключати до ресиверів і підсилювачів з високим вхідним опором. Щоб упевнитися в тому, чи можна використовувати даний конкретний підсилювач, необхідно підключити до нього мультиметр і подивитися отримані значення. Якщо в результаті вимірювань мультиметр показав значення, рівні 2-3 Вольт, то даний підсилювач можна підключати до электретному мікрофону.

Зараз практично вся апаратура може працювати з даним видом пристроїв.

Електретні мікрофони вже практично витіснили інші варіанти. Це обумовлено тим, що вони мають демократичну ціну, але при цьому надійні в експлуатації. Ще одним плюсом є їх невеликий розмір і маса.