Як правильно тримати мікрофон

Мікрофон — це прилад, який перетворює коливання з акустичних в електричні. Його грамотне використання робить будь-який публічний виступ інформативним і яскравим.

Види пристроїв

Існують різні класифікації цього пристрою в залежності від критерію. За типом конструкції прилади ділять на:

  1. Ручні (фіксуються в долоні людини)
  2. Настільні (використовуються на конференціях, круглих столах, презентаціях)
  3. Вбудовані (складаються з комплекту навушники +мікрофон, веб-камера +мікрофон)
  4. Петличні (кріпляться на одяг)

Перший тип — найпопулярніший. Пропоную розглянути нюанси поводження з ручним типом на прикладі динамічного кардиоидного мікрофона.

ДОВІДКА! Кардіо в перекладі з латині означає "серце". Кардіоїдна спрямованість приладу дозволяє відтворювати звук, джерело якого знаходиться прямо або з боків мікрофона. Тому на пристрій наносять малюнок, за формою схожий на серце.

Положення приладу в руці

Форма пристрою ідеально підходить для долоні. Головне, взяти прилад так, що Вам було зручно. Адже виступ може бути довгим, а рука не повинна напружуватися і відволікати від спілкування з аудиторією. Деякі співаки і спікери при цьому активно пересуваються на сцені або навіть танцюють. Долонею обхоплюємо корпус в нижній частині, не зачіпаючи перфоровану верхню частину. Пальці при цьому повинні щільно обхоплювати пристрій. Забавно спостерігати, якщо якийсь стирчить палець у бік.

УВАГА! Мікрофон тримаємо в робочій руці. Правша — в правій, лівша – у ліву.

Для отримання хорошого звуку найбільш підходять дві позиції. У першій мікрофон розташований навпроти обличчя. Однак у такому положенні огляд виступає частково закритий, а глядачі не бачать людину повністю. Тому таке положення більше підходить для запису, а не для виступу.

При другій позиції корпус мікрофона тримаємо під кутом 45 градусів на рівні підборіддя. Дихання буде проходити вище верхній частині приладу, голос буде максимально правильно прийнятий. Це найкраща позиція для спілкування з аудиторією.

ВАЖЛИВО! Якщо повертаємо голову — повертаємо одночасно і мікрофон.

Відстань до приладу

Дистанція, на якій знаходиться мікрофон, такий же важливий фактор, як і його положення в руці. Мінімальна відстань оцінюється в 2-3 см, максимальне в 25-30 см. При занадто великій відстані звук втрачається і перестає вловлювати приладом. Якщо ж навпаки пристрій дуже близько, з'являються зайві звуки, в тому числі стає чутно дихання і рух губ.

Для визначення оптимальної відстані впливають наступні моменти:

  • модель та специфікація обладнання
  • напрямок динаміка
  • особливості голосу
  • стиль виступ
  • особливості фізіології

Враховуючи ці критерії, у кожного виступаючого буде різне відстань між пристроєм та особою. Існують універсальні способи визначення дистанції, такі як ширина долоні і ширина трьох пальців. Однак краще потренуватися, вивчити своє звучання і знайти свій ідеальний варіант. Для професійного виступає грамотний підхід до розташування мікрофона є ключовим моментом у досягненні успіху