Музичний центр це?

Музичний центр – це комплекс побутового обладнання, виконаного у вигляді єдиного пристрою. Воно призначене для відтворення звуків і музики з різних зовнішніх носіїв, таких як диски, флеш-накопичувачі, карти пам'яті, грамплатівки і т. д.

Види музичних центрів

На ринку в даний час існує декілька:

  • Мікросистеми, ширина лицьової поверхні яких у межах від 175 до 180 мм. Потужність звуку такого обладнання не перевищує 40 Вт. Як правило, такі пристрої мають стереоресивер, деку на одну касету і програвач на 1 компакт-диск.

  • Мінісистеми з шириною лицьовій поверхні від 215 до 280 мм. Такі пристрої відрізняються від попередніх переважно потужністю звуку і великою кількістю програвачів компакт-дисків. Системи цього типу можуть працювати не тільки з FM-діапазоном, але і з RDS. Мінісистеми можуть мати спеціальні пристрої придушення шумів, вбудовані перетворювачі багатоканального звуку і пульти дистанційного управління.

  • Мідісістеми, ширина лицьової поверхні яких становить 320-360 мм. З-за своїх розмірів, такі пристрої не стали дуже популярними. Незважаючи на це, якість звуку, який вони відтворюють, є найбільш високим. Як правило, такі системи мають блокову конструкцію з декількох компонентів. Вони можуть бути обладнані декількома програвачі дисків, великою кількістю дек під касети, цифровим тюнером і т. д.

Таким чином, вибираючи музичних центрів, обов'язково потрібно звернути увагу на види таких пристроїв.

Плюси і мінуси

Незалежно від виду музичного центру, такий пристрій володіє цілим рядом переваг:

  • багатофункціональність;
  • можливість використовувати для програвання різні зовнішні накопичувачі;
  • хороша якість звуку і потужність колонок;
  • наявність на ринку великої кількості типів систем і т. д.

До мінусів музичних центрів можна віднести такі їх недоліки, як:

  • відносно великі розміри;
  • значна вартість обладнання;
  • недостатню функціональність мікросистем і т. д.

Незважаючи на перераховані вище особливості, все ж музичні центри користуються відповідним попитом.

Принцип роботи

Музичний центр – це особливий тип пристрою, який займає проміжне положення між стаціонарними комплексами і переносними магнітолами. Управління даним приладом здійснюється за допомогою системного контролера. Панель центру оснащена великою кількістю різних кнопок і лампочок індикації. Всі вони з'єднані з управлінської частиною обладнання, яка аналізує отримані дані.

Зверніть увагу! Фронтальна панель може бути обладнана приймачем інфрачервоного випромінювання. Він присутній в тих моделях, управління якими відбувається за допомогою пульта.

Як правило, музичні центри працюють від електричної мережі. Деякі прилади здатні функціонують від акумулятора або ж батареї.

Моделі мають функцію караоке. Після приєднання до них зовнішнього мікрофона, голос співака глушиться. Замість, нього людина може записувати своє виконання.

Елементи музичного центру можуть становити єдине цілої або ж бути поміщені в різні блоки. У другому випадку їх обов'язково потрібно з'єднати між собою за допомогою проводів.