Модернізація старого музичного центру

З появою нового обладнання, старі пристрої стають не потрібні, і поступово у людей накопичується безліч невикористовуваної апаратури. Але не варто викидати, серед давно забутих речей можна знайти ті, які ще можна відновити і подарувати їм друге життя, змінивши корпус і принцип роботи. Сьогодні темою для обговорення стане музичний центр.

При модернізації старих моделей, можна отримати якісне обладнання з яскравим і насиченим звуком. Необхідно використовувати техніку без сильних зовнішніх і внутрішніх пошкоджень корпусу. При механічному впливі і поломки мікросхем колонки не зможуть забезпечувати якісне виведення звуку.

Як можна оновити музичний центр і що для цього потрібно

Якщо у вас є трохи вільного часу і бажання відновити роботу акустичної системи, можна виконати роботу своїми руками в домашніх умовах. Оскільки сучасні версії використовують підключення до комп'ютера і синхронізацію з ним, можна застосувати спеціальні адаптери для забезпечення такої взаємодії. Щоб виконати роботу, вам знадобиться придбати такий набір інструментів і деталей:

 • спеціальний модуль під MP-3 плеєр з можливістю вбудовування в корпус устаткування;
 • паяльник, флюс з припоєм для проведення електричного ланцюга і установки модуля;
 • додаткові дроти для з'єднання з основним ланцюгом;
 • набір шурупів, викрутка і шуруповерт;
 • гострий різак для того, щоб зробити отвір в корпусі — в нього буде встановлюватися перехідник.

Можна обійтися без вставки плеера всередину техніки, але у такому разі всі дроти залишаться зовні і будуть виглядати непривабливо. Рекомендується поміщати обладнання всередину, а потім акуратно закладати прорізи у виробі.

ВАЖЛИВО! Дотримуйтесь техніку безпеки, підготуйте робоче місце і використовуйте засоби індивідуального захисту.

Модернізація музичного центру за допомогою вбудованого модуля

У нашій статті ми розглянемо найбільш популярний і доступний спосіб адаптації музичного центру під сучасні вимоги. Суть його полягає в застосуванні спеціального знімного блоку, що забезпечує зв'язок колонки з плеєром. Через спеціальний вбудований модуль можна регулювати роботу системи, виводити звук, налаштувати необхідні параметри.

Сам модуль коштує недорого, його можна придбати в спеціалізованих магазинах або на сайті виробника. Після придбання всіх необхідних деталей та інструментів необхідно поєднати обладнання та забезпечити їх злагоджену роботу. Так ви зможете вдихнути в старий музичний центр другу життя, а його класичний стиль буде вдало доповнювати інтер'єр кімнати.

Особливості модуля

Перед початком установки модуля слід ознайомитися з принципом його роботи та особливостями. Це необхідно для вибору кращої моделі і підбору найбільш відповідного варіанту під вашу версію акустичної системи. Існують як прості вбудовувані модулі, так і володіють додатковими можливостями і режимами роботи. Основні плюси подібних пристроїв:

 • можливість використання спеціального пульта керування системою на відстані;
 • універсальність — підходять до будь-яких моделей;
 • сприяють посиленню і поліпшення якості подаваного звуку через колонки від старої техніки.

ВАЖЛИВО! Для відновлення функціонування старого музичного центру досить зберегти в хорошому стані блок живлення, динаміки і підсилювач звуку. Без цих деталей пристрій не буде виводити звук.

Монтаж модуля

Після того як ви підготували всі необхідні матеріали та інструменти для роботи, можна приступати до основного етапу. Перед виконанням усіх маніпуляцій звільніть робоче місце, приберіть зайві речі і деталі, щоб забезпечити свободу рухів і безпека. Для зручності і розуміння процесу виготовлення пропонуємо скористатися покрокової інструкцією по збірці і модернізації акустичної системи:

 1. Виберіть місце, куди буде вставлений модуль. Можна з'єднати безпосередньо з проводами, але це буде виглядати не дуже красиво.
 2. Підключіть дроти живлення і виведення звуку до ланцюга основного пристрою. Необхідно знати схему електричного кола.
 3. Зробіть спеціальний отвір під USB порт. При наявності у музичному центрі роз'єму під касети можна використовувати його в якості відсіку для установки.
 4. З'єднайте вихід модуля з платою на центрі. Для цього необхідно спаяти дроти між собою.
 5. Підключіть блок живлення. Увімкніть музику і перевірте роботу пристрою.

Тепер ваш пристрій зможе знову радувати оточуючих прекрасним звучанням. Для додання привабливості зовнішнього вигляду, можна зашпарувати розрізи елементами декору.

Для здійснення роботи цілком достатньо базової комплектації. Більшість додаткових функцій не знадобляться.