Як підключити музичний центр до комп'ютера

Найчастіше колонки комп'ютера або динаміки ноутбука не відтворюють звук в бажаному якості, тому багато використовують музичний центр, щоб насолоджуватися якісним звучанням. Однак він вимагає постійної купівлі дисків або підключення флеш-накопичувача. Щоб уникнути цього, можна підключити безпосередньо до ПК і слухати музику без обмежень.

Що потрібно для підключення музичного центру до комп'ютера

Насамперед, необхідно переконатися, чи є у вашого центру така функція. Вона називається AUX. Без неї відтворювати звук з комп'ютера не вийде.

ДОВІДКА! Підключення музичного пристрою до комп'ютера також дозволяє прослуховувати радіо.

Не менш важливим компонентом є спеціальний мережевий кабель 2RCA-mini jack (в народі його часто називають тюльпаном за подібний з квіткою зовнішній вигляд). Його можна придбати в магазині, так і виготовити своїми руками при наявності відповідних навичок. Звичайний кабель коштує недорого тому, якщо у вас немає його складових, не варто займатися його самостійним виготовленням. Іноді такий тюльпан йде відразу в комплекті з музичним центром.

При виборі джека рекомендується звернути увагу на наступні нюанси:

 1. Діаметр. Різні моделі мають порти певного діаметру, тому перш, ніж йти в магазин, необхідно уточнити розмір. Це можна зробити як в документації пристроїв, так і за характеристиками моделі в інтернеті.
 2. Довжина шнура. Щоб не опинитися в тій ситуації, коли при безпосередньому підключенні не вистачає довжини кабелю, краще за все розрахувати її заздалегідь.
 3. Золоте напилення. Вважається, що такі штекери більш якісно проводять звук. Однак цю різницю можна відчути тільки на професійній апаратурі тому, якщо у вас звичайні колонки, не варто витрачати гроші даремно.

ВАЖЛИВО! Не можна підключати колонки комп'ютера безпосередньо до центру – це може привести до замикання проводів, а також до псування обох пристроїв.

При недостатній довжині придбаного кабелю, можна використовувати додатковий перехідник. Однак не захоплюйтеся подібним подовженням проводів: чим більше стиків, тим гірше якість.

Як підключити музичний центр: інструкція

Підключити музичний центр до комп'ютера не складе особливої праці. Це може зробити кожен, слідуючи простим алгоритмом дій:

 • в першу чергу необхідно відключити і музичний центр, і комп'ютер в цілях безпеки;
 • знайти відповідні порти;
 • приєднайте кабель до комп'ютера — в більшості випадків підходящим є гніздо зеленого кольору, після решта два джека – до другого пристрою;

ВАЖЛИВО! Рекомендується розташовувати підключається техніку як можна ближче один до одного, щоб уникнути довгих дротів. Якщо це неможливо, то слід сховати кабель за меблі або зовсім під плінтус. Це убезпечить вас від нещасних випадків, а провід від пошкоджень.

 • включити пристрою;
 • на музичному центрі вибрати «AUX» – режим, що дозволяє передачу звуку від одного пристрою до іншого;
 • на комп'ютері при необхідності встановити відповідні драйвери (при відсутності їх в комплектації музичного центру, можна знайти підходящі в інтернеті);
 • на комп'ютері зайти в налаштування звуку (Пуск, Параметри, Панель управління) і вибрати в якості пристрою відтворення (виведення) «Колонки» або «Сабвуфер»;
 • зробити тест.

З'єднання комп'ютера і центру не займе багато часу, проте це дозволить вам прослуховувати будь-яку музику в якісному звучанні без перезапису на диски і флеш-накопичувачі.