Як дзвонити в вк з ноутбука

На сьогоднішній день завдяки вигідним тарифам на мобільний інтернет і майже повсюдного наявності точок доступу Wi-fi відеозв'язок стає все більш доступною і популярною серед пересічних користувачів. Найчастіше співрозмовники зв'язуються аудіо або відеозв'язку через спеціальні програми, проте, останнім часом популярні соцмережі теж намагаються не відставати від конкурентів, і забезпечити своїх користувачів можливістю здійснювати аудіо - і відеодзвінки.
Соціальна мережа Вконтакте в цьому випадку – не виключення, проте, більшість користувачів при спробі зробити відеодзвінок допомогою Вк стикаються з цілим рядом проблем. Ця стаття покликана розставити крапки над «i» в питанні про відеозв'язку Вконтакте, а також дати цінні поради щодо її налагодження.

Як дзвонити в Вк з ноутбука: інструкція

На сьогоднішній день можна виділити лише один спосіб зробити дзвінок Вконтакте через ноутбук, але і він вельми специфічний. Справа в тому, що розробники соцмережі не вважали за потрібне додати функцію відео або аудіовиклику в комп'ютерну версію свого продукту. Це означає, що якщо зайти на сторінку будь-якого з друзів Вконтакте, або заглянути в діалог з ним, кнопку «відеодзвінок» або аналогічну їй знайти не вийде. Однак, якщо користувачеві просто необхідно зробити дзвінок саме з лептопа, йому слід:

 1. Знайти в інтернеті емулятор ОС Android
 2. Завантажити і встановити його на свій комп'ютер
 3. Запустити в ньому офіційне мобільний додаток Вконтакте
 4. Вибравши співбесідника, здійснити відеодзвінок

Рада! Якщо враховувати, скільки непотрібних маніпуляцій в цьому випадку повинен буде зробити користувач, то можна зрозуміти, що набагато простіше в цьому випадку буде зробити дзвінок з будь-якого смартфона, адже функція відеодзвінків в Вк присутній у додатку для мобільної версії.

Кому можна подзвонити з ноутбука?

Якщо користувач все-таки наважується скористатися емулятором, або використовує мобільний додаток, то для можливості здійснення дзвінка необхідно, щоб профіль співрозмовника не був закритий, і обмін повідомленнями з ним був доступний. Крім того, здійснити дзвінок не вийде, якщо користувач, з яким потрібно зателефонувати, обмежив функцію прийому дзвінків через налаштування приватності. В налаштуваннях приватності, крім повного блокування вхідних дзвінків, можна також встановити прийом дзвінків від:

 • Всіх без винятку користувачів
 • Друзів
 • Друзів і тих людей, які додані до їх списки друзів
 • Обраної групи користувачів
 • Заборона на дзвінки для обраної групи користувачів

Довідка! Соціальна мережа Вконтакте приділила велику увагу захисту особистої інформації своїх користувачів, тому всі дзвінки (як аудіо, так і відео) здійснюються за спеціальним зашифрованому протоколу (ICE), що допомагає захистити дані користувача від можливих посягань зловмисників.

Таким чином, можна зберегти або прослуховувати дзвінок. Крім того, сама компанія не зберігає дані, записані в результаті сеансів відео-та аудіозв'язку, а сама зв'язок здійснюється без доступу до серверів діалогів, тобто влучення записів розмов «в архіви» повністю виключено.

Підсумувавши вищесказане про способи здійснення дзвінків у цій соцмережі, можна резюмувати, що для того, щоб подзвонити кому-небудь у Вк, користувачеві потрібно:

 • Або емулятор Android, встановлений і запущений на комп'ютері або ноутбуці
 • Або звичайний смартфон з встановленим на нього офіційним додатком від компанії Вконтакте

Варто зазначити, що використання першого способу кілька ускладнюється зайвими маніпуляціями при використанні емулятора, так як він не завжди працює без збоїв. Що ж стосується дзвінків через офіційне додаток, то вони найчастіше здійснюються без перешкод і з високою якістю зв'язку за умови, що у користувача є доступ до високошвидкісного інтернету за допомогою функції мобільної передачі даних або точки доступу wi-fi.

Чому співрозмовник може не брати трубку?

Відповідей на це питання може бути кілька. Серед найбільш поширених причин, за якими співрозмовник може не відповідати на дзвінок, можна назвати:

 • Банальна відсутність співрозмовника в мережі (внаслідок недосконалості поточної системи іноді навіть надпис «online» на сторінці користувача не може давати гарантії, що в цей момент співрозмовник дійсно онлайн)
 • Проблеми з підключенням до мережі інтернет з боку абонента
 • Наявність на пристрої співрозмовника підключення до мережі, але відсутність самого користувача в безпосередній близькості від пристрою
 • Неможливість відповісти на дзвінок в силу зовнішніх причин (співрозмовник перебуває за кермом і т. д.)

Інша справа, якщо між двома абонентами не встановлюється з'єднання, або кнопки виклику в діалозі, ні на сторінці співрозмовника просто немає. В останньому випадку слід:

 • Оновити програму до останньої версії (старі версії програми просто не підтримували нещодавно з'явилася функцію відеозв'язку)
 • Переконатися в здатності поточної ОС підтримувати функцію відеодзвінка
 • Встановити (у разі його відсутності) Flash Player, адже саме з його допомогою здійснюється відеозв'язок
 • Перевірити власні налаштування приватності і, при необхідності, внести в них зміни

Довідка! При перемиканні під час розмови з мобільної передачі даних на точку доступу wi-fi розривів зв'язку при дзвоні у Вконтакте зазвичай не відбувається.

Як дзвонити по відеозв'язку Вк?

Примітно, що навіть після того, як всі необхідні версії програми будуть встановлені на Android або іншу ОС, необхідно буде активувати послугу відеодзвінків. Коли ця функція тільки з'явилася в соцмережі, додаток повідомляла користувача про нові можливості і відразу ж пропонував здійснити дзвінок, однак, зараз таких повідомлень користувачам не розсилають. Для того ж, щоб активувати функцію, слід:

 1. Знайти в списку своїх друзів користувача, який вже використав цю функцію для аудіо або відео Вконтакте.
 2. Попросити зателефонувати
 3. Відповісти на надійшов дзвінок

Після проведення цих нехитрих операцій функція відеодзвінка стане активною, і користувач отримає до неї повний доступ. Щоб після цього самому зробити дзвінок, йому буде потрібно:

 1. Перейти до діалогу зі співрозмовником, або зайти на його сторінку в соцмережі
 2. Відшукати на екрані кнопку дзвінка (зазвичай вона позначається зображенням невеликий телефонної трубки) і натиснути на неї
 3. Для здійснення відеозв'язку натиснути на відповідну кнопку (зазвичай має вигляд відеокамери)

Якщо після того, як дзвінок буде завершено, інформацію про нього користувач захоче видалити, то зробити це буде досить легко. Для цього достатньо буде перейти в меню діалогу зі співрозмовником, знайти в ньому запису про відеовиклик (як правило, це будуть нижні рядки діалогу), і зазначити їх, клацнути по них лівою клавішею миші. Після того як всі підлягають видаленню записи будуть відзначені, необхідно буде натиснути на значок корзини, який з'явиться над повідомленнями у верхній частині екрана.

Довідка! Як і текстові повідомлення, дані про відео і аудиозвонках зникають тільки в діалозі того користувача, який їх видаляє. Для повного видалення даних його повинні провести обидва співрозмовника.

Знаючи, як здійснити відеодзвінок Вконтакте, користувачі соцмережі можуть насолоджуватися усіма перевагами якісної відеозв'язку, не встановлюючи для цього сторонні додатки.