Ідеї, що можна зробити зі старого ноутбука

Вся техніка має властивість виходити з ладу або морально застарівати. Багато поспішають позбутися прийшли в непридатність приладів. А між тим їм можна подарувати друге життя.

Ваш ноутбук «помер»? Не поспішайте викидати пристрій. Адже в умілих руках і при належній фантазії можна реанімувати техніку.

Знову в строю

Не всі поломки кажуть, що пора купувати новий ноутбук, а старий відправляти на «пенсію» до батькам або бабусі з дідусем. Тому перше, що можна зробити — почистити техніку.

Операційна система Windows славиться своєю «любов'ю» насильно встановлювати непотрібні програми або самостійно оновлюватися до нової версії, не видаляючи старі файли. Цілком очікувано, що після такого техніка починає функціонувати некоректно.

У цьому випадку необхідно скористатися спеціальними програмами, які видалять непотрібні, старі файли, дефрагментируют і очистять реєстру, звільнять місце на жорсткому диску. У деяких випадках може допомогти перехід на більш «легкі» операційні системи, наприклад, Linux.

Довідка. Варто мати на увазі, що альтернативні операційні програми працюють не з усіма додатками або іграми.

Крім цього, необхідно провести ревізію — зняти кришку і почистити його. Якщо буде потрібно, то замініть старі комплектуючі на більш сучасні.

Якщо після цих маніпуляцій пристрій продовжує «зависати», «гальмувати», то його слід використати за іншим призначенням.

Робимо телевізор

Якщо ви не плануєте застосовувати техніку за прямим призначенням, зробіть з неї телевізор. Знадобиться скористатися послугами провайдера, який надає декілька точок доступу. Також потрібно зовнішній тюнер і вихід в інтернет.

Цифрова фоторамка

Креативний, але не дуже витончений спосіб реанімувати ноутбук. Адже для цього виріб доведеться зафіксувати на стіні. Уявіть собі відкритий лептоп, що висить на стіні. Тут, як кажуть — no comments. Тому це варіант «на любителя», оскільки не відрізняється зручністю, ергономічністю.

Аркадний автомат

Якщо сучасний ноутбук не може виконувати основних функцій, його можна використовувати для гри в старі ігри, які призначалися для приставок.

Додаткова точка доступу Wi-Fi

У більшості житлових приміщень є такі місця, де відсутній Wi-Fi, наприклад, веранда або лоджія. За допомогою ноутбука можна істотно розширити зону покриття. Зробити це досить просто на будь-якій операційній системі. Досить завантажити і встановити спеціальний додаток — Switch Virtual Router.

Робимо медіацентр

Варто мати на увазі, що зробити медіацентр можна тільки з сучасних ноутбуків. Причому виходить не тільки функціональний, але і стильний пристрій, тонкий лептоп не займає багато місця, тому його можна приховати за телевізором. Для зручності можна закріпити ноутбук на ковзної рейці пристрою. Далі залишається сісти на диван і насолоджуватися всіма функціями, які пропонує ноутбук або системний блок.

Оригінальний проектор

Віддаєте перевагу дивитися улюблені фільми на великому екрані? Тоді візьміть старий ноутбук, лист картону або ватман, чорний скотч, картонну коробку:

  • аркуш картону або ватман необхідно зафіксувати на стіні, а в коробці вирізати отвір необхідного розміру;
  • помістити екран ноутбука в отвір, закріпити його за допомогою скотча або чорної ізоляційної стрічки;
  • розмістити імпровізований проектор на зручній відстані і можна приступати до перегляду улюблених фільмів.

Довідка. Мінус такого проектора — низька якість трансльованого зображення.

Стаціонарний комп'ютер

Якщо зовнішній вигляд пристрою залишає бажати кращого, а внутрішні деталі нормально функціонують, можна виготовити стаціонарний комп'ютер або «тихий» сервер. Достатньо лише підключити пристрій до монітора комп'ютера.

Планшет

Думаєте не можна зробити зі старого ноутбука сучасний пристрій? Зовсім дарма! Існує кілька способів, що дозволяють досягти задуманого. Найпростіший — замість екрану ноутбука придбати сенсорний дисплей, наприклад, Zmartframe. За допомогою паяльника шляхом нехитрих маніпуляцій його необхідно з'єднати з внутрішніми деталями пристрою. Але варто мати на увазі, що така робота вимагає певних навичок і знання конструкційних особливостей пристрою. Тому впоратися з нею можуть лише професіонали.

Веб-камера

Більшість моделей ноутбука мають штатну відеокамеру. Тому виріб можна використовувати для спостереження за приміщеннями, вулицею. Допоможе в цьому спеціальна програма — ISpy, яку необхідно завантажити та встановити на пристрій.

Зовнішній монітор

Якщо внутрішні елементи конструкції повністю вийшли з ладу, а екран ще нічого, то дисплей можна використовувати в якості основного або додаткового монітора. Необхідно лише акуратно відокремити корпус від рідкокристалічного дисплея.

Робимо Power Bank елементів живлення

Всі ноутбуки оснащені переносними елементами живлення. Часто при неправильній експлуатації акумулятор починає швидко розряджатися. Як правило, він складається з декількох елементів, тому його можна розібрати на складові деталі і самостійно змайструвати компактний мобільний зарядний пристрій.

«Тихий» сервер або зовнішнє сховище даних

Щоб самостійно зробити сервер, знадобиться не тільки встановити кілька спеціальних програм, але і забезпечити виділений IP-адресу. Варіант підходить не всім, адже вимагає не тільки наявності певних навичок, але і вкладення грошових коштів — виділений IP-адреса необхідно сплачувати щомісяця. Але, як варіант оживити ноутбук — ідея непогана. Особливо якщо відвідуваність сервера не буде високою. В іншому випадку можна швидко забити інтернет-канал.

Кухонна книга рецептів

Така «амбарна книга може займати багато простору. Це необхідно враховувати, якщо ви не можете похвалитися просторою кухнею. Якщо підключити до пристрою цифрове телебачення, а для управління використовувати бездротову мишку, то вийде стильна, оригінальна книга рецептів. Ну і «ютубчик» можна подивитися.

Розбираємо на запчастини

Непогане рішення проблеми. Наприклад, можна дістати жорсткий диск і використовувати його в якості зовнішнього сховища даних. З операційною системою справа йде складніше, адже у кожної з них свій форм-фактор та інші індивідуальні характеристики.

Підвести підсумок хочеться самим очевидним варіантом — продажем пристрої, навіть якщо воно повністю вийшло з ладу. Як можна помітити, у світі повно «кулібіних», для яких реанімація та моддінг лептопів — не просто хобі, а схожа на оригінального виду спорту або способу життя. Головне — не забудьте форматування HDD, перш ніж виставляти ноутбук на продаж.