Підставка для ноутбука своїми руками

Ті користувачі, що працюють за ноутбуком в статичній позі, можуть відчувати незручності із-за невеликого розміру корпусу і занадто низького розташування монітора. Крім того, кожному власнику не зашкодить черговий раз подбати про охолодження процесора, так як заводські вентилятори з цим завданням не завжди справляються.

Як зробити підставку для ноутбука своїми руками

Відразу з двома проблемами допоможе впоратися охолоджуюча підставка для ноутбука, зроблена своїми руками – вона допоможе встановити зручне положення пристрою і дасть можливість вставити додаткові кулери під процесор.

В цілому, підставка для ноутбука – це така річ, яку кожен повинен робити під себе, з урахуванням особистих переваг. Показаний нижче спосіб – це всього лише один з варіантів, найбільш зручний і надійний. Необов'язково в точності повторювати всю послідовність дій, достатньо лише взяти основну ідею.

За великим рахунком, поставити ноутбук можна на що завгодно. Людина, в залежності від кількості часу і наявних у доступі матеріалів, володіє можливістю вирізати і скріпити за три хвилини м'яку підставку з шматочків картону, або декілька діб створювати складну систему кріплень і для того, щоб ноутбук щільно сидів і була можливість фіксувати його в зручному положенні.

Що знадобиться

Список матеріалів для створення охолоджуючої підставки під ноутбук для здійснення конструювання тим способом, який описаний тут. Наявність цих матеріалів не є строго обов'язковою умовою, їх легко замінити на такі:

 • Самонарізи – для скріплення між собою складових частин майбутньої конструкції;
 • Дерев'яні бруски, профілі, вагонки – в якості матеріалу для основного корпусу. Якщо вдома є майстерня або просто тенденція конструювати з дерева, то необов'язково купувати нові деталі – потрібно лише пошукати в засіках на наявність залишків дерев'яних елементів. Якщо є можливість обробляти металеві частини, то дерево можна замінити на метал.
 • Лак для дерева (або грунт і фарба для металу) – для того, щоб виріб прослужила довше, його слід захистити від несприятливих умов зовнішнього світу. Відповідно, на додаток до лаку потрібно і кисть.
 • Інструменти для роботи по дереву – фрезер, лобзик або болгарка. Допоможе перетворити заготовки деталі, сумісні один з одним і прибрати зайві кути, задирки тощо.
 • Дриль зі свердлами меншого діаметру, ніж діаметр – дозволить підготувати дерево до вкручиванию скріплюючих елементів.
 • Кулери – додаткові вентилятори для здійснення охолодження системи. Використовувати можна кілька штук, залежно від того, скільки є в доступі – більше означає краще.
 • Блок живлення для кулерів – щоб вентилятори працювали, варто оформити їх підключення до електромережі. Дуже потужний апарат купувати не треба – дванадцяти вольт цілком вистачить.
 • Ізолююча стрічка – для забезпечення ізоляції проводів кулерів.
 • Ножиці – допоможуть відокремити стару ізоляцію.
 • Молекс – засіб з'єднання кулерів та пристрої живлення.
 • Зварювальний апарат (якщо є деталі з металу) – допоможе об'єднати кілька металевих елементів між собою.
 • Шуруповерт або викрутка.

Інструкція: як зробити підставку своїми руками

Покрокова складання підставки для ноутбука з охолодженням:

 • З дерева або металу вирізати дві однакові деталі для створення плоских ніжок. Довжина деталей повинна бути більше ширини ноутбука, висота і кут нахилу підбирається за бажанням. Рекомендується у внутрішній частині «ніжок» виконати довгасті отвори – так конструкція буде легше і зручніше для переміщення. Товщина вибирається на свій смак, занадто тонкі ніжки будуть недостатньо міцними, а товсті залишать менше місця для розташування кулерів.
 • Покрити деталі лаком (для дерева) або послідовно грунтом по металу і фарбою (для металу) і дати їм повністю висохнути.

Увага! Рекомендується накладати фарбу або лак в два-три шари. Це займе більше часу, але і посилить стійкість і надійність покриття. Кожен наступний шар накладається тільки після того, як попередній повністю висох.

 • Вирізати квадрат або прямокутник з металу, дерева, ДСП, фанери або будь-якого іншого матеріалу, який буде служити основою підставки, на яку буде встановлюватися міні-комп'ютер. Сторони цієї майданчики повинні відповідати розмірам майбутніх підставок і бути більше довжини ноутбука.
 • В прямокутнику виконати круглі отвори, відповідні за розмірами габаритами кулерів, придбаних для додаткового охолодження. Якщо вентиляторів придбано багато. Бажано розподілити їх рівномірно. І так, щоб не залишалися місця для саморізів. Після повної обробки цю деталь також слід покрити лаком/фарбою у кілька шарів.
 • Орієнтуючись по розміру попередньої деталі, вирізати чотири елемента з дерева або заліза, які будуть виконувати роль бортиків. Їх наявність додасть пристрою додаткову стійкість, що особливо актуально при створенні підставки з нахилом. Товщина деталей залежить від різниці в довжину і ширину основи і ноутбука, вкрай рекомендується залишити кілька міліметрів вільного простору. В бокових бортах або в передньому і задньому (в залежності від того, де у ноутбука знаходиться отвір вентиляції) слід зробити отвори для того, щоб внутрішній вентилятор міг виганяти гаряче повітря.

Увага! Для більш щільного з'єднання бортиків між собою слід зробити їх кінці не рівними, а скошеними, як у рамок для картин.

Сума градусної заходи суміжних кутів повинна дорівнювати 90. При обробці потрібно прикласти одна до одної деталі зрізами, щоб з них вийшов рівний прямокутник.

 • Покрити лаком (фарбою) кожен з бортиків.
 • Намітити місця для саморізів на кожній з дерев'яних деталей (так, щоб вони щільно прилягали один до одного, і підставка була стійкою), після чого просвердлити дрилем, у якій діаметр свердла менше, ніж у саморізів, отвори в зазначених місцях. Така міра значно знизить ймовірність того, що деревинка лопне при укрученні саморізів.
 • Прикрутити вентилятори на колишні місця. Саморізи потрібно кріпити шапочкою вгору, в сторону ноутбука. Лопаті повинні бути розташовані так, щоб виводити повітря
 • Дроти від кулерів слід все з'єднати з блоком живлення через молекс. Тут знадобляться ножиці і ізолююча стрічка, щоб закрити оголені місця контактів. Роботу вентиляторів слід перевірити, щоб пересвідчитися в тому, що все зроблено правильно.
 • Зібрати всю конструкцію і скріпити її саморізами. Всі капелюшки повинні дивитися назовні, щоб гострі кінці залишалися всередині і не дряпали ноутбук або пальці.

Рекомендація

Безпосередньо перед складанням підставки рекомендується як слід продумати конструкцію підставки, виміряти габарити ноутбука і накидати креслення майбутнього творіння. Дуже корисно заздалегідь визначитися з розмірами кожної з деталей, а також їх кількістю. По можливості бажано накидати графік роботи, щоб впоратися швидше: наприклад, поки одна деталь, покрита лаком, сохне, вирізається і обробляється інша, доводяться до розуму кулери і т. д. Правильна організація роботи дозволить виконати її швидко і якісно.