Вважається ноутбук ручною поклажею у літаку

Всі знають про вимоги до оформлення багажу і ручної поклажі при проходженні реєстрації на рейс літака. Для цього доводиться стояти в черзі, пройти кілька ліній контролю, щоб спокійно пройти до посадки. Перевірка є тривалим процесом, але безпека під час польоту набагато важливіше, тому варто витратити час.

Щоб процес проходження пунктів огляду та оформлення особистих речей не утруднював вас, варто прочитати інструкції, де вказані правила і вимоги, що пред'являються до перевозиться речей. Це значно заощадить час і дозволить вам взяти в салон необхідні дозволені речі. У нашій статті ми розберемо питання перевезення ноутбука. По даній темі у людей виникає безліч питань, пов'язано це в першу чергу з частою зміною умов.

Ноутбук — ручний багаж або багаж

Практично у всіх авіакомпаніях згідно з установленими правилами ноутбуки та інші технічні засоби вважаються ручною поклажею — тобто їх можна брати в салон. Але в британських і американських компаніях це забороняється у зв'язку з можливістю здійснення терористичних дій (особливо для пасажирів з країн, де сповідують іслам).

Є ряд причин, по яких не варто здавати обладнання в багажне відділення, серед них можна виділити наступні:

  • у багатьох випадках фіксується недбале ставлення працівників до багажу пасажирів, що може привести до поломки або виходу з ладу пристрою;
  • адміністрація в ряді випадків не несе відповідальності за загублені речі при транспортуванні, тому за втрату речей ви не отримаєте компенсацію;
  • особливу небезпеку представляють акумулятор Li-Ion, які можуть легко нагрітися і запалати в багажному відділенні, що може нести загрозу для всього перельоту.

Виходячи з цього, компанії встановлюють за правило брати техніку в салон, щоб убезпечити оточуючих людей, а також не переживати про можливість втрати або крадіжки дорогої речі.

Увага! Пункти, зазначені в вимогах, зазнають щорічні зміни і поправки. Вони зачіпають параметри роботи і технічні характеристики обладнання, при цьому загальний принцип зберігається. Однак варто переглядати вимоги перед запланованим польотом.

Упаковка і порядок огляду

Оскільки ноутбук доведеться взяти з собою в салон, авіакомпанії пред'являють особливі вимоги до його упаковці. Їх необхідно знати, тому зверніть увагу на наступні пункти:

  1. Технічний пристрій необхідно перевозити в спеціальній сумці або кишені, які підходять за розмірами до даної моделі.
  2. Сумка не повинна мати гострих предметів та деталей, гачків, замків, ланцюжків.
  3. Якщо ви несете ноутбук у відповідному чохлі, на лінії огляду його доведеться викласти і помістити в спеціальний відсік або кошик.
  4. При використанні спеціальної комп'ютерної сумки, достатньо буде її розкрити і не діставати всі комплектуючі елементи, покажіть все у відкритому вигляді співробітникам огляду. Цей варіант можливий тільки при правильному розташуванні всіх елементів всередині сумки.

Увага! Більш детально правила і вимоги можна заздалегідь дізнатися у співробітників компанії перед запланованим польотом.

Правила користування ноутбуком у літаку

Якщо вам вдалося пронести в салон технічний засіб, варто пам'ятати про особливі правила його використання. Під час польоту хочеться скоротити час і цікаво провести його, але є ряд вимог і заборон, до числа яких відносяться наступні:

  1. Не укладайте техніку на багажні полиці — це може призвести до падіння і поломки, а також заподіяти травму.
  2. Не варто використовувати пристрій під час зльоту, посадки, набору висоти, зниження і маневрування повітряного судна. Вихідний сигнал може викликати перешкоди в обладнанні літака.
  3. Також є певна вимога до заряду акумулятора — він не повинен становити більше 30%.

При порушенні відповідних вимог співробітники авіакомпанії має право вимагати вимкнути всі електронні засоби до моменту повної посадки. У випадку відмови особою виконувати вимоги на нього може накладатися штраф. Виняток становлять пристрої, що забезпечують життєдіяльність організму — їх не забороняють відключати.