Як користуватися епілятором, щоб волосся не вростали

Вростають волосся не тільки виглядають неестетично, але і доставляють фізична незручність. Шкіра над фолікулом запалюється, червоніє, свербить. Особливо актуальна проблема врослого волосся для тих, хто користується епілятором або станком в домашніх умовах.

Під час таких процедур видаляється лише частина волоса, цибулина ж залишається недоторканою. Волосся може рости. Але оскільки після регулярних процедур вони стають все більш слабкими, а епітелій над ними більш сухим і грубим, волоски можуть змінити напрямок свого зросту – вони будуть рости всередину або убік, або піднімуться на поверхню і, загнувшись, уростуть в епітелій – з останньою проблемою часто стикаються дівчата з особливо ніжною і тонкою шкірою.

Особливості використання епілятора для запобігання вростання волосся

Як користуватися епілятором, щоб волосся не вростали? Прилад потрібно використовувати чітко по інструкції. Основний принцип – його тримають до поверхні тіла під кутом 90°. Обробку починають з невеликих ділянок, потім переходять до великих.

Модель епілятора може бути не призначена для видалення вологого волосся, в цьому випадку перед процедурою розпарену шкіру треба добре обсушити рушником.

До процедури використовуйте насадку-пілінг. Її можна замінити скрабами-абразивами, на основі кави або подрібнених абрикосових кісточок. Але сама насадка дуже корисна, до того ж економить час.

Існують моделі зі змінними насадками, які дозволяють якісно відлущити шкіру після проведення процедури.

ВАЖЛИВО. Якщо під час процедури хворобливі відчуття занадто яскраво виражені, слід відмовитися від видалення волосся епілятором і підшукати інший спосіб.

Як доглядати за шкірою до і після застосування пристрою

Які функції епілятора допоможуть запобігти вростання волосся? Догляд до і після — це ключовий момент у боротьбі з вросшими волоссям. До процедури досить дотримуватися простих правил:

 1. За добу до процедури не варто використовувати жирний живильний крем або масло, тільки добре всмоктуються легкі зволожуючі емульсії.
 2. Волоски перед процедурою потрібно підняти. Для цього користуються скрабом. Бажано поєднувати послідовно два – більш грубий і більш дрібний. Перший обов'язково потрібно тим, хто часто носить колготки або дуже тісні облягаючі джинси. Такий одяг не тільки щільно приминає волоски на шкірі, але і сприяє підвищеній сухості та огрубінню епітелію. Дуже грубим скрабом бажано скористатися за 2 дні до процедури. Можна якісно відшліфувати потрібну ділянку мочалкою.
 3. Безпосередньо перед процедурою потрібно добре розпарити тіло. Тепла ванна розширює пори, що дозволяє позбавитися від небажаної рослинності більш якісно. Після ванни шкіру насухо підсушують рушником.
 4. Занадто довгі волоски слід підстригти. В інструкції до эпилятору завжди вказано, яка довжина є допустимою. Волоски не повинні бути дуже короткими.

УВАГУ. Іноді рекомендується обробляти шкіру до епіляції спиртом. Це знезаражує, попереджає микровоспаления. Проте спирт сильно сушить епітелій, роблячи його більш уразливим. Така обробка підійде тільки жінкам з дуже щільною, схильної до жирності шкіри.

Догляд за шкірою до і після епілятора, щоб волосся не вросли: після процедури використовують лосьйони, що уповільнюють ріст волосся. Але можна використовувати будь-які засоби, що знімають роздратування. Деякі жінки успішно використовують чоловічі гелі і креми після гоління. Вони дійсно здатні якісно охолодити і заспокоїти шкіру. Але підійдуть тільки жінкам з щільною шкірою. Не рекомендується використовувати кошти зі спиртом! В цілому засіб для догляду за тілом після депіляції слід підбирати тільки індивідуально, враховуючи особисті особливості. Крем або лосьйон повинен бути:

 1. Легким, добре впитывающимся.
 2. Якісно ублажающим шкіру.
 3. Ефективно знімає роздратування.

А це можуть бути навіть аптечні або дитячі креми з пантенол, алантоїн, або чистий гель алое-віра.

Профілактика вростання волосся від епіляції

Що робити, щоб після епілятора не вростали волосся? Заходи профілактики:

 1. Якщо ви часто носите колготки або щільно облягаючі джинси, ризик вростання волосся підвищується. Їх не слід надягати відразу після процедури, особливо це стосується синтетичних тканин.
 2. Після видалення волосся щоб попередити запалення найчутливіші ділянки обробляють дезінфікуючими засобами: саліцилова кислота, хлоргесидин.
 3. Ретельно підбирають уходовую косметику, роблячи упор на пілінг-скраби, креми, знімають стрес. Перевагу слід віддавати легким консистенцію: тоніки, емульсії, молочко.
 4. Протягом доби після процедури не слід піддавати шкіру стресу: не зволожувати, не мочити, не засмагати.
 5. Подразнення можна обробити точково спиртом, щоб уникнути розмноження бактерій.

ВАЖЛИВО. Між процедурами епіляції слід ретельно доглядати за тілом. Як мінімум 2 рази на тиждень користуйтеся скрабами і зволожуючим кремом. Еластична, добре сяюча шкіра – найкраща профілактика вростання волосся.

Іноді проблему врослого волосся недооцінюють. Проте профілактика – краще лікування. Дотримання нескладних правил, наведених вище, не тільки попередить проблему, але і дозволить зберегти красу шкіри.