Принтер друкує половину сторінки

Принтер є периферійним пристроєм, що підключається до комп'ютера для взаємопов'язаної роботи. Основне його призначення полягає в перетворенні електронних файлів і документів та подальшому виведенні на паперовий носій. З його допомогою користувачі можуть роздруковувати будь-які обсяги текстів та графічної інформації. Використання сучасних розробок та отримання доступу до мережі Інтернет поліпшило якість роботи і підвищило продуктивність техніки.

Для першого підключення і використання досить прочитати інструкцію і керівництво по експлуатації, яке йде в комплекті з купованої технікою. Але іноді користувачі стикаються з несправностями при спробі роздрукувати тексти. У такому випадку варто знайти додаткову інформацію з теми, щоб самостійно усунути неполадки.

Причини й рішення

Існують різні види несправностей, які діляться на дві основні групи: механічне пошкодження складових елементів системи і збій у налаштуваннях програмного забезпечення. До першої категорії відносяться наступні проблеми:

 • Пошкодження принтера і основний панелі управління. В результаті цього обладнання не може здійснювати повноцінної роботи.
 • Перетирання проводів, використовуваних для підключення до джерела живлення і комп'ютера.
 • Поганий стан датчиків на корпусі картриджа або поломка спеціальних чіпів, необхідних для розпізнавання комп'ютером.
 • Неправильна установка елементів у відповідний відсік.
 • Скупчення бруду, засохлої фарби і сторонніх елементів усередині пристрою.

Зазвичай даний вид неполадок досить легко усунути самостійно, не вдаючись до допомоги майстра. При збої в програмі провести самостійну діагностику і рішення не завжди виходить. Можливо, причинами для припинення роботи послужили такі проблеми:

 • Неправильне підключення і установка програмного забезпечення з набором драйверів.
 • Використання застарілої версії драйверів.
 • Неправильні налаштування для роботи принтера, можливо, виставлений автономний режим або заборона на друк.
 • Вірусне ураження системи, що викликало збій у основних функціях.

У такому випадку необхідно звернутися в спеціалізований сервісний центр, де вам швидко нададуть допомогу щодо діагностики та усунення проблем, що виникли.

Важливо! Не здійснюйте самостійний ремонт або заміну компонентів техніки, щоб зберегти право на безкоштовну діагностику та усунення помилок по гарантії.

Чому принтер друкує тільки до середини?

Однією з найбільш цікавих і незрозумілих проблем при роботі з принтером є роздруківка половини тексту. При цьому виведене відображення зберігає гарну якість, але половина кожної сторінки залишається не заповнена. В такому випадку користувачу варто знати джерело виникнення даної проблеми і правильні дії для його усунення.

Спочатку розглянемо варіант, коли роздруковується лише верхня частина сторінки. Для початку спробуйте після роздрукованого наполовину листа запустити друк ще однієї сторінки. Якщо роздруківка не здійснюється, швидше за все, у вас закінчилися чорнило. Просто заправте картридж для відновлення роботи. Якщо це не допомогло, причину варто шукати у налаштуваннях формату друку.

 1. Найбільш часто зустрічається дана ситуація при включенні економного режиму на принтері. Досить просто відключити цю функцію, після цього аркуші будуть роздруковуватися цілком.
 2. У ряді випадків може бути включена неправильна установка формату друку. Згадайте останній сеанс друку та установки, що використовуються при цьому. Зайдіть в вид документа та виберіть стандартний формат аркуша А4. Це має допомогти налагодити роботу техніки.
 3. Також виведення тексту на половину паперового аркуша можливо у випадку неправильного вибору орієнтації сторінки при друці.

Важливо! При роботі з різними форматами і розмірами слідкуйте за тим, щоб використовується папір відповідала заданим параметрам.

В даному випадку можна точно усунути причину відсутності чорнила, оскільки відображення тексту з'являється після середини аркуша. Швидше за все, причини виникнення такої несправності полягають в описаних вище збої при настройках і форматування. У даному випадку підхід до вирішення проблеми нічим не буде відрізнятися. Перед роздрукуванням файлу зайдіть в параметри і відрегулюйте потрібні показники нанесення відбитка на паперовий носій.