Монтаж електричних котлів

Щоб забезпечити себе і свою сім'ю як опаленням, так і забезпечити гарячою водою, відмінним варіантом буде встановлення електрокотла. Це пояснюється і компактністю, універсальністю і практичністю. Тому користування даним видом сучасної технології приносить оточуючим виключно користь.

Специфіка монтажу електричних котлів

Незважаючи на те що змонтувати конструкцію не складає особливих труднощів, до того ж це можна зробити в будь-якому бажаному місці, все ж особливості в собі приховує кожен прилад. І саме їх необхідно знати і враховувати.

 1. Як правило, виробники випускають агрегат без вбудованого бойлера. І виконання здійснюється в настінному варіанті.
 2. Щоб забезпечити приміщення гарячою водою, знадобиться електричний обігрівач.
 3. Попередньо потрібно потурбуватися про надійності і стійкості стіну, на яку в подальшому буде прикріплюватися котел.
 4. Забезпечення доступності також вважається важливим моментом. В разі чого, кваліфіковані майстри повинні мати прямий доступ до приладу.

Технічні вимоги по установці електричних котлів опалення

В цьому аспекті теж існують свої нюанси, до яких настійно рекомендується дотримуватися.

 • Перед установкою слід зробити стяжку з бетону товщиною не менше 70 міліметрів і закріпити на нижню з них саму конструкцію. Це пояснюється високим ваговим показником.
 • Для того щоб тривалість роботи була максимальною, потрібно підключити балансувальний клапан, який буде регулювати обсяг теплоносія і вибирати самий економічний варіант режиму.
 • Чимало важливим елементом є димар, що вимагає особливої уваги. Його частина, яка виходить через горище, повинна утеплятися. А всередині — вкладиш з нержавійки. Крім цього, бажано зробити ділянку для збору конденсату.
 • Розширювальний бак і котел повинні з'єднуватися запобіжними лініями.

УВАГА! На них заборонено робити установку різних клапанів і кранів.

 • Щоб запобігти зворотний тиск у трубі системи подачі води, необхідно спорудити захист.

Можливі схеми підключення електричного котла опалення в приватному будинку

Для настінного і підлогового видів початку інструкції буде дещо відрізнятися. Спочатку розберемося з першим з них. Щоб зробити установку агрегату рекомендується здійснити наступні дії у цьому ж порядку:

 1. Для початку слід зробити розмітку. Дотримуйтеся фактом, що котел повинен знаходитися якомога далі від системи водопроводу.
 2. Просвердлити дрилем зазначені отвори.
 3. Далі потрібно прикріпити профіль і настановну планку. Візьміть дюбелі і з'єднайте до них саме пристрій.

ВАЖЛИВО! апарат повинен щільно прилягати до стіни, яка, в свою чергу, без праці зобов'язана його витримувати.

Підлоговий вигляд:

 1. Для початку металева підставка повинна бути прикручена до підлоги.
 2. Потім вивести індивідуальну лінію для подачі енергії і провести заземлення, попередньо зробивши центр для цього: з'єднання штирів, заглиблений у землю, з арматурою.
 3. Необхідно вибрати певний перетин і провести його кабель до котла.
 4. Поруч з конструкцією потрібно встановити прилад захисного відключення і окремо провести датчики для регулювання температури таймер.
 5. При відсутності розширювального бака і електричного насоса необхідно здійснити їх монтування.
 6. Скріпити все три елемента системи: бак, насос і котел. Для цього потрібні будуть металеві труби.
 7. І, отже, можна приступати до монтажу: перекривання води і налагодження агрегату до трубопроводу, а далі до водопостачання.
 8. Тепер можна перевіряти працездатність і усунути повітря, що знаходиться всередині.

Можливі схеми підключення котла в квартирі

Загалом, принцип встановлення практично не відрізняється від попередньої схеми.

Головне — всього лише правильно провести з'єднання всіх елементів один з одним і включити живлення.

Установка електричного котла: покрокове керівництво

Перед початком процесу потрібно підготувати всі необхідні інструменти. До них відносяться:

 • дриль;
 • муфта;
 • труби;
 • кабелі;
 • монтажна планка;
 • інструкція та металовироби.

Монтаж електричного котла

Як вже було вище згадано, перед монтуванням слід упевнитися, що стіна готова витримати подальший вантаж. Тому слід поставитися до цього питання серйозно, тим самим вибравши надійне місце. Також установка повинна бути без різних перекосів. Щоб цього не допустити, рекомендується використовувати будівельний рівень. Що стосується матеріалу, з якого повинна бути виконана стіна, так це негорючий. Для даного етапу застосовується монтажна планка. Значущим вимогою є запірна арматура на відрізку, який знаходиться відразу ж після розширювального бака. Встановлювати сам прилад найкраще в нову систему. У разі коли контур вже є, то потрібно провести ретельне промивання. Для цього слід використовувати спеціальні засоби.

Обв'язка настінного електричного котла

Цей аспект включає в себе наступні кроки, які слід виконати:

 1. Циркуляційний насос. Цей компонент здатний забезпечити вам зручність при переміщенні теплоносія. Це відбувається з опалювального контуру. Саме завдяки цьому елементу забезпечується теплом усі опалювальні предмети системи.
 2. Розширювальний бак. Він потрібен для того, що брати все зайве від теплового носія в разі надмірного перегрівання. В іншому результаті подій — якщо його не встановлювати — висока ймовірність раптового розриву труб, за рахунок чого відбудеться капітальне пошкодження.
 3. Запобіжний клапан. У приладу особливе призначення в аварійних ситуаціях. Надлишкова маса, яка виходить із теплоносія, блискавично стравлює в каналізаційний центр.
 4. Автоматичний відвід повітряної атмосфери. Якщо систему не забезпечити таким спорудою, то циркуляція буде проходити з труднощами і з супроводом характерних шумів і звуків. Так як виведення повітря з контуру не буде самостійно забезпечуватися.
 5. Манометр. За допомогою нього можна аналізувати і регулювати рівень тиску, що знаходиться у всій системі опалення. Показник повинен дорівнювати приблизно на 4 бар.

Підключення котла

Для початку слід пам'ятати, що підключаються до розетки прилади, у яких потужність не більше, ніж 3, 5 кВт. А якщо ж пристрій з параметрами менше 7 кВт, то варто придбати розподільний щиток. При трифазній системі з котлами більше восьми кВт приєднання доступно тільки при електричній мережі дорівнює 380 Вт. Крім цього, можливе придбання окремого автомата. Кабель повинен обладнуватися вимикачем, відстань між якими має прирівнюватися в три міліметри. Після цього можна здійснити підключення і перевіряти справність усієї арматури.

ДОВІДКА! Перевіряти на справність обов'язково. Всю конструкцію бажано перевести в режим «закрито». Перед виходом в агрегат слід встановити фільтр на звороті. Заключним етапом є заповнення котла і перевірка на герметичність.

Як краще робити обв'язку електрокотла

В останні роки все більше популярним серед споживачів стає поліпропілен. Це пояснюється високою доступністю і бюджетним варіантом. До переваг також можна віднести:

 • тривалий термін експлуатації;
 • стресостійкість до агресивних ситуацій;
 • відсутність нальоту на внутрішніх сторонах стінок.

Крім перерахованого, такий матеріал здатний створювати контур для самих різних конструкцій. Існує два варіанти самої обв'язки: природний і з примусовим переміщенням. Перший з видів являє з собою просте споруда без насоса. Він найчастіше використовується для обігріву приміщень з невеликою площею. Для котельні відмінно підходить цей спосіб, так як самостійно це зробити не складе праці. Ті люди, які є домовласниками, слід задуматися про другому варіанті, так цей він дозволяє здійснювати саморегулювання. Однак потрібно надійне джерело енергії і час на періодичну балансування. А при трапилися пошкодженнях доведеться викликати спеціальну бригаду, так як тільки вона впорається з усуненням неполадок.

Правила безпеки при підключенні електричного котла в будинку

Безумовно, мало того, що треба знати докладно всі етапи процесу. Потрібно пам'ятати всі вимоги, які зможуть захистити вас і оточуючих людей від небажаних наслідків недбалості.

 • Вимкнення електроенергії перед початком всіх дій обов'язкове.
 • Настійно рекомендується дотримання певної відстані. У цей момент входить: проміжок від корпусу до стін дорівнює не менше п'яти сантиметрам, до стелі більше 80 см, до підлоги не менше ніж 50 см і така ж величина до оточуючих труб.
 • Мережа зобов'язана бути трифазної. Завдяки цьому, знизиться навантаження електричної проводки. У випадку з використанням однієї фази, компонент може не витримати і зайнятися.
 • Варто не забути про герметичність. А також про захист від води. Заздалегідь бажано знати, що це може статися за рахунок попадання конденсату або ж при пошкодженні трубопроводу. Тому бажано придбати спеціальну гофру на кабель, яка буде гарантувати безпеку як від поломок, так і від можливих пожеж.

Враховуючи представлені поради і керівництва, зробити самостійний монтаж не складе праці.