Дизельне паливо в котлі чи небезпечно це?

Багато власників заміського житла стикаються з проблемою організації опалення в будинку, мабуть, найпростіший спосіб — це пристрій дров'яної або вугільної печі, але використання таких печей досить клопітка справа, електричні системи досить боляче б'ють по кишені, а до газу, не завжди вдається підключитися. Тому багато з них починають замислюватися про встановлення опалення з використанням дизельного палива.

Можна топити дизельним котлом в приміщеннях?

Виникає безліч питань, і один з них, а наскільки обігрів може нести небезпеку, а також безпечно їх експлуатувати їх в домашніх умовах.

Так, звичайно, невеликий ризик є дотримання певних правил, він зводиться до нуля.

Тобто перед установкою котла необхідно з ними обов'язково ознайомиться і ретельно дотримуватися на всьому протязі використанні дизельного котла.

Перед установкою котла потрібно підготувати спеціальне приміщення. Стіни в ньому мають бути викладені з цегли або бетонних блоків, на поверхню стін наносять штукатурку або облицювальну плитку. Відстань між підлогою і стелею не повинно бути менше 2500 мм.

Ємність з паливом може бути встановлена і розміщена безпосередньо в котельні, потрібно дотримати дві умови:

 1. Вона повинна бути втоплена в грунті, це позитивно відображається на пожежну безпеку, в той же час забезпечується захист від замерзання в зимовий час. Запас палива, який зберігається в приміщенні не повинен перевищувати 900 л.
 2. Котел встановлюють на фундаментне основу, що підноситься над основним фундаментом на 200 мм. Верхня частина повинна бути вирівняна по горизонталі.
 3. Підключення паливної лінії до котла виконується через систему паливних фільтрів. При установці двоконтурних котлів необхідно виконати обв'язку котла системою водопостачання.
 4. Після установки котла виконують установку паливної ємності.
 5. Нормальна робота без наявності системи димоходу неприпустима.
 6. Закінчення робіт ознаменується випробувальними та пусконалагоджувальними роботи.

Приміщення в якому встановлений котел, повинно бути обладнане припливно-витяжною вентиляцією.

Дотримання правил монтажу — це півсправи, крім цього, необхідно забезпечити правильну роботу пристрою, тобто котел повинен експлуатуватися з дотриманням відповідних правил.

Крім перерахованих вище вимог приміщення котельні повинно відповідати наступним нормам. Котел повинен бути автоматизований, тобто він повинен бути оснащений контролером, датчиками та регуляторами температури. Комплекс установленого обладнання повинен забезпечувати роботу в повністю автоматичному режимі.

Все обладнання та прилади повинні бути підключені з дотриманням вимог пожежної та екологічної безпеки. Припустимо підключення пристроїв, які відповідають всім вимогам Ріс технагляду і має документи, які це підтверджують відповідність. Можна топити дизельним котлом в приміщеннях?

Влаштувати опалення з застосуванням дизельного котла в будинку цілком можливо, при дотриманні правил, зазначених вище.

Як влаштований дизельний котел для опалення приміщень

Котел для опалення приміщень досить просто влаштований. Автоматика управління та контролю забезпечує ефективну і безпечну роботу устаткування. Опалювальне обладнання на дизельному паливі влаштовано точно так само, як і газове.

Єдина відмінність — це пристрій пальника. Багато компаній — виробники освоїли випуск комбінованих пристроїв, які можуть працювати і на солярном паливі, і на газу. Тобто, для переведення на інший вид палива досить поміняти пальника.

Де потрібно зберігати паливо для дизельного котла

Паливо, необхідне для роботи котла допустимо зберігати у приміщенні але, не більше 900 л. Крім цього, припустимо влаштовувати сховище поруч з котельнею. На території нашої країни має чинність СП 41-104-2000, нормирующий вимоги щодо розміщення паливного сховища.

Ті власники осель, які застосовують солярку для опалення, часто застосовують ємності для його зберігання, встановлені вертикально. Їх ємність становить від 800 до 2000 л. якщо потрібно влаштувати сховище більшого обсягу, то ці ємності пов'язують між собою за допомогою трубопроводу. Завдяки реалізації такої схеми збільшується час роботи опалювальної системи на однієї заправки.

Такі баки, можуть бути виготовлені з полімерних матеріалів, або з металу. Промисловість освоїла випуск баків для підземного зберігання палива. Але такі баки можуть бути встановлені і на вулиці. Але для цього його потрібно утеплити, інакше паливо загусне і робота котла зупиниться.

Опалення на дизельному паливі: плюси і мінуси

Обладнання на дизельному паливі володіє набором незаперечних переваг, серед яких можна віднести наступні:

 • Високий ККД. Згоряння дизельного палива забезпечує достатню кількість теплової енергії. ККД, становить 90%.
 • На ринку запропоновано широкий асортимент подібного обладнання.
 • Мале споживання електричної енергії, необхідної для забезпечення роботи автоматики управління і насосів.
 • Відносна дешевизна і доступність.

При підборі котельного обладнання споживач повинен врахувати і те, що такі пристроїв відрізняються певними недоліками, до яких можна віднести:

 • Паливо повинно відповідати ряду досить жорстких вимог.
 • Оснащення спеціального приміщення.