Потужність фена

Під потужністю фена мається на увазі швидкість подачі повітря. Від неї залежить, наскільки швидко будуть висушені волосся. Тому потужність – один з головних показників, який слід враховувати при придбанні фена.

Якої потужності бувають фени

За цим параметром виділяють 3 категорії:

 • малопотужні;
 • побутові;
 • професійні.

Малопотужні пристрої – хороший варіант для подорожей, за що їх прозвали «дорожніми». Їх характеристики:

 • компактні, складні, легкі – зручно брати в дорогу, без проблем поміщаються в дорожню сумку, рюкзак або багажне відділення;
 • потужність не перевищує 1500 Вт, а деякі мають лише 400-600 Вт, не призначені для тривалого використання, швидко перегріваються;
 • не мають насадок, оснащені мінімальною кількістю функцій (не більше двох режимів).

Дорожні варіанти коштують недорого, енергії споживають небагато. Тому, з точки зору економії, вони є найбільш вигідним варіантом.

Деякі моделі працюють від батарейок, що полегшує їх експлуатацію. При цьому відсутність функцій і насадок дозволяє використовувати малопотужний фен виключно для сушіння волосся, причому повільної.

Побутові або стандартні моделі призначені для регулярної домашньої експлуатації. Їх характеристики:

 • легкі, не громіздкі – ними зручно маніпулювати в процесі сушіння;
 • потужність в діапазоні 1600-1800 Вт – цілком вистачає на сушку пасм середньої довжини;
 • мають зручну ручку і різні датчики, які підвищують зручність роботи з приладом.

Великою кількістю функцій побутові пристрої похвалитися не можуть. Але все ж деякі моделі комплектуються додатковими насадками і функціоналом. Це дозволяє налаштувати комфортну температуру і красиво укласти волосся, не вдаючись до послуг перукаря.

Побутові пристрої є найбільш затребуваними для самостійної експлуатації. Перемикачі режимів і ручка реалізовані таким чином, щоб їх можна було легко знайти на дотик. Але довго користуватися ними не рекомендується, так як можуть перегрітися.

Професійні прилади призначені для перукарень. Їх характеристики:

 1. Масивні (важать 400-800 м), надійні. Зазвичай їх виготовляють з міцного термостійкого пластику і оснащують захистом від перегріву. Можуть працювати тривалий час без перерви.
 2. Мають багатий функціонал і комплектацію – режими, насадки, змінні фільтри.
 3. Потужність від 2000 Вт.

Недолік професійного інструменту – в ергономіці. Його зручно тримати перукаря, так як ручка і кнопка адаптовані під роботу фахівця. А якщо сушити волосся вдома самостійно, руки швидко втомлюються від великої ваги приладу.

Професійні моделі коштують дорого і споживають багато електроенергії. Але негативні моменти з лишком покриває той факт, що ними можна швидко висушити довгі густі локони, а також зробити гарну укладку.

ДОВІДКА! Користуватися щодня професійним феном шкідливо для волосся. Вони швидко стають ламкими і сухими.

Фен якої потужності вибрати

Чим сильніше потужність фена, тим швидше сушаться волосся. Але покупка професійних моделей для домашнього використання не завжди виправдана.

В цілому, слід вибирати залежно від типу волосся:

 1. Власникам ламкого, сухих локонів, ослаблених численними фарбуваннями або хімічною завивкою, перевагу варто віддати малопотужним моделей до 1200 Вт. Вони довго сушать, зате не завдають додаткової шкоди.
 2. Чоловікам і жінкам з короткою стрижкою підійде фен потужністю до 1500 Вт. Професійні моделі швидко висушать короткі пасма, але не вкладуть їх так, як хотілося б.
 3. Середнім або довгим, густим і щільним волоссю оптимальним буде побутовий фен 1600-1800 Вт. В комплект базових моделей для домашнього використання входить насадка-дифузор, дозволяє створювати хвилі і кучері.
 4. Для щоденної укладки можна вибрати професійний варіант. Але його застосування доцільно при наявності хоча б мінімальних навичок перукаря. Використовувати такий прилад необхідно в поєднанні з термостійкими засобами.
 5. Якщо телефон буде використовуватися відразу декількома людьми, здобувати рекомендується варіант з можливістю перемикання режимів. Це дозволить всім настроювати прилад на свій розсуд.

УВАГА! Найбільш популярним і зручним для домашньої експлуатації є побутовий фен потужністю до 2000 Вт.

Навіщо потрібно перемикання потужності

У багатьох сучасних моделях реалізована можливість перемикання потужностей. Швидкість подачі повітря встановлюється шляхом перемикання тумблера в необхідне положення. У стандартних фенах передбачено 3 режими швидкості:

 • високий – для сушіння занадто мокрих пасом;
 • середній – звичайна сушіння;
 • низький – для укладання.

Професійні моделі часто оснащені не трьома, а шістьма швидкостями подачі повітря. Це забезпечує індивідуальний підхід до кожного клієнта.