Можна сушити будівельним феном волосся?

Терміново потрібно виходити на роботу, красиві локони ще не висохли, а улюблений фен зламався і не хоче виручати в скрутну хвилину? У момент безвихідній ситуації починаєш озиратися по квартирі і придумувати, чим можна його замінити. Підійде будівельний фен?

Чому взагалі виникає це питання

Допитливий розум постійно шукає аналогії і нові шляхи вирішення проблем. Побутовий і будівельний фен працюють за одним принципом: тени здійснюють нагрів повітря, потім він видувається під напором. Отже, ми починаємо примірятися досвідченим оком до другого варіанту, прикидаючи, як його включити в розетку. Зупиніться! З технічної точки зору — це два різних апарату. У них абсолютно різні призначення, а начинка схожа лише на перший погляд, значно відрізняючись в основних деталях.

Розберемо наш звичайний фен для укладання пасом

Розбір відбуватиметься віртуально, викрутка нам не знадобиться. Згадуємо технічні особливості:

 1. Температурний максимум залежить від потужності апарату. Наворочені моделі можуть видавати значення аж до 120проЗ, а чим ближче присуваються волосся до сопла, тим буде гаряче!
 2. Оптимальна відстань для сушіння локонів це приблизно 15-20 див. Дотримуючись правил безпеки, ми зберігаємо структуру і не псуємо шевелюру гарячим повітрям.
 3. На відстані 15 см температура приблизно 60-70проС в залежності від моделі. Вона терпима, не викликає дискомфорту і допомагає добре просушити навіть самі густі волосся. Володарки тонкого і ослабленого локонів намагаються ще більше знизити нагрів, активно користуючись навіть холодними режимами.

В принципі, для укладання вистачить і 50 градусів. Але потрібно пам'ятати, що процедура веде до пересушування шкіри голови, лупи і ламкості волосяного покриву. Щоб захиститися від шкідливих наслідків, використовуються спеціальні засоби, пінки і відновлюють маски.

Природний спосіб сушіння збереже блиск і здоров'я, головне – не терти рушником.

Особливості будівельного побратима

Найпростіші і дешеві варіанти видають 400-600проЗ, а більш наворочені агрегати з легкістю видають 600-800! Відчуйте різницю... Сфера застосування:

 • розм'якшення грунтовки, лаку та фарби для швидкого видалення з поверхні;
 • нагрів ізоляції з термоусаживающим ефектом;
 • просушування шпаклювання, облицювання та іншого;
 • пайка мікросхем з безліччю ніжок;
 • розігрів плати для простого зняття деталей;
 • запресовування;
 • дезінфекція дерев'яних елементів;
 • зварювання гарячим повітрям лінолеуму, плівки, брезенту і так далі.

Вам ще хочеться провести експеримент і посушити голову? Боюся уявити, що трапиться при впливі навіть мінімальних 400 градусів! Мабуть, такий дивний метод можна використовувати лише два рази: перший і останній.

Як швидко висушити волосся без фена

Виникає логічне питання: «Що робити, якщо голова мокра, потрібно виходити на вулицю, а прилад для укладання більше не працює?» Поділюся перевіреними рецептами, як красиво вийти з ситуації:

 1. Промокніть пасма по всій довжині паперовими рушниками. Акуратними рухами дозвольте воді вбратися, тільки не перестарайтеся і не тріть! Як варіант, можна використовувати рушничок купуються з мікрофібри.
 2. Розчешіть шевелюру гребінцем з отворами. Таку річ я придивилася дуже давно у перукаря. Скелетна гребінець дозволяє повітрю проходити між пасмами, прискорюючи процес сушіння.
 3. Потрясіть головою! Уявіть себе рокером на концерті. По-перше, забезпечите себе хорошим настроєм, а по-друге, повітря зі свистом проходити між пасмами, випаровуючи воду.
 4. Кондиціонер дозволяє легше розчісувати і швидше сушити. Невелика кількість лосьйону наносимо на самі волосся, шкіру голови не чіпаємо. Тримаємо кілька хвилин і змиваємо або залишаємо, все залежить від типу обраного засобу.

Не для того ми намагаємося відрощувати волосся, щоб потім за п'ять хвилин спалити будівельним феном! Швидко – не завжди якісно, навіть звичайний фен потрібно обов'язково використовувати спільно з захисними лосьйонами для дбайливого укладання. Будівельний агрегат краще залишити для безпосередніх завдань по плавленню фарби, лаку та олова в припої, а собі коханій купити новий симпатичний апарат для волосся.