Як підключити терморегулятор до інфрачервоних обігрівачів

Інфрачервоні обігрівачі на сьогоднішній день досить популярні. Існує кілька різновидів таких обігрівачів, яких відрізняє ціна, особливості експлуатації та спосіб установки. Що стосується принципу роботи, то він для всіх практично однаковий. Перевагою вибору інфрачервоного обігрівача є можливість значно заощадити електроенергію. Управління ж таким обігрівачем можна здійснити якщо підключити термостат.

Взагалі терморегулятор або термостат являє собою пристрій, завдяки якому можна періодично проводити вимірювання кількості тепла в приміщенні, температуру повітря, а також регулювати роботу опалювального приладу. Якщо пояснити більш наочно, то при досягненні температури, оптимальної для приміщення, обігрівач на час призупиняє роботу і відновлює її тільки тоді, коли температура почне сильно опускатися.

Типи терморегуляторів

На сьогоднішній день відомо два типи терморегуляторів:

 • Механічні. Виглядає прилад як невеликих розмірів пластикова коробка. На зовнішній частині є перемикач зазвичай круглої форми, що дозволяє здійснювати регулювання температури в приміщенні;
 • Електронні. У цих приладів набагато більше можливостей для управління, а також вони оснащені додатковими функціями. Цей тип обігрівачів вважається більш популярним і сучасним.

Важливо! Механічний тип термостатів підійде, якщо вдома постійно хтось присутній. Не рекомендується залишати прилад включеним, якщо поблизу немає нікого, хто б міг проконтролювати його роботу.

Підключення терморегулятора до інфрачервоних обігрівачів

Перш ніж приступати до монтажу обігрівача, для початку потрібно визначитися з місцем установки обладнання. Дуже важливо правильно підібрати місце, щоб забезпечити максимально безпечне використання пристрою і його безперебійну роботу. Допоможуть у цьому декілька порад:

Порада 1. Не варто розташовувати прилад там, де підвищена вологість. Це вкрай небезпечно, особливо для термостатів електричного типу.

Порада 2. Вплив сонячних променів негативно позначиться на роботі пристрою, тому краще всього підбирати місце, заховане від сонця. Справа в тому, що, перебуваючи на сонці, вони почнуть показувати неточні дані, що негативно позначиться на процесі опалення.

Після того як було підібрано місце, можна переходити до підготовки всіх необхідних інструментів і безпосередньо самого монтажу.

Необхідні матеріали та інструменти

Одним з основних необхідних інструментів є рулетка – вона дозволить відміряти необхідну відстань від стелі до обраного місця монтажу пристрою. Додатково варто запастися будівельним рівнем, щоб здійснити монтаж максимально рівно.

Також в процесі монтажу потрібні такі інструменти та матеріали, як:

 • дриль або свердло;
 • перфоратор;
 • дюбель;
 • кронштейн.

Завдяки всім цим пристосуванням можна здійснити монтаж обладнання.

Особливості монтажу

Під час монтажу обігрівача варто врахувати деякі особливості, і однією з таких особливостей є також кріплення терморегулятора. Розглянути процес встановлення та підключення терморегулятора можна на прикладі термостата марки «Балу».

Для того щоб пристрій якісно справлявся з усіма покладеними на нього функціями, необхідно для початку ознайомитися з правилами установки, а потім виконати її як можна більш правильно. Серед основних правил, на які потрібно звернути увагу, можна відзначити:

 1. Встановлення термостата можна проводити тільки в 1,5 метрах від підлоги.
 2. Перш ніж монтувати пристрій, під нього треба підкласти шар утеплювального матеріалу.
 3. Ні в якому разі не можна монтувати термостат поряд з предметами меблів або за шторами.

Останній пункт викликаний тим, що таке розташування буде вкрай незручним, а також небезпечними через нестачу повітря, який охолоджував б роботу приладу.

Схема підключення терморегулятора

Є кілька схем, що дозволяють здійснити підключення терморегулятора до інфрачервоних обігрівачів.

Перша – вона ж сама проста – через використання одиничних екземплярів термостата і обігрівача. Завдяки цьому можна отримати максимально легку схему підключення: у автомата буде дві пари проводів, одну з яких треба буде підвести до терморегулятора, а іншу – безпосередньо, до опалювального приладу. Варто лише врахувати, що кожна пара проводів має різне призначення, і приєднувати всі ці дроти потрібно правильно.

Ще один спосіб буде трохи складніше першого, але він також дозволить здійснити підключення самостійно. Суть цього способу полягає в паралельному підключенні. Це дозволяє включити в роботу цілих два обігрівача і при цьому використовувати на них лише один термостат.

Нарешті, самим складним способом є використання одного термостата відразу на кілька опалювальних приладів. Завдяки цьому таке підключення користується більшою популярністю. Щоб здійснити процес, знадобиться магнітний пускач, а також індивідуально розроблена схема. Тому краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Однак, розглядаючи будь-яку схему монтажу інфрачервоного обігрівача і термостата, варто звернути увагу на ще кілька нюансів:

 1. Є можливість установки керуючих пристроїв в приміщенні, де знаходяться настінні або стельові опалювальні прилади. Це дозволить винести замеряющее пристрій безпосередньо в кімнату і здійснити монтаж на найбільш підходящому місці.
 2. У продажу можуть бути як врізні, так і накладні моделі приладів, з допомогою яких здійснюється регулювання подачі тепла. Тому якщо не хочеться спеціально висвердлювати додаткові отвори, то можна скористатися другим варіантом подібних пристроїв.

Важливо! Провести розрахунок схеми рекомендується також для забезпечення максимальної безпеки використання термостата. Будь-який збій в системі або які-небудь виникли в результаті помилки проектування і монтажу помилки можуть призвести до сумних наслідків.

Завдяки інфрачервоним обігрівачів можна значно заощадити на електроенергії, а допоможуть додатково з цим впоратися йдуть з ними в комплекті термостати або терморегулятори. Незалежно від того, яка ціна цих приладів, тип або форма, влаштовані вони всі однаково, тому не варто переживати, якщо не вистачає коштів на більш дорогий варіант.