Що краще микатермический обігрівач або конвектор

Автономні або централізовані стаціонарні опалювальні системи не завжди здатні забезпечити достатній обігрів приміщення. Це відноситься до виробничих і громадських приміщень, офісів, торгівельних точок. Використовувані розробки різного промислового кліматичного обладнання здатні поліпшити дане положення.

Якщо говорити про житлових приміщеннях, то споживачеві необхідний компактний прилад, з низьким енергоспоживанням і високою ефективністю —обладнання, здатне прогріти передбачуваний обсяг повітря всередині приміщення і забезпечити рівномірне підтримка заданої і досягнутої температури. Безпека при експлуатації в будь-яких режимах також важлива деталь при виборі обладнання.

Що являє собою обігрівач микатермический

Основна відмінність микатермического обігрівача — конструктивне виконання нагрівального елемента. Підкладка, або основа для кріплення безпосередньо нагрівального елемента виготовляється методом пресування суміші міканіту та термостійкого сполучного. Форма та конфігурація основи може відрізнятися.

ДОВІДКА! Миканит (слюдяная папір) – тонкі, плоскі частинки слюди. Виступає як діелектрик, володіє високою теплопровідністю і теплопровідність.

На підкладку може кріпитися спіраль з ніхрому, суцільні пластини з нікелю з зовнішнім покриттям (оксидований сплав олова, цинку, заліза), з висновками для підключення. Зовнішній шар, що представляє тонкий шар міканіту, що покриває нагрівальні елементи, на якому кріпляться концентратор і відбивач інфрачервоних випромінювань, поверх них наноситься ще один шар слюдяної папери. Для створення додаткової жорсткості конструкції і підвищення ефективності теплообміну можлива установка додаткового елемента, алюмінієвої пластини.

УВАГА! Не варто намагатися самостійно удосконалити конструкцію випромінювача. Найменші зміни в конструкціях відбивачів, зовнішніх шарів міканіту призводить до виходу з ладу приладу.

Кожен розробник і виробник воліє не розкривати всі секрети виробництва даних елементів. Але проведені дослідження показують, що більшість запропонованих моделей одночасно є джерелами інфрачервоного випромінювання і нагрівальними елементами.

Функція обігріву заснована на здатності інфрачервоних хвиль проникати на певну глибину (залежно від матеріалу) поверхні зустрічаються на шляху їх розповсюдження предметів. Енергія хвиль сприяє підвищенню температури даних предметів, від яких, вже по фізичним законам, відбувається нагрівання навколишнього повітряного простору приміщення.

Металевий корпус з дифузійними отворами практично не є перешкодою при проходженні хвиль. Зсередини корпус має теплоізоляційне покриття. Це необхідно з-за високої температури самого випромінювача нагрівального елемента (до 400ºC). Завдяки додатковій ізоляції, температура корпусу обігрівача не перевищує 50–60 C, що запобігає можливість випадкових термічних опіків. Корпус може мати підлогові і настінні варіанти конструкцій.

Переваги і недоліки

Перевагою застосування микатермических обігрівачів є:

  • можливість швидкого досягнення максимальної потужності (робочий режим);
  • безшумність;
  • компактність;
  • невелика вага.

На додаток до цього, робота обігрівача не відображається на вологості всередині приміщення. До мінусів можна віднести появу запаху в процесі експлуатації — через обгорання потрапила на пластини пилу і невелику площу нагріву — прилад обігріває тільки ту зону, на яку спрямований.

Що являє собою конвектор

Принцип роботи даного типу електричних обігрівачів заснований на властивостях фізики і аеродинаміки. Тепле повітря легше холодного і його потік завжди спрямований вгору. Розріджений простір заповнюється холодним повітрям. Конвектор сприяє цьому процесу.

Конструкція конвектора являє собою електронагрівальний елемент-спіраль, пластини) вмонтований у корпус. Корпус має забірні отвори або жалюзі різної конфігурації, розташовані в нижній частині приладу, і вихідні, для виходу підігрітого повітряного потоку. Температура нагріву повітря, при проходженні крізь ТЕН або вздовж нагрівального елемента, залежить від потужності використовуваних Тенів. Більшість сучасних обігрівачів даного типу оснащені вентилятором. Це зроблено для збільшення швидкості конвекційних потоків і одночасно захищає нагрівальні елементи від перегріву і виходу з ладу.

Варіанти конструктивного виконання залежать від типу і форми використовуваного Тена. Конвектори випускаються в підлоговому і настінному виконанні. Всі сучасні прилади оснащені додатковими органами управління і захисту. Установка режимів робіт може проводитися вручну або з використанням електроніки і автоматики.

Переваги і недоліки

Основною перевагою обігрівачі конвекторного типу є можливість рівномірного розподілу теплих повітряних мас усередині приміщення. Як відомо, основне відчуття тепла і комфорту дає навколишній тепло. Масляні і інфрачервоні обігрівачі, нагрівають невеликі обсяги повітряних мас, що безпосередньо стикаються з джерелами теплового випромінювання, подібного відчуття можуть дати тільки в процесі безперервної роботи.

До недоліків даного устаткування можна віднести тільки здатність нагрівального елемента «сушити» повітря.

Що краще вибрати залежно від конкретної задачі

Якщо необхідно створити невелику затишну зону комфорту в стислі терміни, то оптимальним буде вибір микатермического обігрівача. Тим більше, що в процесі подальшої роботи він також прогріє і все приміщення. Якщо необхідно обігріти приміщення рівномірно, то використання конвектора в цьому випадку буде краще. Ще один плюс на користь конвектора, його низька вартість.