Як працює газовий конвектор

Для влаштування системи повітряного обігріву приміщень з використанням газового палива можна скористатися газовим конвектором. Назва пристрою говорить про джерело енергії, який в ньому використовується магістральний або скраплений газ. Перевагою цього палива є його ціна нижча, ніж вартість еквівалентної кількості електрики.

Довідка! Газові конвектори при більш низькій собівартості нагріють закрите приміщення швидше, ніж електричні аналоги.

Принцип роботи газового конвектора

Газовий конвектор відноситься до пристроїв, що працюють за принципом конвекції. Це фізичне явище являє собою вид теплообміну, при якому в результаті нагрівання відбувається циркуляція повітря природним шляхом. Холодні потоки повітря, що проходять по теплообміннику, нагріваються, змінюючи свою вагу (стають легше) і легко піднімаються вгору, а важке холодне повітря опускається вниз. У цьому полягає принцип циркуляції повітря (конвекції), завдяки чому відбувається поступовий його нагрівання.

Увага! Максимально швидко прогріти приміщення можуть обігрівачі з тангенціальним вентилятором, що збільшує швидкість подачі теплого повітря і конвектори зі збільшеною товщиною стінок корпусу, що акумулюють тепло і передають його шляхом теплового випромінювання.

У конструкцію конвектора входять:

 • теплообмінник (з чавуну або сталі), в якому відбувається нагрівання повітря;
 • газова пальник, призначений для спалювання газу і підігріву повітря;
 • комбінований клапан для регулювання подачі газу в конвектор за принципом зміни тиску газу;
 • система димовідводу (може бути двох видів залежно від типу обігрівача: камінна і парапетна)
 • термостат підтримує задану температуру нагрівання повітря;
 • система автоматики для контролю роботи приладу;
 • корпус, виконаний з жаростійкого металу з фарбуванням термостійкою фарбою. Для циркуляції повітря на ньому є спеціальні вузькі вирізи по всій ширині у верхній і нижній частині.

Площа обігріву і потужність

Газові пристрої будуть ефективно працювати тільки в закритих обмежених просторах, тому вони підлягають встановленню у кожній кімнаті. Потужність пристрою вибирається з розрахунку 1 кВт на 10 кв. м.

Легко підрахувати, що для кімнати площею 70 кв. м потрібно вибрати обігрівач потужністю 7 кВт.

Тип камери згоряння і витрата палива

У газового дії конвекторах використовуються відкриті (камінного типу) і закриті (парапетного типу) камери згоряння. Вони відрізняються системою димовідводу. У приладів першого типу забір повітря і видалення відпрацьованих продуктів згоряння відбувається через стаціонарний вертикальний димар, як у звичайній печі, пристрій якого потребує додаткових матеріальних витрат.

Моделі другого типу більш прості в установці. Відведення відпрацьованого повітря здійснюється через коаксіальну трубу, що проходить по зовнішній стіні, біля якої встановлено обігрівач. Розглянуті пристрої можуть працювати на природному та скрапленому газі.

Довідка! Вартість конвекторів, працюючих на природному і зрідженому газі практично однакова.

Даний вид характеризується економною витратою палива. Для розрахунку його споживання існують базові параметри:

 • природний газ – 0,11 куб. м на 1 кВт потужності обігріву;
 • зріджений газ – 0,09 кг на 1 кВт потужності обігріву.

Використовуючи ці параметри, легко підрахувати, наприклад, що конвектор потужністю 7кВт, який може обігріти приміщення площею 70 кв. м, споживе за 1 годину роботи 0,77 куб. м природного газу або 0,63 кг зрідженого газу.

Важливо! Для ефективного обігріву приміщення необхідно вибирати конвектори з запасом потужності, щоб звести до мінімуму теплові втрати. Витрата газу залишиться практично тим же.

Додаткові функції

Таких функцій небагато. Залежно від моделі це можуть бути:

 • таймер для встановлення часу роботи і відключення;
 • вентилятор для посилення циркуляції повітря.

Конвектори з вентилятором більш ефективні.

Який краще конвектор для будинку настінний чи підлоговий

Вибір залежить, насамперед, від типу житла, в якому планується використовувати розглянуте обладнання. Підлогові моделі більш мобільні, настінні характеризуються більшою площею нагріву.

Для приватного не газифицированного будинку підійде підлогова модель камінного типу, що працює на обох видах газу. Балон з газом встановлюється в закрываемом шафі зовні будинку.

Для квартири – більш економічний настінний з закритою камерою згоряння.

Важливо! Підключення конвектора до централізованого газопроводу вимагає отримання спеціального дозволу у відповідних інстанціях.

Перевага закритої камери – збереження кисню в приміщенні. Як настінна, таки підлогова правильно обрана модель, зможе нагріти приміщення за 20-30 хвилин. Причому головною перевагою газового конвектора вважають можливість його періодичного використання, т. е. час від часу, що особливо цінно для заміських дач і будинків без централізованого опалення та постійного проживання в них.