Сушить чи конвектор повітря

Відчуття сухості особливо сильно можуть сприйматися при роботі деяких типів зігріваючих пристроїв, і більшою мірою це стосується приладів з відкритими високотемпературними нагрівальними елементами. Під час їх роботи частинки пилу, що знаходяться на самому приладі, починають горіти, викликаючи появу характерного неприємного запаху і відчуття тяжкості повітря. І чим менше площа приміщення і чим вище швидкість його прогрівання, тим сильніше відчувається сухість.

Сушить чи конвектор повітря

Спалювання кисню, що виникають при роботі обігрівачів — поширена помилка. Пов'язано це з суб'єктивними відчуттями, що виникають у процесі експлуатації опалювальних приладів. Просте нагрівання, без використання спеціально створених для цього установок, застосовуваних при будівельних роботах, не здатне видалити з атмосфери частинки води. При підвищенні температури в закритому просторі закономірно відбувається зниження відносної вологості, викликаючи неприємні відчуття дефіциту вологи і брак кисню, однак абсолютна вологість в приміщенні при цьому залишається незмінною.

УВАГА! Випускаються в нинішній час конвекторні обігрівачі позбавлені недоліків, просушування повітря, так як у них відсутня вентилятор — виходить з них нагріте кисень природним чином розсіюється, не впливаючи на розподіл вологи в приміщенні. А за рахунок вбудованого плоского низькотемпературного нагрівального елемента повністю виключається можливість горіння пилових частинок і створюється приємне відчуття свіжості і чистоти повітря.

Характеристики конвектора, який не сушить повітря

При виборі обігрівача конвекторного типу, слід звертати увагу на наступні характеристики:

 1. Розмір нагрівального елемента. Чим більше площа, тим ефективніше відбувається прогрівання приміщення, а завдяки високій температурі (50-60 градусів в середньому) — немає впливу на вологість повітря, повністю виключається ймовірність горіння пилу.
 2. Тип нагрівального елемента. При виборі конвектора слід віддавати перевагу сучасним конструкцій нового покоління, оснащеними монолітним нагрівальним елементом, який дозволяє ефективно обігрівати приміщення, максимально знижуючи при цьому температуру поверхні пристрою.
 3. У найбільш просунутих моделях можлива наявність іонізатора повітря, поглинає пил. Виробляються при його включенні аніони очищають кисень, роблячи його корисніше.
 4. Деякі моделі оснащені фільтрами, що не допускають потрапляння пилу всередину пристрою. Так само можливо підібрати конвектор з вбудованим зволожувачем повітря.

Як правильно вибрати електричний конвектор, несжигающий повітря

Вибираючи нагрівач конвекторного типу, слід враховувати його характеристики:

 1. Споживана потужність. Вибір здійснюється з урахуванням розміру приміщення, в якому планується установка приладу.
 2. Нагрівальний елемент. У конвекторних обігрівачах можливі елементи стрічкового типу, тена або монолітні. Найкращим чином в забезпеченні приміщення теплим і якісним киснем зарекомендував себе монолітний нагрівальний елемент.
 3. Варіанти установки приладу. Існують два варіанти встановлення конвекторів — підлоговий або настінний. Якщо обігрівач планується переносити з одного приміщення в інше, то слід вибирати підлоговий варіант, що має опорні ніжки з колесами. Можливі варіанти опорних ніжок і без коліс.
 4. Терморегулятор. Наявність терморегулятора дає можливість регулювати інтенсивність обігріву, віднімати і додавати потужність для створення оптимальної температури в приміщенні. Для більшої зручності рекомендується віддавати перевагу електронному перемикачу.
 5. Наявність термостата дозволить підтримувати задану температуру.
 6. Розміри пристрою. Від висоти приладу залежить швидкість циркуляції повітря — чим нижче сам конвектор, тим вище швидкість повітряного потоку, відповідно, приміщення буде швидше прогріватися. Довгі конвектори плінтусного типу здатні значно прогрівати нижню частину приміщення.
 7. Безпека. Додатковим бонусом низької температури нагрівального елемента можна вважати і безпека експлуатації приладу. Адже завдяки тому, що нагрівання корпусу відбувається максимум до 60 градусів, відсутня можливість обпектися. Так само можна вибрати пристрій з захистом від перекидання і корпусом, що має плавні обриси без гострих кутів. Такий конвектор буде оптимальним вибором якщо в будинку є маленькі діти.
 8. Вбудований таймер дозволить задавати певний час включення і відключення приладу.

Залишивши вибір на обігрівачі конвекторного типу, варто віддавати перевагу моделям від добре зарекомендували себе фірм-виробників. Від якості матеріалів, використовуваних при виготовленні корпусу, залежить відсутність неприємного запаху під час експлуатації.

ВАЖЛИВО! При включенні приладу рухомий кисень буде переміщати разом з собою частинки пилу, які осядуть між пластинами конвектора — в такому разі про свіжому повітрі доведеться забути.

Підтримуючи чистоту в кімнаті з допомогою регулярного вологого прибирання і доглядаючи за самим приладом, своєчасно видаляючи з нього осілий пил за допомогою пилососа, можливе створення в приміщенні оптимального мікроклімату з комфортною і стабільною температурою.