Реставрація буфету своїми руками в домашніх умовах

Фраза «старовинний буфет» асоціюється у більшості людей з пошарпаної і непридатною до використання меблями, місце якому на смітнику. Але все ж знаходяться ті, хто бажає дати їй другий шанс, оскільки вироби тих часів відрізняються високою надійністю і якістю використовуваних матеріалів. Реставрація буфету своїми руками в домашніх умовах – заняття цікаве і захоплююче, що дозволяє отримати унікальну меблі, другий якої не знайти у всьому світі.

Підготовка інструментів для реставрації буфету будинку

Повернення до життя старовинних меблів не зажадає істотних грошових витрат і недоступних матеріалів – все можна придбати в найближчому супермаркеті. Для звичайного простого відновлення знадобляться:

 • Розчинник і наждачний папір. На поверхні старої меблів обов'язково будуть присутні залишки старої фарби, пилу і бруд, яку в обов'язковому порядку слід усунути;
 • Інструменти для розбирання і подальшого складання буфету (молоток, плоскогубці, гайкові ключі, викрутки);
 • Нова фурнітура, якщо стара непридатна до подальшого використання;
 • Шпаклівка або віск для усунення тріщин і відколів;
 • Малярний паперовий скотч;
 • Акрилові фарби і лак;
 • Губки і пензлики різних розмірів.

Рада. Після видалення старої фарби рекомендується ретельно витерти всі важкодоступні місця буфету вологою губкою, щоб уникнути скупчення в них пилу.

Покрокова інструкція по реставрації

Покрокова інструкція реставрації старого буфету своїми руками така. В першу чергу слід розібрати меблі – зняти усі дверцята, фурнітуру, скло і полиці. У випадку, якщо скло не виймається, потрібно обклеїти його малярською стрічкою. Після цього:

 1. Видаляється старе покриття, що найкраще робити або на вулиці, або в добре провітрюваному приміщенні. Після цього оброблені поверхні ретельно протираються обезжиривающими засобами.
 2. Закладаються тріщини, розшарування та інші пошкодження за допомогою шпаклівки. Відколи, зламані ніжки замінюють на аналогічні, вирізані дерева або зняті з подібних виробів.

Зверніть увагу. Завершенням підготовчих робіт є ґрунтування, яке сприяє легкому нанесення фарби, її насиченого відтінку, а також підвищує довговічність меблів.

 1. Наноситься два шари фарби, при цьому фарбування слід починати з основних елементів.
 2. Виконується декорування, нанесення візерунків з тканини або серветок, розпису.
 3. Після висихання фарби поверхню буфету покривається двома шарами лаку.

Далі слід дочекатися висихання лаку і приступати до складання конструкції, видалення малярської стрічки і остаточної протирання готового виробу.

Як доглядати за відновленою меблями

Відновлена меблі невимоглива – процес нічим не відрізняється від догляду за новими виробами. Періодично буфет необхідно протирати вологою ганчіркою, щоб не подряпати, при цьому слід уникати його розташування в приміщенні з підвищеною вологістю, що значно вкоротить йому віку. Те ж стосується і місць поблизу гарячих батарей, камінів і печей – пофарбована поверхня прийде в непридатність набагато швидше.

Викинути старий буфет на смітник – справа нехитра, набагато складніше його відновити, проявити фантазію, не побоятися забруднитись у фарбі. У будь-якому випадку, як процес відновлення, так і кінцевий результат доставлять особливе, ні з чим не порівнянне задоволення і привнесуть в інтер'єр затишок і трохи казки.