Розміри кухонного гарнітура

Стандартна кухня – одне з найважливіших приміщень, в якій збирається вся родина, тут нерідко проводяться посиденьки з гостями і родичами. Більше того, жінки проводять там величезну кількість часу і від того, наскільки грамотно розташовані всі предмети меблювання, техніка і які їхні габарити, залежить її самопочуття та настрій. Які розміри кухонного гарнітура оптимальні і як вони визначаються?

Особливості розмірів кухонних гарнітурів

Складові гарнітура повинні злагоджено функціонувати, що досягається правильним співвідношенням їх розмірів. Меблі та побутові прилади повинні надавати кухні затишок і комфорт, при цьому вона не повинна бути захаращеною і тісною. На висоту гарнітура впливають:

 • відстань до стільниці від підлоги, оскільки готувати буде набагато легше, якщо це значення підходить під зріст господині;
 • варильна поверхня повинна бути трохи нижче, так як це полегшить зняття з неї важких каструль;
 • меблеві модулі, а також висота і глибина шафок розраховуються виходячи з росту їх власниці.

Основним інструментом, за яким повинна здійснюватися купівля будь-якого компонента кухонного гарнітура – рулетка. Потрібно не лінуватися і ретельно вимірювати вироби прямо в магазині, що дозволить уникнути складнощів при експлуатації в подальшому. Більш простий, але також і дорогий варіант – покупка меблів за індивідуальними розмірами під замовлення.

Нижній ярус

Висота нижнього ряду не залежить від стилістики інтер'єру і має, як правило, стандартними розмірами, що підійде для кухонь, які використовуються для швидкого приготування нескладних страв. У будь-якому випадку необхідно керуватися наступними параметрами:

 • Загальна висота дорівнює 85 див.
 • Відстань між підлогою і нижніми шафами повинно бути 10 див.
 • Глибина шаф повинна перевищувати 46 див. Оптимальним вважається діапазон значень 56-58 див.
 • Стільниця вибирається один із стандартних розмірів – 60, 90 або 120 див.
 • Міцність стільниці, як і вартість, безпосередньо залежить від її товщини – 28, 30 або 40 мм.
 • Стільниця повинна виступати над передньою стінкою на 40-50 мм і на 50-100 мм – над задньою. Це необхідно для комфортного розміщення проводки та каналізаційних, водопровідних труб між гарнітуром і стіною.
 • Найбільш зручна ширина фасаду від 30 до 40 див.
 • Відстань між полицями в шафках повинні бути 20-40 см

Дані параметри усереднені і підбираються у кожному випадку індивідуально. В ідеалі, якщо меблі обладнана регульованими ніжками, що дозволить підлаштувати її під себе. Що стосується ширини стільниці, то значення від 120 см і вище підійде для кухонь в стилі лофт або розташування столу для готування в центрі приміщення.

Верхній ярус

Верхні модулі використовуються найчастіше для зберігання кухонного начиння. Для того щоб користуватися ними було комфортно і не доводилося вдаватися до допомоги табуретки, потрібно брати до уваги наступні показники:

 • висота навісних шафок повинна бути в діапазоні 790-900 мм, глибина – 300 мм і вище;
 • відстань від варильної поверхні не менше 450 мм і підбирається по зростанню господині;
 • ширина фасаду верхніх і нижніх шаф повинна збігатися;
 • відстань між витяжкою і газовою плитою повинна бути 75-80 см, електричної – 70-75 див.

Перераховані параметри є оптимальними для більшості квартир, але, як і з іншими меблями стандарт, підбираються індивідуально.

Стандартні розміри кухонного гарнітура

Стандарти для кухонних меблів розроблені з урахуванням зростання 165 см, тому, якщо ваш зріст саме такий – значить, вам пощастило і морочитися з розрахунками немає ніякої необхідності. В іншому випадку потрібно звернути на розміри підвищену увагу, адже невідповідність їх даними господині тягне за собою швидку її втома і проблеми зі здоров'ям. Так як переважно процес готування відбувається стоячи, навіть легкий нахил значно навантажує хребет і довго працювати в такому положенні не вийде. Якщо ж положення стільниці занадто високо, то для виконання операцій, що вимагають зусилля, потрібно куди більше його значення.

Розміри кутового кухонного гарнітуру

Кутові моделі практичні і функціональні, вони дозволяють зберігати трохи більше посуду і продуктів. Вони так само як і інша кухонні меблі, мають свої стандарти, відповідність яким зробить процес готування більш комфортним. Розрахунок кутових гарнітурів:

 • висота гарнітура варіюється від 180 до 250 см;
 • глибина шаф не повинна бути менше 30 і більше 50 см;
 • ширина фасаду стандартна – 30-40 см.

Незважаючи на чітко визначені розміри, фахівці все ж рекомендую кутові моделі підбирати по своєму смаку. У такому випадку вони будуть найбільш зручні та практичні, що особливо стосується нестандартних рішенняй.

Що впливає на габарити кухонного гарнітура?

Габарити кухонних меблів залежать, насамперед, від планування приміщення. Квадратні і прямокутні кухні не принесуть жодних проблем і розмістити в них будь стіна не складе праці. Інша справа нестандартні кімнати з різними нішами, скошеними стелями – для більшості з них доведеться купувати меблі, виготовлену за індивідуальним замовленням. У цьому випадку виміри знімаються досвідченими майстрами, які враховують всі нерівності, розташування комунікацій і дають можливість раціонально використовувати кожен квадратний сантиметр. Варіації компонування гарнітурів:

 • Пряме приміщення. Меблі розташовуються в одну лінію уздовж стіни. Якщо її довжина перевищує 3.7 м, то холодильник краще поставити збоку або навпаки. Це необхідно для того, щоб кожен раз не долати до нього довгий шлях. Варіант найбільш універсальний і доступний, оскільки можна легко розташувати будь стіна, причому вибір рекомендується зупинити на 3-ярусних моделях.
 • Кутові кухні. Найбільш популярні з причини економії простору кухні, що особливо цінується власниками малогабаритних квартир. Основне значення має кут – необхідно планувати його таким чином, щоб було зручно користуватися полками і раковиною.
 • Г-образні моделі чудово підійдуть для квадратних кімнат, при цьому стільниця, що примикає до якої-небудь з боковин, може використовуватися і як робоча поверхня, і як барна стійка. Найчастіше такий варіант зустрічається при суміщених вітальні і їдальні, оскільки стійка додатково зонує простір.
 • Острівне розташування має вигляд окремого модуля, оснащеного варильною поверхнею та мийкою, який розташований у центрі кухні.

Віддаючи перевагу одному з варіантів, слід враховувати всі особливості кухні, розрахувати габарити гарнітура і його сумісність з побутовою технікою, іншої меблями. Краще відмовитися від вподобаного варіанту, якщо він згодом не залишить місця, де розвернутися.

Правило трикутника

Ідея використовується для того, щоб зробити комфортним користування навіть самою маленькою кухнею, що досягається грамотним розташуванням елементів гарнітура. Правило трикутника передбачає виділення 3 зон:

 1. Робоча. Найголовніша, оскільки роботи з нею приділяється більша частина часу. Складається з варильної поверхні, стільниці, комбайна, мікрохвильової печі та ін.
 2. Зберігання продуктів – холодильник, морозильна камера.
 3. Мийна. Призначена для миття продуктів, посуду і складається їх раковини, посудомийної машини.

Меблі розставляються таким чином, щоб відстань між кожною зоною не перевищувало дворазову довжину витягнутої руки. Це дозволяє істотно заощадити час і сили – від холодильника не треба далеко йти, щоб помити продукти, а потім, щоб їх приготувати. Готову страву швидко забирається в зону зберігання, яка також поруч.

Рекомендації з облаштування

Дизайнери сходяться на думці, що кухня облаштовується виходячи з її розмірів і планування. Наприклад, приміщень, обсяг яких не перевищує 7 кв. м., не обійтися без гарнітура, виготовленого на замовлення, оскільки стандартні моделі просто ніде розмістити. Крім того, слід скласти список тільки потрібних побутових приладів, а також обміркувати потреба в 4 конфорках плити – якщо вистачить 2, то її розміри значно зменшаться. Заощадити дорогоцінний простір вийде, якщо винести холодильник в коридор або на балкон.

Для кімнат середнього розміру краще підбирати моделі з вбудованою технікою, що додасть їм стильний вигляд і заощадить трохи місця. Кухні, обсяг яких понад 12 кв. м. дають можливість реалізувати будь-які свої фантазії. Головне, враховувати при цьому, щоб користуватись усіма кухонними приналежностями було зручно. Якщо ви вирішили облаштувати острівної модуль, то слід подбати про ширині проходу до 1.2 м і більше, інакше працювати за поверхнею не буде зручно.