Висота комода

Комод — це шафа, містить висувні ящики, досить невисокий. Стандартні розміри — вище 85 см, але не більш 130-160 див. Все, що вище – звичайний шафа, що нижче — тумба. Високі комоди – привід пофантазувати, розмістивши вазу або лампи, але такий спосіб їх використання частіше зустрічається на Заході. У нас же використовують цей предмет меблів для зберігання речей (тих, що зручно розташувати у висувних ящиках — посуд, білизна, дрібниці, взуття тощо), сповивання немовляти і зберігання його гардеробу, під телевізор і так далі.

Стандартні розміри

Стандартом є зазвичай комод глибиною в півметра висотою не більше 130 і довжиною – від 85-90 до 130 див. це Обумовлено наступними причинами:

 1. Така меблі найбільш стійка при відкритті верхніх ящиків.
 2. Стандартна кількість ящиків в комоді – від двох до п'яти і більше, при цьому вони можуть бути різної висоти. Найбільш часте значення – 4-5, саме таке число забезпечить зручний доступ до речей. Замість збільшення кількості «вгору» дизайнери часто використовують поділ простору «вздовж», розміщуючи на одному рівні як мінімум два-три ящика.
 3. Відкривати ящики повинно бути зручно і легко, вміщуючи все необхідне. Використовувана від зазначеної довжина ще менше, так як від неї віднімається товщина задньої стінки.
 4. Значення в 120 см оптимально для установки на стільницю монітора, фотографій або прикрас. Саме при такій висоті огляд поверхні зручний для людини середнього зросту. Вітрини також краще розташовувати на цьому рівні.
 5. Довжина даного предмету меблів менше півметра незручна, а при значеннях більше 130 см вимагає придбання модульної конструкції. В останньому випадку можуть виникнути труднощі з розміщенням в типових квартирах.

Для того щоб збільшити корисний простір комода, можна використовувати його форму, придбавши кутовий, у формі трапеції або радіусний (з вигнутими фрагментами) варіант. Така меблі вдало впишеться в невелике приміщення.

Інші розміри комода

При проектуванні дизайну часто використовуються предмети меблів з параметрами, що відрізняються від типових.

Для класично оформлені спалень іноді набувають високі комоди – від 130 див. Розмістивши на них лампу, можна отримати розсіяне м'яке світло, що створює додатковий затишок.

Просторі приміщення можуть підштовхнути до придбання індивідуально виконаного рішення шириною близько 2 метрів і більше.

Важливо! Максимальну глибину ящиків в будь-якому випадку рекомендується вибирати не більше 60 см, інакше можна зіткнутися з проблемами при висуванні.

Як варіант, при бажанні можна придбати комод з обертовими або ліфтовими ящиками, а також відкидними полицями – в такому разі можна буде досягти максимального використання внутрішнього простору.

Яких габаритів поставити комод в спальню

Основною директивою вибору служать габарити самої кімнати. При вимірі варто врахувати всі нюанси, наприклад, розташування і товщину плінтуса. Подумайте також про те:

 1. Як ви будете висувати ящики? Якщо місця небагато, можливо, варто розглянути іншу конструкцію.
 2. Високі і вузькі речі зорово збільшать приміщення з низькими стелями, низькі і витягнуті – створять домінанту загального простору.
 3. Якщо планується використовувати комод, як трюмо з дзеркалом або в якості тумби під телевізор, краще вибирати висоту від 120 см, щоб погляд з легкістю міг окинути знаходяться на стільниці предмети. Те ж стосується і придбання «вітрини».
 4. Якщо спальня дитяча, то висота купується меблів повинні бути під стати власнику виходячи з його віку і зростання: щоб він дотягувався до будь-якого скриньки без праці.
 5. Якщо в перспективі хочеться використовувати нове придбання, як пеленальний стіл, секретер (тобто, робоче місце) або прасувальну дошку, необхідно врахувати збільшення його габаритів в розкладеному стані.
 6. Мобільний комод – відмінне рішення, якщо ви ще не вирішили до кінця з плануванням спальні, і будете робити перестановку меблів.
 7. При виборі не забудьте про просторі, займаному фурнітурою. При бажанні можна вибрати настінну модель (не має ніжок), щоб заощадити на просторі при розміщенні, або модель з регульованою висотою ніжок (особливо корисно, якщо в кімнаті є перепад рівнів підлоги). Користуються популярністю і комоди, чиї скриньки відкриваються після натискання на фасад.
 8. Зверніть увагу на розміри кожного ящика і наявність в ньому перегородок – останні сильно полегшать життя при сортування предметів у довгих ящиках. Також популярні комоди, мають кілька маленьких однорівневих ящиків при загальній великій довжині.
 9. Крім габаритів, прийміть до уваги невеликі хитрощі: біла меблі підходить всюди.

Важливо! Для дітей варто придбати стійке (а значить, не дуже високий і вузький) комод в цілях безпеки. Пам'ятайте, що при висунутих верхніх ящиках, в яких знаходяться важкі предмети, зміщується центр ваги, і навіть найстійкіша меблі може припинити бути такою.

Уявивши собі, як ви будете використовувати щодня комод, ви зможете прийти в магазин і вибрати саме той варіант, який буде служити в майбутньому довго і надійно!